Sztuczna inteligencja gwarantuje świetlaną przyszłość w zakresie usług finansowych

Sprostaj wymaganiom przepisów i klientów, minimalizując ryzyko i zachowując zysk. Rozwiązania Intel® ułatwiają zarządzanie zbiorami danych, organizowanie i analizowanie dużych ilości danych oraz zapewniają skalowanie infrastruktury dostosowane do dzisiejszych i przyszłych obciążeń roboczych.

Przeczytaj raport Finextra

Intel® Saffron™ AML Advisor

Nowe rozwiązanie Intel® Saffron™ AML Advisor wykorzystuje sztuczną inteligencję Associative Memory AI, aby udoskonalić proces podejmowania decyzji w walce z przestępczością finansową. Dzięki nienadzorowanej metodzie ujednolicającej usystematyzowane i nieusystematyzowane dane z wewnętrznych i zewnętrznych źródeł, rozwiązanie to gwarantuje możliwość analizy wraz z objaśnieniem oraz oferuje przejrzystość w zakresie zgodności z jeszcze surowszymi i bardziej skomplikowanymi przepisami.

Więcej informacji

Bezpieczna, skalowalna infrastruktura

W ostatnim czasie firma Intel wprowadziła platformy Intel® Xeon® Scalable. Przełomowa technologia to nowy wyznacznik konwergencji platformy i możliwości w zakresie obliczania, przechowywania, pamięci, sieci i bezpieczeństwa. Nowa technologia stanowi ogromny krok naprzód pod kątem elastyczności i skalowalności w sektorze usług finansowych. 

Więcej informacji

Seria procesorów Intel® Xeon® Scalable to odpowiednia infrastruktura do pomocy firmom w zakresie przyszłościowego wykorzystania najcenniejszych walut i danych, przekształcania danych w analizy, wprowadzania innowacji oraz czerpania zysków.

Obejrzyj wideo

Dowiedz się, w jaki sposób NSE buduje nowoczesną platformę z procesorami Intel® Xeon®, która może spełnić szybko rosnące wymagania jednej z najprężniej rozwijających się gospodarek na świecie.

Obejrzyj wideo

Finansowe konsorcjum R3 wdraża nową warstwę zabezpieczeń sprzętu platformy rozproszonego rejestru typu open source.

Zapoznaj się z pełnym komunikatem prasowym tutaj

Najlepsze praktyki dotyczące analiz i zwiększania elastyczności w usługach finansowych

 

Począwszy od przełomu i nowych możliwości w zakresie technologii finansowych, aż po obsługę nieustannie rosnących wolumenów, źródeł i typów danych, współczesne banki muszą sprostać wielu wyzwaniom. Dowiedz się, w jaki sposób mnóstwo wiodących instytucji finansowych przekształciło napotkane możliwości w szanse, korzystając z najnowszych technologii firmy Intel oraz jej ekosystemu.

Czytaj dalej

Kiedy sztuczna inteligencja Associative Memory AI pomaga badaczom i analitykom walczyć z przestępczością finansową.

Dowiedz się, w jaki sposób rozwiązanie Intel® Saffron™ AML Advisor wykorzystuje sztuczną inteligencję do usprawnienia procesu podejmowania decyzji. Dzięki nienadzorowanej metodzie ujednolicającej usystematyzowane i nieusystematyzowane dane z wewnętrznych i zewnętrznych źródeł, rozwiązanie to gwarantuje możliwość analizy wraz z objaśnieniem oraz oferuje przejrzystość w zakresie zgodności z jeszcze surowszymi i bardziej skomplikowanymi przepisami.

Czytaj dalej

Przejście z systemów skali na systemy zmiany

Mike Blalock, dyrektor generalny ds. usług finansowych w firmie Intel, omawia postęp cyfryzacji i potencjał sztucznej inteligencji, zwraca uwagę, że banki, aby skorzystać z tych dwóch dziedzin, muszą poprawić analizę danych i zmodernizować kulturę korporacyjną, i wyjaśnia, jak nowoczesne technologie mogą pomóc bankom we wdrożeniu bardziej swobodnej kultury pracy.

Więcej informacji

Elastyczne usługi bankowe i ubezpieczeniowe

Instytucje finansowe muszą korzystać z innowacji w szerszym zakresie niż dotychczas, jednocześnie kontynuując spełnianie wymogów w zakresie zgodności i przepisów. Wymaga to fundamentalnego przekształcenia tradycyjnego modelu biznesowego na elastyczne rozwiązanie oparte o chmurę.

Stosowanie analizy danych i chmury hybrydowej w bankowości 

Obejrzyj wideo

Usługi oparte na analizie

Rozwiązania firmy Intel w zakresie uczenia maszyn i sztucznej inteligencji zapewnią głębszą analizę zachowań i preferencji klienta, przekształcą modele biznesowe, zagwarantują nowe klasy usług oraz spełnią wymogi przepisów dotyczących walki z cyberprzestępczością.

Rozwiązania kognitywne Intel® Saffron™ dla usług finansowych

Obejrzyj wideo

Zarządzanie zgodnością i ryzykiem

Efektywne i wydajne sprostanie rosnącemu ryzyku i wymogom zgodności z przepisami możliwe jest dzięki scentralizowanemu podejściu do zarządzania danymi i analityki.

Zapobieganie praniu pieniędzy

 

Więcej informacji

Bezpieczna bankowość

Banki muszą dołożyć wszelkich starań, aby zagwarantować klientowi bezpieczną, odpowiednią i nowoczesną obsługę, która zniweluje ryzyko cyberprzestępczości i nadużyć. Konieczne jest również stosowanie rozwiązań, które ochronią infrastrukturę informatyczną, jednocześnie zapewniając zaufanie i lojalność klientów.

Apache: Jeszcze bardziej efektywne podejście do bezpieczeństwa cybernetycznego

Większe możliwości pracowników

Nowe technologie w miejscu pracy mogą wywrzeć niezwykle pozytywny wpływ na pracowników i podnieść efektywność firmy, umożliwiając współpracę i ochronę danych w firmie.

Podpis biometryczny

Więcej informacji

Zyskaj szybkość, skalowalność i elastyczność z nowym procesorem Intel® Xeon® Scalable

Zyskaj szybkość, skalowalność i elastyczność z nowym procesorem Intel® Xeon® Scalable

Najnowsza generacja procesorów z rodziny Intel® Xeon® Scalable jest zoptymalizowana pod kątem obciążeń, wspiera wymagające aplikacje i daje dostęp do praktycznych informacji. Zapoznaj się z rzeczywistymi scenariuszami wykorzystującymi najnowszą technologią w ramach odpowiedzi na zmieniający się świat sektora usług finansowych.

Dowiedz się więcej

Zwiększ wydajność firmy

Zwiększ wydajność firmy

Umożliwiaj współpracę i zdalne zarządzanie oraz zachowaj bezpieczeństwo danych w miejscu pracy dzięki najnowszej technologii firmy Intel.

Dowiedz się więcej

Rewolucja w zakresie pamięci i nośników

Rewolucja w zakresie pamięci i nośników

To rewolucyjne rozwiązanie – pierwsza zupełnie nowa klasa pamięci od 25 lat. Technologia Intel® Optane™: nowatorska pamięć klasy premium, która na nowo definiuje proces tworzenia i użytkowania komputerów.

Dowiedz się więcej