Dział IT firmy Intel: dzisiejsze najpopularniejsze tematy od ekspertów branżowych

Innowacyjne pomysły, sprawdzone metody i przełomowe strategie IT od ekspertów z działu IT firmy Intel, między innymi Pauli Tolliver — dyrektora ds. IT.

2016-2017 Sprawozdanie roczne działu IT firmy Intel

Dział IT odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu rozwiązań i usług, które przyspieszają cyfrową transformację firmy Intel. W tym raporcie opisano, jak przekształcamy działalność firmy Intel, zwiększając produktywność i doświadczenie pracowników, zapewniając doskonałość operacyjną i promując zaangażowaną i innowacyjną siłę roboczą — wszystkie te działania są realizowane z uwzględnieniem zwiększonej świadomości w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Zapoznaj się ze sprawozdaniem ›

Obejrzyj film ›

Współpraca społecznościowa i urządzenia przenośne

Chcesz nawiązać bezprzewodową współpracę i skorzystać z rozwiązania Intel Unite®? Obejrzyj krótki film i zapoznaj się ze sprawdzonymi metodami firmy Intel dotyczącymi łatwego konfigurowania inteligentnych sal konferencyjnych. Przeczytaj raport, by poznać więcej szczegółów i zacząć przekształcać swoje środowisko.

Obejrzyj film

Przeczytaj raport

Dział IT firmy Intel stwierdził, że wdrożenie systemu Windows* 10 na laptopach najnowszej generacji z architekturą Intel® umożliwia pracownikom firmy szybszą pracę wielozadaniową i zapewnia dłuższy czas pracy baterii. Przyspieszyliśmy przechodzenie na system Windows 10, ponieważ ułatwia on nam osiąganie kluczowych celów biznesowych.

Więcej informacji

W związku z ewoluowaniem przemysłu w kierunku systemu operacyjnego jako usługi dział IT firmy Intel modyfikuje niektóre z naszych sprawdzonych metod wdrażania systemu operacyjnego, by dostosować się do powstającego modelu „system operacyjny jako usługa”, w którym aktualizacje systemu operacyjnego są dostarczane w sposób ciągły.

Więcej informacji

Duże zbiory danych, analizy i Internet przedmiotów

Dział IT firmy Intel ujednolicił cyfrowe wrażenia klientów korporacyjnych firmy Intel (B2B), eliminując niepotrzebne procesy biznesowe i dług techniczny. Nasze wysiłki zaowocowały usprawnieniem i uspójnieniem kompleksowej współpracy z klientami oaz przychodem wyższym o 500 mln USD.

Więcej informacji

Intel i organizacje działające na skalę przemysłową wspólnie starają się opracować inteligentne standardy budowania i protokoły komunikacyjne dla budynków pozaprodukcyjnych, by umożliwić dostawcom dostarczanie zintegrowanych rozwiązań, które mogą stać się tak niezawodne, powtarzalne i opłacalne, jak w inteligentnych fabrykach firmy Intel.

Więcej informacji

W obliczu ogromnej dynamiki rozwoju cyfrowego świata szybkie podejmowanie decyzji w oparciu o dane jest niezbędne do zachowania przewagi biznesowej. Proces ten jest niezwykle istotny w przypadku łańcucha dostaw firmy Intel obejmującego przyjmowanie zamówień, zamawianie zasobów, produkcję, testowanie i dostawę gotowych produktów.

Więcej informacji

Chmura i rozwiązania do obsługi centrum przetwarzania danych

Dział IT firmy Intel opracował przełomową, nową architekturę serwerową, która znacząco obniża koszty modernizacji i podnosi wydajność operacyjną.

Więcej informacji

Dział IT firmy Intel pomaga firmie Intel zwiększyć sprzedaż i rozszerzyć działania marketingowe dzięki korzystaniu ze zoptymalizowanych analiz danych i uczenia maszynowego, co umożliwia szybsze wyciąganie wniosków.

Więcej informacji

Badania działu IT firmy Intel wykazują, że najbardziej wydajne są platformy w chmurze prywatnej, wykorzystujące jako pamięć podręczną w środowisku obciążającym pamięć dysk Intel® SSD.

Więcej informacji

Zabezpieczenia klasy korporacyjnej

Aplikacje i usługi typu „oprogramowanie jako usługa” stają się coraz popularniejsze, ponieważ zapewniają skuteczność i sprawność, oszczędność kosztów i lepszą współpracę, zwłaszcza z dostawcami i klientami. Mogą jednak stwarzać problemy związane z bezpieczeństwem. Dział IT firmy Intel opracował kilka sprawdzonych metod, które mogą pomóc przedsiębiorstwu minimalizować ryzyko w chmurze.

Dowiedz się więcej

Dział IT firmy Intel opracowuje ultranowoczesną strategię zabezpieczeń, która zwiększy bezpieczeństwo w naszym środowisku. Ta nowa strategia rozwiązuje kilka problemów związanych z dzisiejszym podejściem do kwestii bezpieczeństwa.

Czytaj dalej

Dysponujemy szeroką wiedzą na temat bezpieczeństwa informacji, ale wiele z tych danych jest tak abstrakcyjnych, że trudno je wykorzystać. Natomiast Insider Threat Field Guide jest praktycznym i obszernym przewodnikiem na temat ochrony przed wszelkimi formami zagrożenia wewnętrznego.

Więcej informacji

Wiodąca pozycja w branży IT

Dyrektor ds. bezpieczeństwa Informacji w firmie Intel, Brent Conran, wyjaśnia, że w miarę jak technologie stają się inteligentniejsze i bardziej połączone, zakres obszaru, który musimy ochraniać, poszerza się z niespotykaną prędkością. Cyberbezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem w salach konferencyjnych w każdej branży. Jak zachować równowagę między bezpieczeństwem a potrzebami firmy?

Więcej informacji

Przy okazji publikacji rocznego sprawozdania działu IT firmy Intel za okres 2016–2017 Paula Tolliver, wiceprezes i dyrektor ds. informatyki, zdradza, co skłoniło ją do przyjścia do firmy, przedstawia swoją wizję informatyki oraz omawia plany przyspieszenia tempa prowadzenia działalności za pomocą innowacyjnych rozwiązań informatycznych.

Obejrzyj film

Shesha Krishnapura, dyrektor ds. technologii działu IT firmy Intel opowiada, jak firma Intel IT wykorzystała sprawdzone metody projektowe podczas przekształcania dwóch fabryk produkujących płytki półprzewodnikowe w energooszczędne centra przetwarzania danych obsługujące dane o zwiększonej gęstości.

Weź udział w dyskusji

Palec naciskający przycisk na smartfonie lub tablecie

Bądź w kontakcie

Intel IT Center pozwala na bieżąco śledzić technologie, trendy i pomysły kształtujące przyszłość miejsc pracy.

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią i zgadzasz się, aby firma Intel kontaktowała się z Tobą za pośrednictwem marketingowych wiadomości e-mail lub telefonicznie. Z subskrypcji można zrezygnować w dowolnym momencie. Witryny internetowe i informacje firmy Intel podlegają Zasadom poufności danych i Regulaminowi.