Umożliwiamy transformację bazującą na danych

Oferowane przez naszych partnerów rozwiązania oparte na technologiach Intel® mogą pomóc instytucjom finansowym w dostarczaniu nowej generacji usług i nowej wartości dla klientów. Przyspiesz z firmą Intel wdrażanie zmian w zakresie cyfrowej transformacji i usług finansowych opartych na technologii i danych.

Zacznij unowocześniać swoją firmę

Otrzymuj na swoją skrzynkę najnowsze wiadomości i aktualizacje od ekspertów branżowych, dotyczące trendów kształtujących przyszłość biznesu.

Dziękujemy za rejestrację.

Udało się!

Sprawne funkcjonowanie firmy dzięki bezpiecznej, skalowalnej infrastrukturze

Firma Intel wprowadziła na rynek platformy Intel® Xeon® Scalable. Przełomowa technologia to nowy wyznacznik konwergencji platformy i możliwości w zakresie obliczania, przechowywania, pamięci, sieci i bezpieczeństwa. Nowa technologia stanowi ogromny krok naprzód pod kątem elastyczności i skalowalności w sektorze usług finansowych.

Więcej informacji ›

Infrastruktura danych dla najcenniejszej waluty w przyszłości

Seria procesorów Intel® Xeon® Scalable to odpowiednia infrastruktura do pomocy firmom w zakresie przyszłościowego wykorzystania najcenniejszych walut i danych, przekształcania danych w analizy, wprowadzania innowacji oraz czerpania zysków.

Obejrzyj wideo

NASDAQ: sprostanie wyzwaniom dotyczącym dużych zbiorów danych dzięki rozwiązaniu Blue Data

Zobacz, jak giełda NASDAQ korzysta z oprogramowania BlueData w celu umieszczenia swojej infrastruktury dużych zbiorów danych w kontenerze i przezwyciężenia problemów w kwestii wydajności, skalowalności i kosztów.

Obejrzyj wideo

Platformy Intel® Xeon® Scalable

Nowe procesory Intel® Xeon® Scalable zostały zoptymalizowane w celu wzmocnienia infrastruktury chmury hybrydowej oraz obsługi najbardziej wymagających aplikacji. Pozwalają wyciągać wnioski z analiz danych, zapewniają zabezpieczenia sprzętowe i umożliwiają wdrożenie dynamicznego dostarczania usług.

Zobacz pełną wersję witryny dotyczącej platformy Intel® Xeon® Scalable

Kształtowanie technologii Blockchain


Technologia Blockchain ma potencjał przekształcania branży usług finansowych na wiele sposobów, od zwiększania wydajności operacyjnej po nowe systemy płatności i wymiany oraz spełnianie wymagań zgodności z przepisami. Firma Intel współpracuje z klientami, liderami branżowymi i ekspertami, aby opracować dojrzałe technologie łańcucha bloków, tworzyć i wdrażać rozwiązania open source, przyspieszać ich wdrażanie oraz uzyskiwanie korzyści przez firmy.

Blockchain Summit London 2018

Zapoznaj się z najważniejszymi wnioskami z tegorocznej konferencji Blockchain Summit i poznaj zmiany, które banki wdrażają dzięki technologii Blockchain.

Więcej informacji

Nie chodzi tylko o walutę...

Jeśli skupimy się na rzeczywistości, gdzie widać największy wpływ technologii Blockchain?

Więcej informacji

Bankowość nowej generacji 2018

Gotowi na rewolucję SI?

Wykorzystaj szansę związaną z SI

Firma Intel była gospodarzem dyskusji podczas londyńskiej konferencji NextGen Banking. Eksperci z wielu światowych banków zebrali się w celu omówienia kultury, własności i wyzwań związanych z napędzaniem transformacji bazującej na danych w branży usług finansowych.

Więcej informacji

Jak wziąć udział w rewolucji SI

Ten raport opracowany we współpracy z firmą Finextra pokazuje, co i jak banki muszą zrobić, aby dotrzymać kroku rewolucji opartej na sztucznej inteligencji (SI). Opisuje modele i możliwości biznesowe, sposoby sprostania ograniczeniom prawnym i optymalizację infrastruktur.

Przeczytaj pełny raport

SI przekształca branżę usług finansowych

Mike Blalock omawia niedawną dyskusję panelową, która pochyliła się nad sposobami integrowania sztucznej inteligencji z procesami biznesowymi. Dzieli się również swoimi poglądami na temat oczekiwań w zakresie SI w bankowości, a także roli firmy Intel w realizacji tej wizji.

Obejrzyj wideo

Intel w branży technologii finansowych

Innowacje w branży usług finansowych nigdy nie były wprowadzane w tak szybkim tempie — a będzie ono rosnąć. Firma Intel jest partnerem technologicznym, który aktywnie działa w rozwijającym się ekosystemie usług finansowych. Dowiedz się więcej na naszej stronie internetowej poświęconej technologiom finansowym:

Jak banki mogą wykorzystać potencjał technologii regulacyjnej

Ten raport z badań zawiera poglądy szerokiego grona ekspertów z dziedziny technologii regulacyjnej sektora finansowego na temat radzenia sobie z głównymi wyzwaniami i możliwościami stojącymi przed bankami, które poszukują sposobów na wykorzystanie potencjału technologii regulacyjnej.

Przeczytaj pełny raport ›

Chmura

Tempo przemian w branży usług finansowych nadal wzrasta, napędzane przez rosnące wymagania prawne, nowe oczekiwania klientów i zmieniającą się technologię. Elastyczna infrastruktura, która umożliwia dostęp do zasobów i pozwala rozpowszechniać usługi w sposób zautomatyzowany i zgodny z przepisami, jest więc dla instytucji finansowych sprawą najwyższej wagi.

Stosowanie analizy danych i chmury hybrydowej w bankowości

Analiza danych jest coraz ważniejsza podczas nawiązywania kontaktów z klientami. Commonwealth Bank of Australia (CBA) opisuje, jak technologie open source, chmury hybrydowe i otwartych standardów pozwalają lepiej rozwijać aplikacje analityczne i zarządzać nimi oraz zmniejszyć wydatki operacyjne.

Narzędzia analityczne i SI

Wysokowydajne i skalowalne technologie Intel związane z uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencji umożliwią firmom wyciąganie z dużych ilości danych wniosków, które pozwolą im oferować nową klasę usług dla klientów, walczyć z przestępczością komputerową, optymalizować środowiska IT oraz spełniać wymagania coraz bardziej rygorystycznych przepisów.

Przygotuj się na rewolucję opartą na SI

W opracowaniu tym zebrano poglądy ekspertów w zakresie SI z branży finansowej na temat najważniejszych możliwości i wyzwań, jakie prawdopodobnie napotkasz podczas korzystania z SI.

Więcej informacji

Tworzenie inteligentniejszego działu realizacji zleceń dzięki sztucznej inteligencji

Sektor usług finansowych może stać się liderem w zakresie wykorzystania innowacyjnych technologii w celu zwiększania zadowolenia klientów, obniżania kosztów i ograniczania ryzyka.

Więcej informacji

Cyfrowe miejsce pracy

Zwiększ efektywność firmy, usprawnij współpracę i bezpieczeństwo danych dzięki technologiom Intel® w rosnącym świecie autonomicznych i cyfrowych miejsc pracy.

Podpis biometryczny

Biometryka to kolejny krok w zakresie ochrony danych i zmniejszania kosztów. Korzystają z niej już miliony ludzi i tysiące firm – a te liczby stale rosną.

Więcej informacji

Zyskaj szybkość, skalowalność i elastyczność dzięki nowemu procesorowi Intel® Xeon® Scalable

Zyskaj szybkość, skalowalność i elastyczność dzięki nowemu procesorowi Intel® Xeon® Scalable

Procesor Intel® Xeon® Scalable najnowszej generacji jest zoptymalizowany pod kątem obciążeń w celu obsługi wymagających aplikacji i uzyskiwania praktycznych informacji. Poznaj rzeczywiste scenariusze wykorzystujące najnowszą technologię w odpowiedzi na zmieniający się świat branży usług finansowych.

Dowiedz się więcej

Zwiększ wydajność firmy

Zwiększ wydajność firmy

Procesory Intel® Core™ vPro™ siódmej generacji umożliwiają współpracę, zdalne zarządzanie i bezpieczne przechowywanie danych w miejscu pracy.

Dowiedz się więcej

Rewolucja w zakresie pamięci i nośników

Rewolucja w zakresie pamięci i nośników

To rewolucyjne rozwiązanie – pierwsza zupełnie nowa klasa pamięci od 25 lat. Technologia Intel® Optane™: nowatorska pamięć klasy premium, która na nowo definiuje proces tworzenia i użytkowania komputerów.

Dowiedz się więcej