Definiowanie usług finansowych na nowo

Sprostaj wymaganiom regulatorów i klientów, minimalizując ryzyko i zachowując rentowność. Rozwiązania Intel® ułatwiają zarządzanie zbiorami danych, organizowanie i analizowanie dużych ilości danych oraz zapewniają skalowalne infrastruktury dostosowane do dzisiejszych i przyszłych obciążeń roboczych.

Zacznij unowocześniać swoją firmę

Otrzymuj na swoją skrzynkę najnowsze wiadomości i aktualizacje od ekspertów branżowych, dotyczące trendów kształtujących przyszłość biznesu.

Dziękujemy za rejestrację.

Udało się!

Bezpieczna, skalowalna infrastruktura zoptymalizowana pod kątem danych

Firma Intel wprowadziła na rynek platformy Intel® Xeon® Scalable. Przełomowa technologia to nowy wyznacznik konwergencji platformy i możliwości w zakresie obliczania, przechowywania, pamięci, sieci i bezpieczeństwa. Nowa technologia stanowi ogromny krok naprzód pod kątem elastyczności i skalowalności w sektorze usług finansowych.

Więcej informacji ›

Posłuchaj Richarda Currana, dyrektora ds. ochrony danych w regionie EMEA w firmie Intel, aby dowiedzieć się, dlaczego nowe rozporządzenie dotyczące ochrony danych osób fizycznych w UE jest bardzo ważne dla wszystkich organizacji, bez względu na ich wielkość. Zobacz, jak muszą dostosować się do tych regulacji i sprostać oczekiwaniom klientów.

Obejrzyj wideo

Seria procesorów Intel® Xeon® Scalable to odpowiednia infrastruktura do pomocy firmom w zakresie przyszłościowego wykorzystania najcenniejszych walut i danych, przekształcania danych w analizy, wprowadzania innowacji oraz czerpania zysków.

Obejrzyj wideo

Zobacz, jak giełda NASDAQ korzysta z oprogramowania BlueData w celu umieszczenia swojej infrastruktury dużych zbiorów danych w kontenerze i przezwyciężenia problemów w kwestii wydajności, skalowalności i kosztów.

Obejrzyj wideo

Finansowe konsorcjum R3 wdraża nową warstwę zabezpieczeń sprzętu platformy rozproszonego rejestru typu open source.

Zapoznaj się z pełnym komunikatem prasowym tutaj

Kształtowanie technologii Blockchain


Technologia Blockchain ma potencjał, aby przekształcić sposób, w jaki przedsiębiorstwa, rządy i konsumenci wymieniają się danymi. Firma Intel współpracuje z klientami, liderami branżowymi i ekspertami, aby opracować dojrzałe technologie łańcucha bloków, tworzyć i wdrażać rozwiązania open source, przyspieszać ich wdrażanie oraz uzyskiwanie korzyści przez firmy.

Bankowość nowej generacji 2018

Gotowi na rewolucję SI?

Jak wziąć udział w rewolucji SI

Ten raport opracowany we współpracy z firmą Finextra pokazuje, co i jak banki muszą zrobić, aby dotrzymać kroku rewolucji opartej na sztucznej inteligencji (SI). Opisuje modele i możliwości biznesowe, sposoby sprostania ograniczeniom prawnym i optymalizację infrastruktur.

Przeczytaj pełny raport

Zobacz, w jaki sposób instytucje finansowe dążą do zaspokojenia popytu na bardziej wygodne i elastyczne usługi.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić

Zobacz, jak technologia firmy Onfildo może pomóc instytucjom finansowym w rywalizacji z konkurencją oraz zmniejszyć presję ze strony przepisów.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić

Intel w branży technologii finansowych

Technologie finansowe odgrywają kluczową rolę w przekuwaniu wyzwań biznesowych na nowatorskie usługi dla banków i firm ubezpieczeniowych w czasie, gdy sektor usług finansowych przechodzi cyfrową rewolucję. Ważne, przełomowe rozwiązania powstają w wyniku połączenia wszystkich elementów ekosystemu, począwszy od zaufanych instytucji oferujących oparte na danych usługi finansowe, a skończywszy na elastycznych firmach powstałych już w epoce cyfrowej. Firma Intel jest partnerem technologicznym, który aktywnie działa w tym rozwijającym się ekosystemie. Naszym celem jest przyspieszenie rozwoju platformy technologicznej do obsługi usług finansowych, która umożliwiłaby całej branży oferowanie prawdziwie innowacyjnych produktów. Dowiedz się więcej na naszej stronie technologii finansowych

Elastyczne usługi bankowe i ubezpieczeniowe

Instytucje finansowe muszą korzystać z innowacji w szerszym zakresie niż dotychczas, jednocześnie kontynuując spełnianie wymogów w zakresie zgodności i przepisów. Wymaga to fundamentalnego przekształcenia tradycyjnego modelu biznesowego na elastyczne rozwiązanie oparte o chmurę.

Stosowanie analizy danych i chmury hybrydowej w bankowości

Analiza danych jest coraz ważniejsza podczas nawiązywania kontaktów z klientami. Commonwealth Bank of Australia (CBA) opisuje, jak technologie open source, chmury hybrydowej i otwartych standardów pozwalają lepiej zarządzać i rozwijać aplikacje analityczne oraz zmniejszyć wydatki operacyjne.

Usługi oparte na analizie

Rozwiązania firmy Intel w zakresie uczenia maszyn i sztucznej inteligencji zapewnią głębszą analizę zachowań i preferencji klienta, przekształcą modele biznesowe, zagwarantują nowe klasy usług oraz spełnią wymogi przepisów dotyczących walki z cyberprzestępczością.

Przygotuj się na rewolucję opartą na SI

W opracowaniu tym zebrano poglądy ekspertów w zakresie SI z branży finansowej na temat najważniejszych możliwości i wyzwań, jakie prawdopodobnie napotkasz podczas korzystania z SI.

Więcej informacji

Tworzenie inteligentniejszego działu realizacji zleceń dzięki sztucznej inteligencji

Sektor usług finansowych może stać się liderem w zakresie wykorzystania innowacyjnych technologii w celu zwiększania zadowolenia klientów, obniżania kosztów i ograniczania ryzyka.

Więcej informacji

Zarządzanie zgodnością i ryzykiem

Efektywne i wydajne sprostanie rosnącemu ryzyku i wymogom zgodności z przepisami możliwe jest dzięki scentralizowanemu podejściu do zarządzania danymi i analityki.

Mniejsze ryzyko prania pieniędzy dzięki analizie dużych zbiorów danych

Nowe wymogi w zakresie zgodności z przepisami umożliwiającymi zapobieganie praniu pieniędzy poskutkowały wielomilionowymi karami dla wielu dużych instytucji finansowych. W wyniku tego w branży usług finansowych priorytetem obecnie jest wykrywanie oszustw i spełnianie wymogów w zakresie zgodności. Aby sprostać tym wymogom, należy korzystać z zaawansowanych rozwiązań dotyczących zarządzania danymi.

Więcej informacji

Bezpieczna bankowość

Banki muszą dołożyć wszelkich starań, aby zagwarantować klientowi bezpieczną, odpowiednią i nowoczesną obsługę, która zniweluje ryzyko cyberprzestępczości i nadużyć. Konieczne jest również stosowanie rozwiązań, które ochronią infrastrukturę informatyczną, jednocześnie zapewniając zaufanie i lojalność klientów.

bezpieczeństwo cybernetyczne

Apache: Jeszcze bardziej efektywne podejście do bezpieczeństwa cybernetycznego

W tej informacji wyjaśniono, jak stawić czoło wyzwaniom biznesowym i rozpocząć cyfrową transformację za pomocą Apache Spot*, potężnego narzędzia agregacji danych, które łączy uczenie maszynowe i strumieniową analizę danych w bardziej efektywne rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Czytaj dalej

Większe możliwości pracowników

Nowe technologie w miejscu pracy mogą wywrzeć niezwykle pozytywny wpływ na pracowników i podnieść efektywność firmy, umożliwiając współpracę i ochronę danych w firmie.

Podpis biometryczny

Biometryka to kolejny krok w zakresie ochrony danych i zmniejszania kosztów. Korzystają z niej już miliony ludzi i tysiące firm – a te liczby stale rosną.

Więcej informacji

Zyskaj szybkość, skalowalność i elastyczność dzięki nowemu procesorowi Intel® Xeon® Scalable

Zyskaj szybkość, skalowalność i elastyczność dzięki nowemu procesorowi Intel® Xeon® Scalable

Procesor Intel® Xeon® Scalable najnowszej generacji jest zoptymalizowany pod kątem obciążeń w celu obsługi wymagających aplikacji i uzyskiwania praktycznych informacji. Poznaj rzeczywiste scenariusze wykorzystujące najnowszą technologię w odpowiedzi na zmieniający się świat branży usług finansowych.

Dowiedz się więcej

Zwiększ wydajność firmy

Zwiększ wydajność firmy

Procesory Intel® Core™ vPro™ siódmej generacji umożliwiają współpracę, zdalne zarządzanie i bezpieczne przechowywanie danych w miejscu pracy.

Dowiedz się więcej

Rewolucja w zakresie pamięci i nośników

Rewolucja w zakresie pamięci i nośników

To rewolucyjne rozwiązanie – pierwsza zupełnie nowa klasa pamięci od 25 lat. Technologia Intel® Optane™: nowatorska pamięć klasy premium, która na nowo definiuje proces tworzenia i użytkowania komputerów.

Dowiedz się więcej