Poprawa bezpieczeństwa informacji dzięki wglądowi w dane

Poprawa bezpieczeństwa informacji dzięki wglądowi w dane

Poprawa bezpieczeństwa informacji dzięki wglądowi w dane

Nowe rozwiązanie Cyber Intelligence Platform firmy Intel tworzy bogate w kontekst środowisko, które przynosi korzyści całej naszej organizacji ds. bezpieczeństwa informacji.

Dział IT firmy Intel poprawa stan jej zabezpieczeń poprzez wgląd w dane, wdrażając nowe rozwiązanie Cyber Intelligence Platform (CIP) oparte o najnowocześniejsze technologie – w tym Splunk Enterprise* i Apache Kafka*. Nowa platforma pobiera dane z setek źródeł i narzędzi zabezpieczających, zapewniając w ten sposób szerokokontekstowy wgląd w dane oraz jednolite środowisko do ich analizy. Rozwiązanie to znacząco podnosi produktywność, efektywność i skuteczność w całej organizacji ds. bezpieczeństwa informacji. Dostęp do danych w czasie rzeczywistym, przetwarzania strumieni, narzędzi do uczenia maszynowego, spójnych modeli danych oraz funkcji orkiestracji i automatyzacji skraca czas potrzebny na wykrywanie coraz bardziej wyrafinowanych zagrożeń i reagowanie na nie, a co za tym idzie – zapewnia szybszy wgląd w dane na potrzeby działań prewencyjnych.

Dział IT firmy Intel wdrożył rozwiązanie do analizy dużych zbiorów danych w ciągu zaledwie pięciu tygodni, co przyniosło natychmiastowe korzyści biznesowe. Infrastruktura Cyber Intelligence Platform jest oparta na procesorach Intel® Xeon® Platinum, dyskach Intel® 3D NAND SSD i SSD Intel® Optane™. Dzięki temu zapewnia moc obliczeniową, której potrzebują eksperci firmy Intel ds. zabezpieczeń, aby szybciej uzyskiwać lepszy wgląd w dane oraz skracać czas migracji pomiędzy różnymi narzędziami zabezpieczającymi.

Jak podkreśla Brent Conran, Chief Information Security Officer w firmie Intel: „Ochronę informacji w firmie Intel cechuje dziś znacznie większa elastyczność niż kiedykolwiek wcześniej, jednak cały czas musimy doskonalić nasze umiejętności. Dzięki sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu rośnie ilość danych, co przekłada się na większe ryzyko. Z drugiej strony, oznacza to także więcej korzyści – w ten sposób nie tylko unikamy kosztów, ale też jesteśmy w stanie zaoszczędzić rzeczywiste, znaczące kwoty”.

Rozwiązanie Cyber Intelligence Platform zbudowano w oparciu o połączenie architektury Intel® oraz technologii Splunk i Kafka, co pozwala firmie Intel szybciej reagować na zagrożenia, zapewnia wgląd w dane na potrzeby działań prewencyjnych oraz zmniejsza istniejące ryzyko.

Wysokowydajna analiza danych dzięki Splunk

Połączenie wiodącego w branży zestawu produktów Splunk z referencyjną konfiguracją technologii Intel® pomaga organizacjom przyspieszaniu i skalowaniu.

Więcej informacji

Maksymalizacja zwrotu z inwestycji dzięki Cybersecurity Data Insights

Aby uzyskać jak największy zwrot z inwestycji w Cyber Intelligence Platform, wdrożyliśmy rozwiązanie Cybersecurity Data Insights, które mierzy wartość każdego źródła danych.

Więcej informacji

Cyfryzacja firmy Intel dzięki architekturze zabezpieczeń

Architektura zabezpieczeń działu IT firmy Intel wykorzystuje modułowe, oparte na współpracy podejście, aby pomagać jednostkom biznesowym w szybszym osiąganiu celów bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.

Więcej informacji