Łatwiejsza transformacja cyfrowa oparta na danych

Zobacz, jak oferowane przez naszych partnerów rozwiązania oparte na technologiach Intel® umożliwiają instytucjom finansowym świadczenie usług nowej generacji i zapewnianie klientom nowych korzyści.

Śledź uważnie transformację bazującą na danych w branży usług finansowych

Otrzymuj na swoją skrzynkę najnowsze wiadomości i aktualizacje od ekspertów branżowych, dotyczące trendów technologicznych kształtujących przyszłość usług finansowych.

Dziękujemy za subskrypcję.

Dziękujemy za rejestrację w celu otrzymywania wiadomości i informacji na temat FSI – miłego korzystania!

Aktualności

Bieżące dane i trendy dotyczące branży usług finansowych.

Chmura

Tempo przemian w branży usług finansowych nadal wzrasta, napędzane przez rosnące wymagania prawne, nowe oczekiwania klientów i zmieniającą się technologię. Elastyczna infrastruktura, która umożliwia dostęp do zasobów i pozwala rozpowszechniać usługi w sposób zautomatyzowany i zgodny z przepisami, jest więc dla instytucji finansowych sprawą najwyższej wagi.

Podejście oparte na wielu chmurach

Bruno Domingues, główny architekt ds. rynku usług finansowych, omawia branżowe czynniki technologiczne i wyzwania oraz wyjaśnia, jak wdrożyć podejście oparte na wielu chmurach.

Zobacz, jak rozpocząć korzystanie z wielu chmur

Narzędzia analityczne i SI

Wysokowydajne i skalowalne technologie Intel związane z uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencji umożliwią firmom wyciąganie z dużych ilości danych wniosków, które pozwolą im oferować nową klasę usług dla klientów, walczyć z przestępczością komputerową, optymalizować środowiska IT oraz spełniać wymagania coraz bardziej rygorystycznych przepisów.

Dyrektor techniczny działu rozwiązań dla branży finansowej w firmie Intel mówi o danych i kulturze korporacyjnej

Seminarium internetowe na temat analizy danych i promowania działalności opartej na danych.

Poznaj nasze podejście do danych i kultury

Walka z oszustwami w inteligentny sposób wraz z firmą Mastercard

Zaawansowane technologie, takie jak uczenie maszynowe i algorytmy sztucznej inteligencji, umożliwiają bezpieczne świadczenie usług finansowych.

Dowiedz się, jak zwalczamy oszustwa w inteligentny sposób

Federacyjna analiza: bezpieczna wymiana danych

Odkryj możliwości bezpiecznego i skutecznego wykorzystania ogromnych ilości danych w celu uzyskania dokładniejszych informacji.

Dowiedz się więcej o bezpiecznym udostępnianiu i dostępie do danych

Cyfrowe miejsce pracy

Zwiększ efektywność firmy, usprawnij współpracę i bezpieczeństwo danych dzięki technologiom Intel® w rosnącym świecie autonomicznych i cyfrowych miejsc pracy.

Migracja do systemu Windows* 10 (część pierwsza)

Dowiedz się więcej na temat wdrażania systemu Windows* 10 przez firmę Intel w branży usług finansowych, które przechodzą na ekologiczną infrastrukturę informatyczną.

Poznaj naszą historię wdrażania systemu Windows* 10

Dlaczego sprzęt ma tak duże znaczenie w systemie Windows* 10 (część druga)

Najnowszy sprzęt firmy Intel został zaprojektowany jako uzupełnienie systemu operacyjnego firmy Microsoft. Dowiedz się, jak zwiększać wydajność za pomocą systemu Windows* 10.

Zwiększ wydajność dzięki systemowi Windows* 10

Intel w branży technologii finansowych

Innowacje w branży usług finansowych nigdy nie były wprowadzane w tak szybkim tempie – a będzie ono rosnąć. Firma Intel jest partnerem technologicznym, który aktywnie działa w rozwijającym się ekosystemie usług finansowych.

Sibos 2018: wnioski i trendy

Zbiór artykułów, filmów i wpisów na blogach, w których przedstawiono główne trendy i wnioski z konferencji SIBOS 2018.

Pobierz podsumowanie na temat SIBOS

Cyfrowa transformacja w branży usług finansowych

Firmy Google Cloud, SWIFT, Digital Asset BNY Mellon i Intel rozmawiają o zmianach w branży usług finansowych i przeszkodach, jakie firmy muszą przezwyciężyć, aby z tych zmian skorzystać.

Obejrzyj panel

Kształtowanie technologii Blockchain

Technologia blockchain może zmienić branżę usług finansowych w wielu aspektach, od poprawy wydajności operacyjnej po nowe systemy płatności i wymiany oraz spełnianie wymagań zgodności z przepisami. Firma Intel współpracuje z klientami, liderami branżowymi i ekspertami, aby opracować dojrzałe technologie Blockchain, tworzyć i wdrażać rozwiązania open source, przyspieszać ich wdrażanie oraz uzyskiwanie korzyści przez firmy.

Czym są rozszerzenia Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX)?

Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się więcej o rozszerzeniach Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX) i o tym, jak mogą pomóc programistom w przejęciu kontroli nad bezpieczeństwem danych przy użyciu nowych sprzętowych elementów sterowania dla środowisk chmury i przedsiębiorstw.

Nie chodzi tylko o walutę

Jeśli skupimy się na rzeczywistości, gdzie widać największy wpływ technologii Blockchain?

Dowiedz się, jaki wpływ wywiera technologia Blockchain

FPGA w sektorze finansów 

Układy FPGA firmy Intel® mają wiele zastosowań w usługach finansowych, zapewniając między innymi bardzo niskie opóźnienia w błyskawicznych transakcjach giełdowych i umożliwiając skuteczne zarządzanie ryzykiem. 

Układy FPGA: Czym są i dlaczego warto się nimi zajmować?

Tak wiele mówi się o układach FPGA – dowiedz się, czym są i w jaki sposób mogą one pomóc firmom branży usług finansowych w roku 2019 i latach następnych.

Wprowadzenie do FPGA

Zyskaj szybkość, skalowalność i elastyczność dzięki nowemu skalowalnemu procesorowi Intel® Xeon® drugiej generacji

Zyskaj szybkość, skalowalność i elastyczność dzięki nowemu skalowalnemu procesorowi Intel® Xeon® drugiej generacji

Nowy skalowalny procesor Intel® Xeon® drugiej generacji wyznacza nowy poziom, jeżeli chodzi o konwergencję i możliwości platform w dziedzinie technologii obliczeniowych, pamięci masowej, pamięci operacyjnej, sieci i zabezpieczeń.

Dowiedz się, w jaki sposób wspieramy transformację

Zwiększ wydajność firmy

Zwiększ wydajność firmy

Procesory Intel® Core™ vPro® ósmej generacji przygotują Cię na kolejne wyzwania. Postaw na szybką analizę, udostępnianie i prognozowanie, zachowując przy tym bezpieczeństwo danych w miejscu pracy.

Poznaj platformę Intel vPro®

Rewolucja w zakresie pamięci i nośników

Rewolucja w zakresie pamięci i nośników

Pamięć trwała Intel® Optane™ DC to nowatorska technologia pamięci, która stanowi wyjątkowe połączenie dużej pojemności i trwałości danych w przystępnej cenie.

Wyodrębnij z danych więcej praktycznych wniosków