Poprawa bezpieczeństwa informacji dzięki wglądowi w dane

Nowe rozwiązanie Cyber Intelligence Platform firmy Intel tworzy bogate w kontekst środowisko, które przynosi korzyści całej naszej organizacji ds. bezpieczeństwa informacji.

Dział IT firmy Intel poprawa stan jej zabezpieczeń poprzez wgląd w dane, wdrażając nowe rozwiązanie Cyber Intelligence Platform (CIP) oparte o najnowocześniejsze technologie – w tym Splunk Enterprise* i Apache Kafka*. Nowa platforma pobiera dane z setek źródeł i narzędzi zabezpieczających, zapewniając w ten sposób szerokokontekstowy wgląd w dane oraz jednolite środowisko do ich analizy. Rozwiązanie to znacząco podnosi produktywność, efektywność i skuteczność w całej organizacji ds. bezpieczeństwa informacji. Dostęp do danych w czasie rzeczywistym, przetwarzania strumieni, narzędzi do uczenia maszynowego, spójnych modeli danych oraz funkcji orkiestracji i automatyzacji skraca czas potrzebny na wykrywanie coraz bardziej wyrafinowanych zagrożeń i reagowanie na nie, a co za tym idzie – zapewnia szybszy wgląd w dane na potrzeby działań prewencyjnych.

Dział IT firmy Intel wdrożył rozwiązanie do analizy dużych zbiorów danych w ciągu zaledwie pięciu tygodni, co przyniosło natychmiastowe korzyści biznesowe. Infrastruktura Cyber Intelligence Platform jest oparta na procesorach Intel® Xeon® Platinum, dyskach Intel® 3D NAND SSD i SSD Intel® Optane™. Dzięki temu zapewnia moc obliczeniową, której potrzebują eksperci firmy Intel ds. zabezpieczeń, aby szybciej uzyskiwać lepszy wgląd w dane oraz skracać czas migracji pomiędzy różnymi narzędziami zabezpieczającymi.

Jak podkreśla Brent Conran, Chief Information Security Officer w firmie Intel: „Ochronę informacji w firmie Intel cechuje dziś znacznie większa elastyczność niż kiedykolwiek wcześniej, jednak cały czas musimy doskonalić nasze umiejętności. Dzięki sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu rośnie ilość danych, co przekłada się na większe ryzyko. Z drugiej strony, oznacza to także więcej korzyści – w ten sposób nie tylko unikamy kosztów, ale też jesteśmy w stanie zaoszczędzić rzeczywiste, znaczące kwoty”.

Rozwiązanie Cyber Intelligence Platform zbudowano w oparciu o połączenie architektury Intel® oraz technologii Splunk i Kafka, co pozwala firmie Intel szybciej reagować na zagrożenia, zapewnia wgląd w dane na potrzeby działań prewencyjnych oraz zmniejsza istniejące ryzyko.