Połączenie wydajności i znakomitego stosunku jakości do ceny

Niezawodne i wydajne, a zarazem przystępne cenowo komputery osobiste dla nabywców ceniących przede wszystkim znakomity stosunek jakości do ceny.

Procesory Intel® Pentium® i Intel® Celeron® są doskonałym rozwiązaniem dla nabywców ceniących przede wszystkim znakomity stosunek jakości do ceny, którzy szukają podstawowych funkcji w przystępnej cenie. Dzięki wykorzystaniu najnowszego, najbardziej zaawansowanego procesu technologicznego 14 nm oraz optymalizacji firma Intel stworzyła procesory idealnie nadające się do codziennych zadań, takich jak podstawowe funkcje biurowe, przeglądanie rozbudowanych graficznie stron internetowych, strumieniowe przesyłanie filmów w formacie 4K Ultra HD i edycja zdjęć.

Niezależnie od tego, czy jest to notebook, urządzenie konwertowalne, Chromebook*, komputer All-in-One, minikomputer czy komputer stacjonarny komputery z procesorem Intel® Pentium® i Celeron® zapewniają niezawodność i wydajność w przystępnej cenie dla klientów ceniących sobie przede wszystkim znakomity stosunek jakości do ceny.

Nowe procesory Intel® Pentium® i Celeron® do urządzeń przenośnych
Oczekiwane przez Ciebie funkcje są teraz dostępne w notebookach, urządzeniach konwertowalnych i innych nowatorskich konstrukcjach klasy podstawowej w połączeniu z opcjami zabezpieczeń i łączności do ochrony danych, niezależnie od tego, czy używasz platformy Chromebook*, Windows* czy Linux*. Procesory Intel® Pentium® i Celeron® obsługują do trzech zewnętrznych monitorów i zapewniają większą wydajność procesora i grafiki przy większej liczbie godzin pracy1 2, niezależenie od platformy i systemu operacyjnego, a wszystko to w cenie dla zwykłych użytkowników, którzy są zainteresowani zaawansowanymi zastosowaniami.

Długi czas pracy baterii oznacza dłuższy czas użytkowania komputera
Oglądaj filmy przez całą noc, rozmawiaj dłużej i pracuj wydajniej. Nie przegapisz ważnych rzeczy, gdy urządzenie jest w stanie uśpienia.

Wykorzystaj możliwości większej mocy obliczeniowej i bardziej rozbudowanej grafiki
Podczas pracy w systemie Windows przetwarzanie danych jest wydajniejsze nawet o 30%2, a grafika sprawniejsza nawet o 45%3, w porównaniu z poprzednią generacją platform, dzięki czemu moc obliczeniowa i jakość grafiki platformy wykorzystującej najnowsze procesory Intel® Pentium® i Celeron® odpowiada Twoim oczekiwaniom. Użytkownicy platformy Chromebook* również mogą oczekiwać większej wydajności urządzeń i korzystać z większej liczby aplikacji oraz zaawansowanych multimedialnie stron w Internecie. Niezależnie od tego, czy używasz platformy Windows czy Chromebook, możesz teraz korzystać z wielozadaniowości, czyli na przykład oglądać filmy lub grać w gry i używać programu Skype* w tym samym czasie, mając jednocześnie zapas mocy na jeszcze inne zadania.

Grafika Intel® Graphics dziewiątej generacji zapewnia płynne działanie prostych gier oraz oglądanie filmów w transmisji strumieniowej, tak aby można było korzystać z różnych form rozrywki dostępnych w Internecie. Zapewnia również lepszą obsługę wideoczatu, dzięki czemu internetowy kontakt ze znajomymi i rodziną jest bardziej osobisty i interaktywny.

Oprócz tego należy podkreślić, że nowy poziom wydajności, mniejsze zużycie energii i energooszczędny tryb gotowości zapewniają dłuższy czas pracy baterii2, a tym samym dłuższy czas aktywnego korzystania z komputera. Nawet 11 godzin pracy w systemie Windows4. Oglądaj filmy przez całą noc, rozmawiaj dłużej i pracuj wydajniej. Nie przegapisz ważnych rzeczy, gdy urządzenie jest w stanie uśpienia. Platforma Chromebook będzie działać w czasie rzeczywistym bez negatywnego wpływu na stan baterii.

Niezrównany komfort użytkowania w cenie urządzenia klasy podstawowej
Procesory Intel® Pentium® i Celeron® zapewniają nie tylko doskonałe parametry wydajności i czasu pracy baterii. Dysponują rozszerzonymi możliwościami pozwalającymi na nowe zastosowania.

 • Technologia Intel® HD Audio umożliwia słuchanie utworów z wielu źródeł w wyższej jakości i korzystanie z najnowszych formatów dźwięku5.
 • Użytkownicy platformy Chromebook będą mogli korzystać z zestawu głośnomówiącego, który uaktywnia się po usłyszeniu zwykłego „hello”, bez negatywnego wpływu na czas pracy baterii6. Nawet kiedy urządzenie jest uśpione, Lucid Sleep* Gen2 dla Chromebooks6 podtrzymuje aktywność i aktualizuje pocztę e-mail, komunikatory i inne ważne zdarzenia.
 • Połącz się z Internetem za pomocą technologii Wi-Fi, Bluetooth®, NFC7, 4G LTE7 5 i 3G7.

Niezawodne bezpieczeństwo
Funkcje ochrony w procesorach Intel® Pentium® i Celeron® zostały opracowane na nowo od podstaw, aby stworzyć niezawodne urządzenie8. Przy każdym uruchomieniu funkcja bezpiecznego rozruchu, wyposażona w technologię Intel® Platform Trust, pomaga zapewnić bezpieczeństwo urządzenia poprzez blokowanie niebezpiecznych programów. W ten sposób uruchamiane jest tylko zaufane oprogramowanie. Bezpieczne środowisko pracy zapewnia poczucie bezpieczeństwa8. Technologia Execute Disable Bit chroni przed trudnym do rozpoznania złośliwym oprogramowaniem, aby użytkownik nie był narażony na ataki wirusów i złośliwego kodu. Ponieważ działa w tle, nie zaprząta uwagi użytkownika, a jednocześnie przerywa działanie złośliwych programów, zanim zdążą wyrządzić szkody.

Dzięki nowym instrukcjom Advanced Encryption Standard (AES) i Secure Hash Algorithm (SHA) zapisanym w procesorze można z łatwością zabezpieczyć wszystkie dane. Wysoki poziom bezpieczeństwa nie powoduje obniżenia wydajności ani komfortu pracy.

Bezkompromisowe urządzenia przenośne.
Procesory Intel® Pentium® i Celeron® zapewniają elastyczność wyboru urządzenia najlepiej odpowiadającego potrzebom użytkownika, a zarazem wydajność, komfort użytkowania i bezpieczeństwo.

Wybierz urządzenie zapewniające komfort pracy
Procesory Intel® Pentium® i Celeron® obsługują coraz więcej urządzeń, od notebooków, przez urządzenia konwertowalne, po inne nowatorskie konstrukcje, umożliwiając wybór urządzenia najlepiej dopasowanego do potrzeb, a jednocześnie zapewniającego wydajność, komfort użytkowania i bezpieczeństwo.

Wykorzystaj wszystkie zalety oferowane przez platformę Chromebook* współpracującą z wbudowanymi procesorami Intel® Pentium® i Celeron®

   
Urządzenia przystosowują się do zastosowań
 • Wybudzanie głosem
 • Natychmiastowe uruchamianie i stały dostęp do Internetu9
 • Łatwa orientacja ekranu do czytania i grania w gry na mniejszych urządzeniach
Nowatorskie konstrukcje
 • Nowe konstrukcje, w tym laptopy i urządzenia 2w1, zawsze dostosują się do Twojego stylu życia i Twoich potrzeb
 • Cicha praca bez wentylatora oraz możliwość łatwego sterowania dotykowego i sterowania rysikiem
 • Lżejsze materiały i urządzenia pomagają uprościć życie w ciągłym ruchu
Oczekuj więcej i wykorzystuj wszystkie możliwości nowego urządzenia
 • Szybsza pamięć operacyjna i pamięć masowa zapewniają krótszy czas reakcji2
 • Nawet 11 godzin aktywnego użytkowania4
 • Pozwala na lżejsze konstrukcje
Lepsza obsługa multimediów i grafiki
 • Płynna transmisja strumieniowa bez opóźnień (Full HD)
 • Wyższa jakość wideoczatu2 dzięki obsłudze kodeków takich jak VP8 i VP9 (tylko dekodowanie)
Podstawowe zabezpieczenia
 • Automatyczne skanowanie przy rozruchu z wykorzystaniem obrazu systemu operacyjnego zapewnia poczucie bezpieczeństwa przy każdym uruchomieniu.
 • System operacyjny jest automatycznie przywracany w razie podejrzenia naruszenia bezpieczeństwa.
Łączność w dowolnym miejscu
 • Elastyczne możliwości łączenia się z Internetem i innymi urządzeniami
 • Łączność przez złącza USB typu C i Bluetooth®

Informacje o produktach i wydajności

1

Wyniki testów uzyskano przed instalacją najnowszych poprawek oprogramowania i aktualizacji oprogramowania sprzętowego, które służą do likwidacji luk w zabezpieczeniach określanych mianem „Spectre” i „Meltdown”. Po zainstalowaniu tych aktualizacji wyniki te mogą nie mieć zastosowania do posiadanego urządzenia lub systemu.

Oprogramowanie i obciążenia wykorzystane w testach wydajności mogły zostać zoptymalizowane pod kątem wydajnego działania tylko na mikroprocesorach Intel®. Testy wydajności, takie jak SYSmark* i MobileMark*, mierzą wydajność określonych systemów komputerowych, komponentów, oprogramowania, operacji i funkcji. Jakakolwiek zmiana wyżej wymienionych czynników może spowodować uzyskanie innych wyników. Aby wszechstronnie ocenić planowany zakup, w tym wydajność danego produktu w porównaniu z konkurencyjnymi, należy zapoznać się z informacjami z innych źródeł oraz innymi testami wydajności. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.intel.pl/benchmarks.

2

SYSmark* 2014 jest testem wydajności konsorcjum BAPCo mierzącym wydajność platform Windows*. W testach SYSmark sprawdzane są trzy scenariusze użytkowania: aplikacje biurowe, tworzenie multimediów oraz analiza danych/analiza finansowa. SYSmark wykorzystuje rzeczywiste aplikacje od niezależnych dostawców oprogramowania, np. Microsoft i Adobe. Rejestrowane wyniki: SYSmark 2014 Rating i ocena wyniku dla każdego ze scenariuszy (wyższa wartość oznacza lepszy wynik we wszystkich kategoriach). Skalowanie wydajności: testy korzystają w największym stopniu z jednostki centralnej, a na ich wpływ ma częstotliwość taktowania, liczba rdzeni oraz pamięć. QSV włączone. Wyniki zmierzono na podstawie porównania: procesor Intel® Pentium® N4200 wzgl. procesora Intel® Pentium® N3710.

3

Wyniki zmierzono przy użyciu testu 3DMark* Skydiver Graphics Score na podstawie porównania: procesor Intel® Pentium® N4200 wzgl. procesora Intel® Pentium® N3710.

4

Windows® 10, 1080p, 24 kl./s, lokalne odtwarzanie wideo, średnie zużycie energii przez składnik, odłączyć wszystkie urządzenia USB, połączyć się z lokalnym punktem dostępu do sieci WiFi i ustawić jasność ekranu na wartość 200 nitów (wyłączyć DPST, ustawić jasność na wartość 200 nitów na białym tle i włączyć DPST). Odczekać 10 minut do momentu całkowitej bezczynności systemu operacyjnego. Odtwarzanie filmu Tears of Steel (1080p H264 10 MB/s 24 kl./s) przy użyciu Windows* Movie & TV App. Pomiar i obliczanie średniego zużycia energii przez cały czas trwania filmu. Do obliczenia mediany wykorzystano dane z 3 prób.

5

Tylko dla urządzeń Windows*.

6

Tylko dla urządzeń Chromebook*.

7

W zależności od konfiguracji.

8

Żaden system komputerowy nie jest w stanie zapewnić całkowitego bezpieczeństwa.

9

Funkcja dostępna na urządzeniach Chromebook* z procesorami Intel® Pentium® i Celeron®; stosowanie funkcji zależne jest od wymagań firmy Google*.