Sterowniki grafiki HD Intel® obsługują wbudowane platformy oparte na mikroarchitekturze Intel® Core™. Określone platformy Intel® wymieniono na karcie Obsługiwane platformy poniżej. Systemy operacyjne wymieniono na karcie Obsługiwane systemy operacyjne.

Funkcje sterowników graficznych w podziale na platformy udokumentowano w Przewodniku po wbudowanych funkcjach graficznych Intel®Przewodniku po układach graficznych Intel® dla procesorów Intel® Pentium® i Intel® Celeron®. Informacji o wbudowanych platformach opartych na procesorze Intel® Core™, Intel® Pentium® lub Intel® Celeron® ze starszym chipsetem niż chipset Intel® z serii 5 należy szukać w dokumentacji Sterowniki dla wbudowanych układów graficznych Intel®.

Sterowniki grafiki HD Intel dla systemu Linux* są dostępne w formacie źródłowym na stronie www.intellinuxgraphics.org. Obsługa układów graficznych firmy Intel w dystrybucjach systemu Linux jest określana przez poszczególnych producentów systemów operacyjnych. Firma Intel nie opracowuje sterowników grafiki HD Intel dla konkretnych linii dystrybucyjnych. Wszystkie komponenty sterowników dla systemu Linux są przesyłane do odpowiednich repozytoriów raz na kwartał. Informacja o tych komponentach jest zamieszczona na stronie www.intellinuxgraphics.org w sekcji plików do pobrania. Dystrybucje mogą wybierać komponenty wedle uznania.