Definiowanie usług finansowych na nowo

Sprostaj wymaganiom regulatorów i klientów, minimalizując ryzyko i zachowując rentowność. Rozwiązania Intel® ułatwiają zarządzanie zbiorami danych, organizowanie i analizowanie dużych ilości danych oraz zapewniają skalowalne infrastruktury dostosowane do dzisiejszych i przyszłych obciążeń roboczych.

Bezpieczna, skalowalna infrastruktura

W ostatnim czasie firma Intel wprowadziła platformy Intel® Xeon® Scalable. Przełomowa technologia to nowy wyznacznik konwergencji platformy i możliwości w zakresie obliczania, przechowywania, pamięci, sieci i bezpieczeństwa. Nowa technologia stanowi ogromny krok naprzód pod kątem elastyczności i skalowalności w sektorze usług finansowych.

Więcej informacji ›

Seria procesorów Intel® Xeon® Scalable to odpowiednia infrastruktura do pomocy firmom w zakresie przyszłościowego wykorzystania najcenniejszych walut i danych, przekształcania danych w analizy, wprowadzania innowacji oraz czerpania zysków.

Obejrzyj wideo

Dowiedz się, w jaki sposób NSE buduje nowoczesną platformę z procesorami Intel® Xeon®, która może spełnić szybko rosnące wymagania jednej z najprężniej rozwijających się gospodarek na świecie.

Obejrzyj wideo

Finansowe konsorcjum R3 wdraża nową warstwę zabezpieczeń sprzętu platformy rozproszonego rejestru typu open source.

Zapoznaj się z pełnym komunikatem prasowym tutaj

SIBOS 2017

Poznaj nasze najnowsze badania i prognozy po tegorocznej prestiżowej konferencji branży usług finansowych. 

SIBOS zwiastuje więcej zmian w sektorze usług finansowych

Mike Blalock, dyrektor działu usług finansowych w firmie Intel, omawia główne czynniki kształtujące branżę usług finansowych, ostatnie i przyszłe zmiany oraz ich wpływ na branżę.

Jak banki mogą wykorzystać potencjał technologii regulacyjnej

Ten raport z badań zawiera poglądy szerokiego grona ekspertów z dziedziny technologii regulacyjnej sektora finansowego na temat radzenia sobie z głównymi wyzwaniami i możliwościami stojącymi przed bankami, które poszukują sposobów na wykorzystanie potencjału technologii regulacyjnej.

Przeczytaj pełny raport ›
 

Elastyczne usługi bankowe i ubezpieczeniowe

Instytucje finansowe muszą korzystać z innowacji w szerszym zakresie niż dotychczas, jednocześnie kontynuując spełnianie wymogów w zakresie zgodności i przepisów. Wymaga to fundamentalnego przekształcenia tradycyjnego modelu biznesowego na elastyczne rozwiązanie oparte o chmurę.

Stosowanie analizy danych i chmury hybrydowej w bankowości 

Analiza danych jest coraz ważniejsza podczas nawiązywania kontaktów z klientami. Commonwealth Bank of Australia (CBA) opisuje, jak technologie open source, chmury hybrydowej i otwartych standardów pozwalają lepiej zarządzać i rozwijać aplikacje analityczne oraz zmniejszyć wydatki operacyjne.

Usługi oparte na analizie

Rozwiązania firmy Intel w zakresie uczenia maszyn i sztucznej inteligencji zapewnią głębszą analizę zachowań i preferencji klienta, przekształcą modele biznesowe, zagwarantują nowe klasy usług oraz spełnią wymogi przepisów dotyczących walki z cyberprzestępczością.

Następna wielka fala. Jak instytucje finansowe mogą się przygotować na nadejście sztucznej inteligencji

Więcej informacji

Rozwiązania kognitywne Intel® Saffron™ dla usług finansowych

Zobacz, jak rozwiązania kognitywne Intel® Saffron™ mogą podnieść przychody, zapobiec utracie klientów i pomóc instytucjom finansowym spełnić wymogi w zakresie zgodności.

Zarządzanie zgodnością i ryzykiem

Efektywne i wydajne sprostanie rosnącemu ryzyku i wymogom zgodności z przepisami możliwe jest dzięki scentralizowanemu podejściu do zarządzania danymi i analityki.

Zapobieganie praniu pieniędzy

Nowe wymogi w zakresie zgodności z przepisami umożliwiającymi zapobieganie praniu pieniędzy poskutkowały wielomilionowymi karami dla wielu dużych instytucji finansowych. W wyniku tego w branży usług finansowych priorytetem obecnie jest wykrywanie oszustw i spełnianie wymogów w zakresie zgodności. Aby sprostać tym wymogom, należy korzystać z zaawansowanych rozwiązań dotyczących zarządzania danymi.

Więcej informacji

Bezpieczna bankowość

Banki muszą dołożyć wszelkich starań, aby zagwarantować klientowi bezpieczną, odpowiednią i nowoczesną obsługę, która zniweluje ryzyko cyberprzestępczości i nadużyć. Konieczne jest również stosowanie rozwiązań, które ochronią infrastrukturę informatyczną, jednocześnie zapewniając zaufanie i lojalność klientów.

Apache: Jeszcze bardziej efektywne podejście do bezpieczeństwa cybernetycznego

W tej informacji wyjaśniono, jak stawić czoło wyzwaniom biznesowym i rozpocząć cyfrową transformację za pomocą Apache Spot*, potężnego narzędzia agregacji danych, które łączy uczenie maszynowe i strumieniową analizę danych w bardziej efektywne rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Czytaj dalej

Większe możliwości pracowników

Nowe technologie w miejscu pracy mogą wywrzeć niezwykle pozytywny wpływ na pracowników i podnieść efektywność firmy, umożliwiając współpracę i ochronę danych w firmie.

Podpis biometryczny

Biometryka to kolejny krok w zakresie ochrony danych i zmniejszania kosztów. Korzystają z niej już miliony ludzi i tysiące firm – a te liczby stale rosną.

Więcej informacji

Zyskaj szybkość, skalowalność i elastyczność dzięki nowemu procesorowi Intel® Xeon® Scalable

Zyskaj szybkość, skalowalność i elastyczność dzięki nowemu procesorowi Intel® Xeon® Scalable

Najnowsza generacja procesorów z rodziny Intel® Xeon® Scalable jest zoptymalizowana pod kątem obciążeń, wspiera wymagające aplikacje i daje dostęp do praktycznych informacji. Zapoznaj się z rzeczywistymi scenariuszami wykorzystującymi najnowszą technologią w ramach odpowiedzi na zmieniający się świat sektora usług finansowych.

Dowiedz się więcej

Zwiększ wydajność firmy

Zwiększ wydajność firmy

Zapewnij możliwość współpracy i zdalnego zarządzania i zadbaj o bezpieczeństwo danych w miejscu pracy dzięki najnowszej technologii Intel®.

Dowiedz się więcej

Rewolucja w zakresie pamięci i nośników

Rewolucja w zakresie pamięci i nośników

To rewolucyjne rozwiązanie – pierwsza zupełnie nowa klasa pamięci od 25 lat. Technologia Intel® Optane™: nowatorska pamięć klasy premium, która na nowo definiuje proces tworzenia i użytkowania komputerów.

Dowiedz się więcej