Bezpieczne, skalowalne, łatwe w zarządzaniu

Internet rzeczy (IoT) ma olbrzymi potencjał, aby sprzyjać rozwojowi ekonomii i wspierać zmiany w społeczeństwie. Jednak ze względu na fakt, że aż 85% przedmiotów jest wciąż niepołączonych, a zagrożenia bezpieczeństwa są wszechobecne, firmy dopiero zaznajamiają się z olbrzymim potencjałem IoT.

Co to jest platforma Intel® IoT?

Platforma Intel® IoT to kompleksowy model referencyjny oraz rodzina produktów firmy Intel, które we współpracy z rozwiązaniami innych firm umożliwiają płynne i bezpieczne łączenie urządzeń. Model zapewnia przenoszenie zaufanych danych do chmury oraz stałe korzyści płynące z analizy danych.

Platforma Intel® IoT likwiduje przeszkody, które większość firm napotyka obecnie przy próbie wdrożenia strategii Internetu rzeczy. Jest kompleksowym rozwiązaniem, które łączy niepołączone urządzenia, a tym samym umożliwia bezpieczne zbieranie, wymienianie, przechowywanie i analizowanie danych z miliardów urządzeń, czujników i baz danych w wielu różnych branżach.

Pomaga szybciej wprowadzać innowacje na rynek, ograniczając złożoność rozwiązania i zapewniając zdefiniowaną, stabilną podstawę sposobu łączenia się urządzeń i przesyłania przez urządzenia poufnych danych do chmury.

Platforma Intel® IoT jest bezpieczna, skalowalna i łatwa w zarządzaniu

 

Zwróć uwagę, w jaki sposób dane z czujników i urządzeń mogą zostać wykorzystane do dostarczenia informacji z urządzeń końcowych do chmury, które przechodząc przez platformę Intel® IoT, stają się gotowe do wykorzystania.

 

Obejrzyj film

Główne zalety

  • Bezpieczeństwo: dostarczanie wiarygodnych danych dzięki ścisłej integracji sprzętowych i programowych zabezpieczeń, które rozpoczynają się w miejscu, gdzie dane są najlepiej chronione. 
  • Skalowalność: skalowalne rozwiązanie obliczeniowe od urządzeń po chmurę dzięki procesorom, od modelu Intel® Quark™ po Intel® Xeon®, i urządzeniom, bramom i centrom przetwarzania danych z technologiami Intel®.
  • Zarządzanie: możliwości zaawansowanego zarządzania danymi i analizowania danych z czujników i centrów przetwarzania danych.

Rozwiązania te:

  • umożliwiają producentom OEM, integratorom systemów i poszczególnym branżom opracowywanie i wdrażanie rozwiązań z wykorzystaniem elementów składowych na platformie Intel IoT;
  • pomogą zapewnić stabilny fundament IoT i pozwolą programistom zaoszczędzić czas, aby mogli skupić się na budowaniu specjalistycznych rozwiązań w odpowiedzi na konkretne problemy klientów.

Dzięki platformie Intel IoT firma Intel wspiera rozwój innowacji w zakresie IoT, a te szybciej trafiają na rynek, umożliwiając mu osiągnięcie globalnego potencjału.

 

Mapa drogowa platformy

Firma Intel dostarcza mapę drogową zintegrowanego sprzętu i oprogramowania, obsługujących platformę Intel IoT. Mapa drogowa, która rozciąga się na urządzenia końcowe i chmurę, obejmuje zarządzanie API i oprogramowanie do tworzenia usług, łączność i analizę na linii urządzenia końcowe-chmura, inteligentne bramy i pełną gamę skalowalnych procesorów IA.

Bezpieczeństwo stanowi podstawę mapy drogowej, obejmując zarówno dedykowane produkty z zakresu bezpieczeństwa, jak również funkcje bezpieczeństwa, które są wbudowane w sprzęt i oprogramowanie.

Firma Intel rozwija i optymalizuje tę mapę drogową produktów, aby radzić sobie z największymi wyzwaniami, przed którymi stają dostawcy rozwiązań podczas wdrażania IoT, w tym problemów z interoperacyjnością, bezpieczeństwem i łącznością.

Jak działa platforma Intel® IoT

Ekosystem Internetu rzeczy – grafika

Zacznij korzystać z Internetu rzeczy albo przenieś posiadaną sieć Internetu rzeczy z urządzeń brzegowych do chmury za pomocą wydajnych, opartych na standardach, kompleksowych rozwiązań.

Wyświetl infografikę

Infografika dotycząca platformy Intel® IoT

Platforma Intel® IoT identyfikuje kluczowe komponenty rozwiązania IoT, w jaki sposób współdziałają oraz jakie są jego możliwości w zakresie bezpieczeństwa i analizy.

Wyświetl infografikę

Szczegółowe omówienie

Platforma Intel® IoT – prezentacja

Zobacz, jak Brian McCarson, główny inżynier w grupie ds. Internetu rzeczy firmy Intel, omawia szczegółowo platformę Intel® IoT. Od czujników i bram, przez sieć, po centra przetwarzania danych i ich analizę, wyjaśnia, w jaki sposób firma Intel zapewnia bezpieczeństwo danych od urządzeń końcowych aż do chmury.

Obejrzyj film

Platforma Intel® IoT: architektura referencyjna

Firma Intel wraz z partnerami określiły architekturę systemową umożliwiającą podłączenie niemal dowolnego typu urządzenia do chmury. Niniejszy raport ma ułatwić programistom, producentom OEM, niezależnym dostawcom oprogramowania (ISV) i dostawcom usług przetwarzania w chmurze (CSP) opracowywanie i wdrażanie rozwiązań w zakresie Internetu rzeczy.

Przeczytaj raport

Platforma Intel® IoT: model referencyjny i produkty

Platforma Intel® IoT dostarcza rozwiązanie umożliwiające łączenie urządzeń, przesyłanie danych do chmury, które zapewnia wartość w postaci bezpieczeństwa, interoperacyjności, skalowalności, możliwości zarządzania i analizy.

Przeczytaj informacje o rozwiązaniu

Planujesz projekt? Firma Intel może pomóc.


Porozmawiaj z przedstawicielem firmy Intel i wykorzystaj Internet rzeczy.

Podobne materiały