Graj bez kompromisów z laptopem Predator Helios 300

Predator Helios 300 to wydajny laptop z możliwościami dostosowania i 17-calowym wyświetlaczem 1440p wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, taki jak procesor Intel® Core™ i9-12900H.1

Najważniejsze informacje:

  • Laptop Predator Helios 300 wykorzystuje innowacyjną, wydajną architekturę hybrydową2 w postaci najnowocześniejszego procesora Intel® Core™ i9.

  • Graj na 17-calowym wyświetlaczu 1440p 165 Hz.

  • Efektowna konstrukcja z listwą świetlną RGB i ledowym podświetleniem poszczególnych przycisków.

  • Innowacyjny system chłodzenia wentylatorami Aeroblade 3D piątej generacji i smarem termicznym.

  • Łatwe podkręcanie za pomocą aplikacji PredatorSense i przycisku Turbo.3

author-image

Według

Przy wyborze nowego laptopa do gier szuka się sprzętu, który zapewnia maksimum korzyści: dużą liczbę klatek na sekundę, wysoką rozdzielczość oraz możliwość swobodnego streamowania. Predator Helios 300 stawia czoło temu wyzwaniu dzięki połączeniu sprzętu najwyższej klasy z innowacyjnymi systemami chłodzenia i podkręcania.

Procesor Intel® Core™ dwunastej generacji (od Intel® Core™ i5-12500H po Intel® Core™ i9-12900H) jest mózgiem laptopa Predator Helios 300 oraz nadaje się do zastosowań jednowątkowych i wielowątkowych na potrzeby obciążeń z zakresu grania czy streamowania. Wyświetlacz 1440p 165 Hz o przekątnej 15 lub 17 cali w połączeniu z procesorem graficznym NVIDIA RTX™ z serii 30 umożliwia dynamiczną grę i błyskawiczne przetwarzanie treści z dużą liczbą klatek na sekundę.

Stworzone z myślą o nowym poziomie grania

Wkrocz w nowe światy z laptopem Predator Helios 300. Graj na 17-calowym wyświetlaczu 1440p 165 Hz, nawet w konfiguracji z procesorem Intel® Core™ i9-12900H. Zaawansowana konstrukcja w postaci zgrabnej sylwetki, barwnych akcentów i listwy RGB z możliwością dostosowania dopełnia możliwości sprzętowe urządzenia.

Przejdźmy do szczegółów. Poznaj system chłodzenia, podkręcania i rozwiązania RGB. Zobacz, dlaczego laptop Predator Helios 300 należy do najnowszej generacji platform gamingowych.

Najnowocześniejszy sprzęt

Procesory Intel® Core™ dwunastej generacji wykorzystują wydajną architekturę hybrydową, która zapewnia moc niezbędną do grania oraz elastycznej pracy wielozadaniowej. Opracowaliśmy te procesory z myślą o graniu. Wydajne rdzenie Performance (P-core) obsługują nawet krytyczne obciążenia, zaś elastyczne rdzenie Efficient-cores (E-core) wykonują zadania w tle.

Innowacyjność konstrukcji polega na tym, że wysokowydajne rdzenie P-core skutecznie przetwarzają jednowątkowe obciążenia, co przekłada się na płynną i wciągającą grę. Rdzenie E-core wykonują inne działania, np. skanowanie antywirusowe, obsługują aplikacje streamingowe i głosowe oraz oprogramowanie korzystające z kilku rdzeni jednocześnie. Intel® Thread Director4 w czasie rzeczywistym kieruje dany wątek do odpowiedniego rdzenia we właściwym czasie.

Więcej informacji na temat wydajności architektury hybrydowej znajdziesz w pełnej wersji artykułu tutaj.

Laptopa Predator Helios 300 można skonfigurować z szeroką gamą procesorów, począwszy od procesora Intel® Core™ i5-12500H aż po najnowocześniejszy procesor Intel® Core™ i9-12900H, który stanowi perełkę rozwiązań dwunastej generacji. W połączeniu z procesorem graficznym do laptopów RTX™ z serii 30 oraz 32 GB DDR5 RAM laptop zapewnia płynne granie w najpopularniejsze hity oraz niezwykle komfortowe oglądanie treści online o dużej liczbie klatek na sekundę.

Ekran

Daj się wciągnąć w błyskawiczną grę dzięki 17-calowemu wyświetlaczowi. Dzięki opcjom wyświetlania od 1080p (FHD) do ostrej rozdzielczości 1440p (QHD) wyświetlacz oferuje optymalny kompromis między wiernością obrazu a wydajnością. Podczas gry w rozdzielczości QHD widoczne są nawet najdrobniejsze szczegóły na zbroi wroga, zaś częstotliwość wyświetlania klatek na sekundę nie maleje podczas bitwy.

Co więcej, sama ramka nie odciąga uwagi od ekranu. Ramka wyświetlacza jest supercienka, a stosunek wyświetlacza to obudowy wynosi 80% w przypadku ekranu 15-calowego i 81% w przypadku wyświetlacza 17-calowego.

Dzięki częstotliwości odświeżania 165 Hz wyświetlacz nadąża za zawrotnie wysoką liczbą klatek na sekundę. Częstotliwość odświeżania 165 razy na sekundę sprawia, że animacje odtwarzane są płynnie, oraz pozwala dostrzec skradającego się wroga w rogu ekranu w sytuacjach, gdy liczy się każdy ułamek sekundy.

Ponadto matryca IPS (in-plane switching) oferuje obraz o żywych barwach i lepsze kąty widzenia w porównaniu z monitorami LED.

Projekt

Styl ma znaczenie. Obudowa Predator Helios 300 zachwyca zgrabną konstrukcją oraz intensywnymi kolorami.

Wygląd efektywnej listwy świetlnej RGB z przodu można konfigurować w aplikacji PredatorSense. Zmieniona konstrukcja klawiatury umożliwia teraz indywidualne dostosowanie koloru RGB i jasności podświetlenia każdego przycisku. Takie rozwiązanie jest nie tylko wizualnie atrakcyjne, ale również oferuje płynne efekty dynamicznego oświetlenia oraz pozwala zaoszczędzić energię 5.

To użytkownik decyduje o mocy podświetlenia. Rozwiązanie Pulsar Lighting z możliwością konfiguracji pozwala utworzyć schematy kolorystyczne do pracy i nie tylko.

Chłodzenie

Wentylatory Aeroblade. Skuteczne chłodzenie pozwala utrzymać wysoką wydajność procesora i procesora graficznego przez dłuższy czas. Przekłada się to na bardziej stabilną liczbę klatek na sekundę podczas odkrywania nowych światów w wirtualnej rzeczywistości lub wspólnych kampanii ze znajomymi.

Wentylatory Aeroblade 3D piątej generacji to najnowsza innowacja w zakresie technologii chłodzenia. Osiemdziesiąt dziewięć łopatek o szerokości zaledwie 0,08 mm i bionicznej konstrukcji poprawia przepływ powietrza. Dopracowana konstrukcja usprawnia przepływ powietrza, skutecznie chłodzi kluczowe komponenty i zmniejsza turbulencje, zaś nowoczesna konstrukcja całkiem różni się od rozwiązań w poprzednich laptopach.

  • O 10% lepszy przepływ powietrza w porównaniu z wentylatorem Aeroblade czwartej generacji 6
  • Jeden wentylator zawiera 89 łopatek
  • Łopatki o grubości 0,08 mm

Smar termiczny. Kolejnym kluczem do optymalizacji wydajności procesora i poprawy komfortu grania jest zastosowanie smaru termicznego.

Laptop Predator Helios 300 z 2022 r. wykorzystuje specjalny stop galu, indu, cyny oraz innych materiałów. Cienka warstwa tego niezwykle wydajnego smaru termicznego zostaje umieszczona między procesorem i modułem termicznym podczas produkcji.

W rezultacie następuje bardziej wydajne przekazywanie ciepła, a procesor nie przegrzewa się tak szybko i utrzymuje dłużej wysoką wydajność.​​

Podkręcanie

Chcesz zwiększyć możliwości swojego nowego urządzenia? Podkręcając pracę procesora i procesora graficznego, można obejść ograniczenia ustawień fabrycznych i jeszcze bardziej zwiększyć wydajność.

Istnieją dwa proste sposoby na podkręcenie laptopa Predator Helios 300: można nacisnąć przycisk „Turbo” u góry klawiatury lub spersonalizować ustawienia w aplikacji PredatorSense.

Przycisk Turbo może w każdej chwili dostarczyć dodatkowej prędkości niezbędnej podczas grania. Wystarczy go nacisnąć, aby uruchomić wstępnie skonfigurowane podkręcenie turbo, które maksymalizuje wydajność procesora i procesora graficznego oraz zwiększa prędkość pracy wentylatora.

Przycisk PredatorSense po prawej stronie klawiatury oferuje jeszcze więcej opcji. Z dostępnego menu można wybrać ustawienia wstępne w trybach cichym, domyślnym, ekstremalnym i turbo. Opcja Turbo zapewnia ten sam poziom podkręcenia procesorów i zwiększenia prędkości wentylatora co przycisk Turbo na klawiaturze, natomiast tryb ekstremalny podkręca pracę procesora i procesora graficznego, lecz ogranicza prędkość pracy wentylatora.

Łączność

Internet. Aby trafić do czołówki liderów, potrzebujesz szybkiego i stabilnego połączenia z internetem. Dzięki laptopowi Predator Helios 300 z Intel® Killer DoubleShot™ Pro możesz dać z siebie wszystko podczas gry niezależnie do tego, czy łączysz się z internetem przez kabel Ethernet czy Wi-Fi.

Karta Intel® Killer™ Wi-Fi 6E AX1675i wraz z routerem 6E 7. oferują stabilniejsze połączenie z internetem i małe opóźnienia podczas rozgrywek w sieci domowej i każdej innej. Pasmo częstotliwości Wi-Fi 6E otwiera nowe kanały 6 GHz, które są nieużywane przez starsze urządzenia, co oznacza mniej zakłóceń i płynniejszą grę.

Urządzenia peryferyjne. Z pomocą odpowiednich urządzeń peryferyjnych można znakomicie poszerzyć potencjał laptopa gamingowego. Na szczęście Predator Helios 300 jest wyposażony w porty różnego rodzaju.

Port Thunderbolt 4 umożliwia łatwe podłączenie wielu monitorów 4K, zaś po przyłączeniu stacji dokującej można podłączyć inne akcesoria do laptopa. Błyskawiczna wymiana danych jest możliwa dzięki przepustowości 40 Gb/s. Port Mini DisplayPort 1.4 oraz porty HDMI 2.1 też umożliwiają podłączenie monitorów, natomiast dwa porty USB 3.2 drugiej generacji oraz jeden port USB 3.2 pierwszej generacji pozwalają podłączyć kontrolery, urządzenia audio i wiele więcej.

Wybór konfiguracji

Laptopa Predator Helios 300 można skonfigurować na różne sposoby w zależności od potrzeb gamingowych i budżetu.

Lżejszy wyświetlacz o przekątnej 15 cali lepiej sprawdzi się dla graczy, którym zależy na urządzeniu przenośnym takim, które można też podłączać do zewnętrznego monitora w domu. Wyświetlacze są dostępne w rozdzielczościach 1080p (FHD) i 1440p (QHD), oba mają częstotliwość 165 Hz. Wyświetlacz 17 cali z 1080p i częstotliwością 144 Hz lub 1440p i 165 Hz to więcej miejsca na granie i tworzenie treści.

Jedna z najbardziej wydajnych konfiguracji laptopa Predator Helios 300 jest wyposażona w procesor Intel® Core™ i9-12900H, procesor graficzny do laptopa RTX 3080, 32GB DDR5 RAM oraz 2 TB NVMe SSD. W przypadku bardziej przystępnych cenowo konfiguracji można precyzyjnie dostosować poziom wydajności do swoich potrzeb. W tym celu można połączyć procesor Intel® Core™ i7-12700H lub Intel® Core™ i5-12500H z procesorem graficznym do laptopa RTX 3070 Ti, 3070 lub 3060.

Jeszcze więcej opcji dostosowywania oferuje sam laptop. Aplikacja PredatorSense pozwala z łatwością dostosować wygląd listwy świetlnej, zmieniać podświetlenie na klawiaturze oraz wybrać profil podkręcania. Przez port Thunderbolt 4 można łatwo podłączyć stację dokującą i dodatkowe monitory, aby stworzyć istną machinę. Laptop Predator Helios 300 jest wyposażony w liczne funkcje umożliwiające dostosowanie wyglądu i działania urządzenia w celu osiągnięcia optymalnego komfortu grania.