10 powodów, dla których warto przejść na technologię Intel® Optane™

Sprawdź, jak rewolucyjna technologia pamięci firmy Intel wspiera transformację firm.

Coraz większa ilość danych generowanych przez przedsiębiorstwa różnej wielkości wymaga zastosowania technologii informatycznej nowej generacji do ich przetwarzania. Starsze infrastruktury i starzejące się technologie pamięci nie są w stanie sprostać obecnym wymogom dotyczącym danych, dlatego firma Intel opracowała nowe rozwiązanie – Intel® Optane™.

Ta przełomowa technologia, łącząca szybkość, gęstość i stabilność, podbija obecnie branżę informatyczną. W efekcie nowe rozwiązanie pozwala firmom ze wszystkich sektorów na maksymalne wykorzystanie szybko rosnącej ilości danych przetwarzanych każdego dnia. Intel® Optane™ może pomóc firmom w usprawnianiu operacji i pozyskiwaniu namacalnej wiedzy biznesowej przy jednoczesnym obniżaniu kosztów, dzięki czemu w tak dużym stopniu wspiera transformację firm.

„Intel® Optane™ to przełomowe osiągnięcie, które całkowicie rewolucjonizuje sposób, w jaki myślimy o technologiach pamięci”

Oto 10 powodów, dla których warto przejść na technologię Intel® Optane™:

1. Rosnące wymagania dotyczące danych

Firmy każdej wielkości generują dziś znacznie więcej danych niż kiedykolwiek wcześniej. „W rzeczywistości 90% światowych danych powstało w ciągu ostatnich 2 lat, a tylko 1% z nich jest wykorzystywany i poddawany analizie” – mówi Lisa Spelman, wiceprezes i dyrektor generalny ds. produktów Intel® Xeon® i marketingu centrów przetwarzania danych. „Pomyślmy o możliwościach, jakie pozostają jeszcze do odkrycia” – dodaje. Dane te otwierają przed nami wprawdzie ogromne możliwości, ale wiąże się z nimi również szereg wyzwań. Przedsiębiorstwa będą w stanie czerpać korzyści z nieustannie rosnących ilości danych tylko wtedy, gdy będą dysponować odpowiednią technologią do ich przetwarzania.

2. Braki w możliwościach starszych infrastruktur

Dotychczasowa infrastruktura i przestarzała technologia pamięci nie są w stanie właściwie obsłużyć szybko rosnącej objętości danych. Co więcej, wymagania w zakresie danych będą w przyszłości rosły w miarę rozpowszechniania nowych technologii – takich jak sztuczna inteligencja. W związku z tym firmy muszą rozważyć poczynienie inwestycji w infrastrukturę, która zapewni im optymalną wydajność w erze cyfrowej.

3. Unikalne połączenie szybkości, gęstości i stabilności

Wychodząc naprzeciw niedoskonałościom starszych technologii, firma Intel zainwestowała w rozwój technologii pamięci Optane – szybszej od pamięci NAND i gęstszej od DRAM. W rezultacie otrzymaliśmy nieznane dotąd połączenie szybkości, gęstości i stabilności, które może pomóc firmom w maksymalnym stopniu wykorzystać posiadane przez nie dane.

4. Opcje dopasowane do wszystkich firm

Pamięć Intel® Optane™ można wdrażać na kilka różnych sposobów i skalować zgodnie z potrzebami firm każdej wielkości – w zależności od ich wymogów w zakresie przetwarzania danych. W segmencie konsumenckim pamięć Intel® Optane™ skraca czas reakcji komputerów i jest skierowana do kreatywnych profesjonalistów. Kolejną opcję stanowią dyski Intel® Optane™ SSD z serii 800P, które doskonale sprawdzają się w segmencie gier. Firmy mogą też wybrać pamięci trwałe Intel® Optane™ DC zaprojektowane z myślą o centrach przetwarzania danych oraz dyski Intel® Optane™ SSD DC z serii P4800X.

5. Zacieranie granic pomiędzy pamięcią masową a operacyjną

W przypadku centrów przetwarzania danych technologia Optane pozwala firmom uwolnić potencjał posiadanych przez nie danych dzięki połączeniu atrybutów pamięci masowej i operacyjnej. Poprzez zniwelowanie luki technologicznej między pamięcią DRAM a NAND technologia Intel® Optane™ pozwala firmom na znaczne zwiększenie wydajności i zmniejszenie kosztów infrastruktury.

6. Eliminowanie wąskich gardeł w centrach przetwarzania danych

Procesory pracujące w połączeniu ze stosowanymi obecnie urządzeniami pamięci masowej osiągają zaledwie ułamek swoich możliwości – urządzenia te są bowiem zbyt wolne, aby reagować na coraz większe zapotrzebowanie na dane. Intel® Optane™ pomaga wyeliminować wąskie gardła pamięci masowej w centrach danych, przyspieszając ich przetwarzanie i zmniejszając związane z tym procesem opóźnienia. Oznacza to, że technologia Optane doskonale sprawdzi się w scenariuszach, które wymagają szybkiego dostępu do dużych ilości danych.

7. Szybsze aplikacje

Dzisiejsze aplikacje wymagają coraz większych ilości danych, co nieuchronnie prowadzi do spadku szybkości ich działania. Dobra wiadomość jest taka, że technologia Intel® Optane™ zastosowana w centrach przetwarzania danych przyspiesza działanie aplikacji, pozwalając na szybsze buforowanie danych i działanie pamięci masowych. Możliwość szybszego uruchamiania aplikacji może pomóc firmom uzyskać przewagę nad konkurencją. Dyski Intel Optane SSD skierowane do konsumentów również pozwalają na szybsze ładowanie aplikacji.

8. Szybsze uzyskiwanie wiedzy

Technologia Optane pozwala wyeliminować wąskie gardła pamięci masowych i zwiększyć tempo działania aplikacji, co pozwala organizacjom na szybsze pozyskiwanie wiedzy biznesowej – potencjalnie nawet w czasie rzeczywistym. To z kolei może prowadzić do szybszego podejmowania decyzji przez przedsiębiorców, a co za tym idzie – usprawnienia ich działalności.

9. Obsługa większych ilości danych

Dzięki pamięciom trwałym Intel® Optane™ DC centra przetwarzania danych są w stanie obsłużyć większe zbiory danych niższym kosztem, co pozwala firmom na pozyskiwanie nowej wiedzy biznesowej z większej puli pamięci. Co więcej, zdolność do przetwarzania większych zestawów danych otwiera także możliwość integrowania z działalnością firmy nowatorskich technologii, takich jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe.

10. Niższe koszty

Oprócz szerokiego wachlarza korzyści operacyjnych technologia Intel® Optane™ pozwala również zmniejszyć ponoszone koszty. Rozwiązanie to cechuje wysoka trwałość w środowiskach z dużą liczbą operacji zapisu, co czyni je wysoce opłacalnym z punktu widzenia menedżerów IT. Oprócz zmniejszenia kosztów transakcyjnych w przypadku obciążeń roboczych podatnych na opóźnienia, Optane pozwala również zwiększyć skalowalność serwerów. Zdolność tej technologii do zmniejszenia wielkości pamięci DRAM systemu może również pomóc w ograniczeniu ogólnych kosztów centrum przetwarzania danych.

Intel® Optane™ to przełomowe osiągnięcie, które całkowicie rewolucjonizuje sposób, w jaki myślimy o technologiach pamięci. Ograniczenia dotychczasowej infrastruktury oraz stały wzrost obciążenia danymi oznaczają, że innowacje w tej dziedzinie mają zasadnicze znaczenie. Szeroka gama wymiernych korzyści biznesowych sprawia, że technologia Intel® Optane™ już dziś zwiększa konkurencyjność firm i wspiera ich rozwój w nowym środowisku biznesowym opartym na danych.

* Inne nazwy oraz marki mogą być przedmiotem praw osób trzecich