Umożliwiamy transformację bazującą na danych

Oferowane przez naszych partnerów rozwiązania oparte na technologiach Intel® mogą pomóc instytucjom finansowym w dostarczaniu nowej generacji usług i nowej wartości dla klientów. Przyspiesz z firmą Intel wdrażanie zmian w zakresie cyfrowej transformacji i usług finansowych opartych na technologii i danych.

Zacznij unowocześniać swoją firmę

Otrzymuj na swoją skrzynkę najnowsze wiadomości i aktualizacje od ekspertów branżowych, dotyczące trendów kształtujących przyszłość biznesu.

Dziękujemy za subskrypcję.

Udało się!

Firma UOB współpracuje z firmą Intel w zakresie analizy danych

United Overseas Bank nawiązał współpracę z firmą Intel, aby sprawdzić, jak centralne zaawansowane analizy danych mogą usprawnić transgraniczne praktyki przeciwdziałające praniu pieniędzy.

Zobacz więcej

Szybsza transformacja dzięki technologii

Firmy Google Cloud, SWIFT, Digital Asset BNY Mellon i Intel rozmawiają o zmianach w branży usług finansowych i przeszkodach, jakie firmy muszą przezwyciężyć, aby z tych zmian skorzystać.

Obejrzyj film

Czerpanie korzyści z nieużywanych danych

W jaki sposób firma Intel pomaga sektorowi finansowemu w zbudowaniu nowego świata opartego o analizę danych.

Więcej informacji

Aktualności

Najnowsze dane i trendy dotyczące branży usług finansowych.

Ludzka strona rewolucji w dziedzinie sztucznej inteligencji

Profesor Genevieve Bell z firmy Intel opowiada o ludzkiej stronie technologii, przekonując, że należy rozważyć to, w jaki sposób ludzie będą wchodzić w interakcje z SI.

Czytaj dalej

Zarządzanie ryzykiem związanym z transakcjami

Dyrektor generalny firmy Quantifi omawia sposób, w jaki technologia firmy Intel umożliwia jej pomoc bankom w zarządzaniu narażeniem na przypadki niewykonywania zobowiązań przez ich kontrahentów.

Obejrzyj wideo

Dlaczego sprzęt ma tak duże znaczenie w systemie Windows* 10

Najnowszy sprzęt firmy Intel został zaprojektowany jako uzupełnienie systemu operacyjnego firmy Microsoft. Dowiedz się, jak zwiększać wydajność za pomocą systemu Windows* 10.

Więcej informacji

Jak wydajne połączenie pamięci masowej Intel® Optane™ i narzędzia vSAN może zwiększyć wydajność firmy

Firmy dążą do wirtualizacji pamięci masowych, aby sprostać rosnącym wymaganiom dotyczącym danych. Dzięki pamięciom masowym Intel® Optane™ rozwiązanie vSAN zapewnia znaczący wzrost możliwości operacyjnych.

Czytaj dalej

Cyfrowa transformacja danych w branży usług finansowych

W czasie konferencji SIBOS 2018 r. Mike Blalock mówi o najważniejszych trendach w branży, w tym o danych i sztucznej inteligencji, oraz podpowiada, jak instytucje finansowe mogą wprowadzać innowacje i współpracować ze sobą na dużą skalę.

Zobacz teraz

Kształtowanie technologii Blockchain


Technologia blockchain może zmienić branżę usług finansowych w wielu aspektach, od poprawy wydajności operacyjnej po nowe systemy płatności i wymiany oraz spełnianie wymagań zgodności z przepisami. Firma Intel współpracuje z klientami, liderami branżowymi i ekspertami, aby opracować dojrzałe technologie łańcucha bloków, tworzyć i wdrażać rozwiązania open source, przyspieszać ich wdrażanie oraz uzyskiwanie korzyści przez firmy.

Blockchain Summit London 2018

Zapoznaj się z najważniejszymi wnioskami z tegorocznej konferencji Blockchain Summit i poznaj zmiany, które banki wdrażają dzięki technologii Blockchain.

Więcej informacji

Nie chodzi tylko o walutę...

Jeśli skupimy się na rzeczywistości, gdzie widać największy wpływ technologii Blockchain?

Więcej informacji

Chmura

Tempo przemian w branży usług finansowych nadal wzrasta, napędzane przez rosnące wymagania prawne, nowe oczekiwania klientów i zmieniającą się technologię. Elastyczna infrastruktura, która umożliwia dostęp do zasobów i pozwala rozpowszechniać usługi w sposób zautomatyzowany i zgodny z przepisami, jest więc dla instytucji finansowych sprawą najwyższej wagi.

Stosowanie analizy danych i chmury hybrydowej w bankowości

Analiza danych jest coraz ważniejsza podczas nawiązywania kontaktów z klientami. Commonwealth Bank of Australia (CBA) opisuje, jak technologie open source, chmury hybrydowej i otwartych standardów pozwalają lepiej zarządzać i rozwijać aplikacje analityczne oraz zmniejszyć wydatki operacyjne.

Narzędzia analityczne i SI

Wysokowydajne i skalowalne technologie Intel związane z uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencji umożliwią firmom wyciąganie z dużych ilości danych wniosków, które pozwolą im oferować nową klasę usług dla klientów, walczyć z przestępczością komputerową, optymalizować środowiska IT oraz spełniać wymagania coraz bardziej rygorystycznych przepisów.

Dyrektor techniczny działu rozwiązań dla branży finansowej w firmie Intel mówi o danych i kulturze korporacyjnej

Seminarium internetowe na temat analizy danych i promowania działalności opartej na danych.

Zobacz teraz

Wykorzystaj szansę związaną z SI

Firma Intel była gospodarzem dyskusji podczas londyńskiej konferencji NextGen Banking. Eksperci z wielu światowych banków zebrali się w celu omówienia kultury, własności i wyzwań związanych z napędzaniem transformacji bazującej na danych w branży usług finansowych.

Więcej informacji

Cyfrowe miejsce pracy

Zwiększ efektywność firmy, usprawnij współpracę i bezpieczeństwo danych dzięki technologiom Intel® w rosnącym świecie autonomicznych i cyfrowych miejsc pracy.

Podpis biometryczny

Biometryka to kolejny krok w zakresie ochrony danych i zmniejszania kosztów. Korzystają z niej już miliony ludzi i tysiące firm – a te liczby stale rosną.

Więcej informacji

Intel w branży technologii finansowych

Innowacje w branży usług finansowych nigdy nie były wprowadzane w tak szybkim tempie — a będzie ono rosnąć. Firma Intel jest partnerem technologicznym, który aktywnie działa w rozwijającym się ekosystemie usług finansowych.

Firmy Intel i Amenity Analytics na temat technologii regulacyjnych

Z grupą wybranych partnerów z branży technologii finansowych współpracujemy nad przyśpieszeniem wdrażania innowacyjnych rozwiązań, w szczególności opartych na sztucznej inteligencji, technologii wielu chmur i zabezpieczeniach. Sądzimy, że nasze innowacje w dziedzinie technologii komputerowych i mocy obliczeniowej mogą przynieść korzyści w niektórych sektorach, takich jak technologie sprawozdawcze, technologie dla ubezpieczycieli, bankowe interfejsy API i infrastruktura bankowa.

Obejrzyj film

Jak banki mogą wykorzystać potencjał technologii regulacyjnej

Ten raport z badań zawiera poglądy szerokiego grona ekspertów z dziedziny technologii regulacyjnej sektora finansowego na temat radzenia sobie z głównymi wyzwaniami i możliwościami stojącymi przed bankami, które poszukują sposobów na wykorzystanie potencjału technologii regulacyjnej.

Przeczytaj pełny raport

Zyskaj szybkość, skalowalność i elastyczność dzięki nowemu skalowalnemu procesorowi Intel® Xeon®

Zyskaj szybkość, skalowalność i elastyczność dzięki nowemu skalowalnemu procesorowi Intel® Xeon®

Najnowsza generacja skalowalnych procesorów Intel® Xeon® jest zoptymalizowana pod kątem obciążeń, wspiera wymagające aplikacje i daje dostęp do praktycznych informacji. Zapoznaj się z rzeczywistymi scenariuszami wykorzystującymi najnowszą technologią w ramach odpowiedzi na zmieniający się świat sektora usług finansowych.

Dowiedz się więcej

Zwiększ wydajność firmy

Zwiększ wydajność firmy

Procesory Intel® Core™ vPro™ ósmej generacji przygotują Cię na kolejne wyzwania. Postaw na szybką analizę, udostępnianie i prognozowanie, zachowując przy tym bezpieczeństwo danych w miejscu pracy.

Dowiedz się więcej

Rewolucja w zakresie pamięci i nośników

Rewolucja w zakresie pamięci i nośników

To rewolucyjne rozwiązanie – pierwsza zupełnie nowa klasa pamięci od 25 lat. Technologia Intel® Optane™: nowatorska pamięć klasy premium, która na nowo definiuje proces tworzenia i użytkowania komputerów.

Dowiedz się więcej