Jesteś programistą?
Przyspiesz swoją drogę do produkcji dzięki narzędziom i zasobom dla programistów w Intel® Developer Zone, oficjalnym źródle informacji na temat tworzenia oprogramowania i sprzętu Intel®.
Czym jest automatyzacja laboratoryjna?
Automatyzacja laboratoryjna wykorzystuje zaawansowane informacje laboratoryjne z systemów zarządzania (LIMS) i zautomatyzowanych przyrządów laboratoryjnych w celu uzyskania precyzyjnych wyników testów na dużą skalę. Te inteligentne przyrządy laboratoryjne wykorzystują wbudowane procesory do obsługi robotyki i technologii Internetu przedmiotów (IoT) oraz przeprowadzania zaawansowanych analiz.
Firma Intel i jej partnerzy ściśle współpracują z producentami przyrządów laboratoryjnych w celu optymalizacji aplikacji, wprowadzania nowych innowacyjnych technologii i zaspakajania zmieniających się potrzeb klientów.
Tworzone dziś, projektowane na przyszłość
Przyrządy, dostarczane w tym kwartale, będą użytkowane przez wiele lat. Aby przyrządy pozostały użyteczne, muszą być w stanie dostosować się do szybkich innowacji, zwłaszcza w dziedzinie analityki i AI.
Przyrządy laboratoryjne ze sprzętem, narzędziami programistycznymi i oprogramowaniem Intel® mogą uzyskać dostęp do wydajności obliczeniowej potrzebnej do przetwarzania wymagających obciążeń, dostosowania się do nowego poziomu automatyzacji i bezpiecznego zarządzania bezprecedensowymi ilościami danych.
Zautomatyzowane przyrządy laboratoryjne — obecne trendy napędzają zmiany
Laboratoria kliniczne borykają się z kurczącymi się marżami i rosnącym zapotrzebowaniem na bardziej zaawansowane testy. Laboratoria badawcze są pod ciągłą presją, aby tworzyć więcej przełomowych odkryć w coraz szybszym tempie. Oba rynki oczekują od producentów przyrządów dostarczania inteligentniejszych urządzeń, które mogą wykonywać zaawansowane testy, automatyzować więcej procesów i służyć jako platformy do przyszłych innowacji.
Presja kosztowa
Laboratoria poszukują sposobów na usprawnienie operacji, a jednocześnie wymagają, aby przyrządy miały coraz większe możliwości i były coraz tańsze. Przechodzenie na konfiguracje jednoprocesorowe może zmniejszyć koszty materiałów, zwiększyć wydajność i zapewnić lepsze wrażenia użytkownika.
Zdalna diagnostyka
W warunkach laboratoryjnych skrócenie przestojów jest krytyczne. Zintegrowane komputerowe systemy wizyjne (CV) obsługują zdalną diagnostykę przyrządów, co umożliwia wcześniejsze i szybsze rozpoznanie i rozwiązanie problemów. Sprzęt Intel®, zestawy narzędzi dla programistów i aplikacje referencyjne zapewniają elastyczność niezbędną do tworzenia rozwiązań CV w ramach wielu wymagań dotyczących przyrządów.
Bezpieczeństwo i łatwość zarządzania
Bezpieczeństwo danych to priorytet w branży opieki zdrowotnej. Platformy komputerowe Intel® wykorzystują sprzętowe technologie zabezpieczeń, takie jak przyspieszone szyfrowanie danych i zaufana technologia wykonawcza, które ułatwiają producentom przyrządów spełnienie potrzeb w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.
Analiza i rozwój AI
Nowoczesne przyrządy laboratoryjne muszą obsługiwać coraz bardziej złożone analizy i, w przyszłości, także sztuczną inteligencję. Najnowsze technologie Intel® łączą przyspieszenie AI z elastyczną, wielozadaniową wydajnością obliczeniową. Dzięki podstawie technologicznej Intel® przyrządy laboratoryjne mogą obsługiwać zaawansowane analizy i możliwości AI.
Udane wdrożenia u klientów
Firma TGen odkrywa tajemnicę choroby genetycznej
Badacze korzystają z systemów obliczeniowych dużej skali do opracowywania genomowych metod leczenia rzadkich chorób.
Firma KFBIO zwiększa przepustowość badań przesiewowych w kierunku raka
Rozwiązania KFBIO z zakresu głębokiego uczenia AI wykrywają i klasyfikują nieprawidłowości w wymazach Pap. Dzięki optymalizacji i zestawom narzędzi Intel® firma KFBIO zwiększa przepustowość 8.4x1 z procesorami Intel® Xeon®.
Instytut Broad zauważa zwrot z optymalizacji
Firmy Intel i Google współpracują z instytutem Broad nad zmniejszeniem kosztów przetwarzania w chmurze i zwiększaniem wydajności ich platformy biomedycznej, Terra, z technologiami open source.
Przyszłość automatyzacji laboratoryjnej
Firma Intel ułatwia producentom integrację nowych technologii, które zapewniają wartość dzisiaj i stwarzają fundament przyszłości.
Napędzanie przyszłości automatyzacji w laboratoriach klinicznych
Firma Intel umożliwia bankom krwi i twórcom przyrządów do stosowania w chemii klinicznej świadczenie nowych usług i osiąganie większej przepustowości dzięki komputerowym systemom wizyjnym, AI i robotyzacji.
Nowe trendy technologiczne w laboratoriach badawczych
Technologie sprzęt i narzędzia Intel® dla programistów ułatwiają laboratoriom badawczo-rozwojowym wykorzystanie AI w analizie dużych zbiorów danych i autonomicznych eksperymentach.
Produkcja biofarmaceutyczna staje się cyfrowa
Rozwiązania sprzętowe i programowe Intel® stoją na czele cyfrowej transformacji produkcji biofarmaceutycznej, służąc jako podstawa przejścia do nowoczesnego, definiowanego programowo, opartego na danych modelu funkcjonowania przedsiębiorstwa, powszechnie znanego jako Przemysł 4.0.
Technologie Intel® dla automatyzacji laboratoryjnej
Pojedynczy, nowoczesny procesor Intel® zapewnia wydajność, której potrzebują przyrządy laboratoryjne, aby przejść od logiki definiowanej sprzętowo do infrastruktury opartej na oprogramowaniu. Dzięki procesorom Intel® dzisiejsze przyrządy będą przez lata zwiększać możliwości i odpowiadać na rosnące oczekiwania.
Procesory przystosowane do obsługi IoT łączą obliczenia w czasie rzeczywistym, zdalne zarządzanie poza pasmem i zabezpieczenia sprzętowe z niezawodnością klasy przemysłowej, zapewniając jeszcze większą wydajność i elastyczność.
Dzięki sprzętowi Intel® można produkować wiele przyrządów laboratoryjnych o różnych możliwościach, korzystając ze standardowej architektury z jednym procesorem, co zmniejsza liczbę materiałów, upraszcza certyfikację i ujednolica zarządzanie urządzeniami.
Procesory Intel Atom®
Procesory Intel Atom® zapewniają energooszczędną wydajność na potrzeby automatyzacji pracy w przyrządzie, takiej jak obsługa próbek, sortowanie, odwirowywanie i funkcje analityczne.
Procesory Intel® Core™
Procesory Intel® Core™ zapewniają większą wydajność obliczeniową i grafikę Intel® Iris® Xe do zaawansowanej analizy w przyrządzie i stacji roboczych z wyświetlaczami 4K.
Skalowalne procesory Intel® Xeon®
Dzięki procesorom Intel® Xeon® można obsługiwać wiele zwirtualizowanych obciążeń roboczych na serwerach brzegowych w laboratorium, w tym badania przesiewowe o dużej zawartości (HCS), liczenie kultur i inne analizy obrazu.
Układy Intel® FPGA
Układy FPGA i SoC Intel® można zaprogramować lokalnie do przyspieszenia kluczowych obciążeń roboczych i dostosowywać je do zmieniających się wymagań.
Platforma Intel vPro®
Uzyskuj dostęp do systemów na potrzeby zdalnej diagnostyki, konserwacji i rozwiązywania problemów, nawet wtedy, gdy są one wyłączone.
Intel® Deep Learning Boost
Uruchamiaj złożone obciążenia związane ze sztuczną inteligencją obok istniejących obciążeń związanych z komputerowymi systemami wizyjnymi, rozpoznawaniem mowy i innymi zastosowaniami sztucznej inteligencji opartej na głębokim uczeniu.
Narzędzia Intel® Developer Tools do automatyzacji laboratoryjnej
Firma Intel zapewnia producentom przyrządów narzędzia, które zwiększają możliwości ich systemów i upraszczają proces ich opracowywania.
Zestaw narzędzi OpenVINO™ w dystrybucji Intel®
Zestaw narzędzi OpenVINO™ tworzy zoptymalizowane modele głębokiego uczenia AI, które działają z maksymalną wydajnością na dowolnym połączeniu sprzętu Intel®. Setki wstępnie przeszkolonych modeli i aplikacji referencyjnych ułatwiają szybsze wprowadzenie rozwiązania na rynek.
Video Analytics Serving
Wdrażaj zoptymalizowane potoki analizy multimediów jako usługi oparte na kontenerach. Video Analytics Serving obsługuje potoki zdefiniowane w GStreamer lub FFmpeg. Obejmuje interfejsy API w celu odkrywania, uruchamiania, zatrzymywania, dostosowywania i monitorowania egzekucji potoków.
Analizator wideo Azure
Twórz i wdrażaj potoki analizy wideo AI jako usługi przy użyciu chmury Azure Rozszerzenie pakietu Video Analytics Serving obsługuje potoki GStreamer i FFmpeg.
Intel® Media SDK
Intel® Media SDK zapewnia programistom bogaty zestaw bibliotek, narzędzi i próbek umożliwiających sprzętowo przyspieszone kodowanie, dekodowanie i przetwarzanie wideo w aplikacjach dla systemów Windows i Linux.
Znajdź rozwiązania przyspieszające rozwój opieki zdrowotnej i nauk przyrodniczych
Często zadawane pytania
Często zadawane pytania
Czym jest automatyzacja laboratoryjna?
Automatyzacja laboratoryjna wykorzystuje zaawansowane systemy zarządzania informacjami laboratoryjnymi (LIMS), zrobotyzowane ładowarki materiałów i coraz bardziej inteligentne przyrządy laboratoryjne do śledzenia próbek testowych, oceny wyników i wykonywania pracochłonnych zadań klinicznych.
Gdzie stosuje się automatyzację laboratoryjną?
Automatyzacja laboratoryjna jest wykorzystywana w laboratoriach badań klinicznych i biofarmaceutycznych oraz w zakładach produkcyjnych. Laboratoria badań materiałowych wykorzystują automatyzację do odkrywania nowych związków i molekuł.
Jakie technologie są wykorzystywane w automatyzacji laboratoryjnej?
Podstawowa automatyzacja laboratoryjna zależy od zautomatyzowanych przyrządów laboratoryjnych z wbudowanymi obliczeniami i szybką siecią. Przyrządy są łączone w celu stworzenia przepływów pracy, które są zarządzane przez zautomatyzowane systemy kontroli i systemy zarządzania informacjami. Wysokowydajne stacje robocze i serwery lokalne i chmurowe obsługują automatyzację i technologię operacyjną w całym laboratorium.
Sztuczna inteligencja sprawia, że automatyzacja laboratoryjna jest bardziej inteligentna i autonomiczna. AI wymaga kamer, mikrofonów i innych czujników do przechwytywania danych oraz dodatkowego oprogramowania i mocy obliczeniowej.
Powiązany odczyt
Dowiedz się więcej o innych postępach w zakresie zdrowia i nauk przyrodniczych.
1. Wydajność modelu OpenVINO™ do badań przesiewowych w kierunku raka szyjki macicy firmy KFBIO na procesorze Intel® Xeon® Gold 6148:
NOWOŚĆ:
Test 1: test firmy Intel w dn. 15/06/2019 roku. Dwugniazdowy procesor Intel® Xeon® Gold 6148, 20 rdzeni, włączone HT, włączone turbo, pamięć całkowita 192 GB (12 gniazd/16 GB/2666 MHz); system BIOS: SE5C620.86B.0X.01.0007.062120172125 (ucode: 0x200004d), oprogramowanie CentOS Linux wersja 7.5.1804 (Core), struktura głębokiego uczenia: Keras 2.2.4 i TensorFlow zoptymalizowane pod kątem technologii Intel®: 1.13.1, topologia: RetinaNet: https://github.com/fizyr/keras-retinanet, kompilator: gcc 4.8.5, MKL DNN, wersja: v0.17, BS=8, dane syntetyczne i dane klienta, jedna instancja / dwa gniazda, typy danych: FP32.
Test 2: test firmy Intel w dn. 15/06/2019 roku. Dwugniazdowy procesor Intel® Xeon® Gold 6148, 20 rdzeni, włączone HT, włączone turbo, pamięć całkowita 192 GB (12 gniazd/16 GB/2666 MHz); system BIOS: SE5C620.86B.0X.01.0007.062120172125 (ucode: 0x200004d), oprogramowanie CentOS Linux wersja 7.5.1804 (Core), oprogramowanie Intel®: OpenVINO™ R2019.1.1094, topologia: RetinaNet: https://github.com/fizyr/keras-retinanet, kompilator: gcc 4.8.5, MKL DNN, wersja: v0.17, BS=1, osiem żądań asynchronicznych, dane syntetyczne i dane klienta, jedna instancja / dwa gniazda, typy danych: FP32.
BASELINE:
Test firmy Intel w dn. 15/2019 roku. Dwugniazdowy procesor Intel® Xeon® Gold 6148, 20 rdzeni, włączone HT, włączone turbo, pamięć całkowita 192 GB (12 gniazd/16 GB/2666 MHz); system BIOS: SE5C620.86B.0X.01.0007.062120172125 (ucode: 0x200004d), oprogramowanie CentOS Linux wersja 7.5.1804 (Core), struktura głębokiego uczenia: Keras 2.2.4 i Vanilla TensorFlow: 1.5, topologia: RetinaNet: https://github.com/fizyr/keras-retinanet, kompilator: gcc 4.8.5, MKL DNN, wersja: v0.17, BS=8, dane syntetyczne i dane klienta, jedna instancja / dwa gniazda, typy danych: FP32.