Procesory Intel® Pentium® Silver i Celeron®

Teraz możesz cieszyć się wspaniałymi wrażeniami, jakie zapewnia notebook, urządzenie konwertowalne lub komputer stacjonarny dzięki opcjom bezpieczeństwa i łączności, których potrzebujesz do prowadzenia bezpiecznego, mobilnego trybu życia z nową rodziną procesorów Intel Pentium® Silver i Celeron®. Niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem systemu Windows* czy Linux*, rodzina procesorów Intel® Pentium® Silver i Celeron® zapewnia doskonałą równowagę między wydajnością w przystępnej cenie a długim czasem pracy na baterii. Zupełnie nowa rodzina procesorów Intel® Pentium® Silver i Celeron® obejmuje obsługę multimediów 4K, zintegrowaną łączność Wi-Fi do gigabita1 3 oraz ulepszenie bezpieczeństwa wybranej platformy i systemu operacyjnego w przystępnej cenie dla użytkowników, którzy oczekują bogatych doświadczeń.

Większa wydajność obliczeniowa dzięki szybszemu transferowi danych
Procesory Intel® Pentium® Silver i Celeron® zapewniają nawet o 55% wyższą wydajność aplikacji w systemie operacyjnym Windows* w porównaniu z czteroletnim systemem1 4, dzięki czemu Twoja platforma uzyska moc obliczeniową i wizualną, jakiej potrzebujesz. Teraz możesz wielozadaniowo realizować projekty wymagające intensywnego przetwarzania danych, zachowując możliwość wykonywania innych czynności. Dzięki platformom procesorów Pentium® Silver i Celeron® uzyskasz:

 • Możliwość grania w przyjemne i proste gry
 • Nowy poziom wydajności i długą żywotność baterii, pozwalającą na wydłużenie czasu aktywnego użytkowania (ok. 10 godzin aktywnego użytkowania 1 2)
 • Nowe, ulepszone opcje We/Wy i pamięci, zapewniające szybszy transfer danych dzięki obsłudze DDR4
 • Procesory Pentium® Silver i Celeron® umożliwiają oglądanie filmów przez całą noc, dłuższe rozmowy i większą produktywność

Nowe, ekscytujące doświadczenia
Procesory Intel® Pentium® Silver i Celeron® zapewniają nie tylko doskonałe parametry wydajności i czasu pracy baterii. Twoje urządzenie zapewni nowe, ekscytujące doznania.

 • Po raz pierwszy w układzie na komputerze PC zintegrowano interfejs Wi-Fi* umożliwiający osiągnięcie prędkości do 1 gigabita1 3
 • Po raz pierwszy udało się dostarczyć funkcjonalność bezprzewodowego dostępu do sieci Wi-Fi* z prędkością 1 gigabita, która zapewnia niezwykle wysoką wydajność sieciową — wyższą niż gigabitowe przewodowe połączenie Ethernet.5
 • Technologia LACE (Local Adaptive Contrast Enhcement) zwiększa widoczność wyświetlacza na zewnątrz przy intensywnym świetle słonecznym 
 • Korzystaj z treści 4K na zewnętrznym wyświetlaczu 4K lub telewizorach HD 
 • Możesz cieszyć się filmami i klipami w jakości UHD (Ultra High Definition) z najlepszych kanałów, takich jak Netflix* i Sony* 
 • Przechwytywanie i przesyłanie filmów w jakości 1080p do Google Hangouts*, przeglądarki Chrome*, MS Edge* i serwisu YouTube* jest znacznie łatwiejsze dzięki wbudowanym 10-bitowym kodekom VP9* i HEVC 
 • Oglądaj telewizję w podróży dzięki PlayReady* 3

Niezawodne funkcje zabezpieczeń6
Internetowe życia ludzi są bardziej skomplikowane niż kiedykolwiek, a konsumenci domagają się coraz bardziej elastycznych metod ochrony ich tożsamości i danych. Nasze badania pokazują, że konsumenci chcą, aby doświadczenia cyfrowe były bezpieczniejsze, a bezpieczeństwo posiada potencjał przyspieszenia wymiany komputerów na nowe. Mamy teraz bezprecedensową ofertę zabezpieczeń z możliwością sprzedaży większej liczby komputerów. Dzięki najnowszym procesorom Intel® Pentium® Silver i Celeron® firma Intel wbudowuje funkcje zabezpieczeń6 bezpośrednio w układ krzemowy. Możemy zaoferować bezpieczniejsze6 doświadczenia użytkowe bez poświęcania łatwości obsługi. Procesory Intel® Pentium® Silver i Celeron® umożliwiają teraz bezpieczne6 przeglądanie stron i udostępnianie dzięki wykorzystaniu menedżerów haseł.

Urządzenie, które pasuje do Twojego stylu życia
W procesory Intel® Pentium® Silver i Celeron® wyposażonych jest więcej urządzeń, od notebooków przez urządzenia konwertowalne, aż po komputery stacjonarne i minikomputery — z systemem Windows i Linux — co zapewnia elastyczność w wyborze najlepszego urządzenia dla Twoich potrzeb, jednocześnie dając oczekiwaną wydajność, doświadczenia i bezpieczeństwo6.

Teraz możesz wybrać urządzenie, które pasuje do Twojego stylu życia — zarówno w podróży, jak i na biurku. Dostępna jest szeroka gama konstrukcji i stylów, w tym nowe i ciche konstrukcje dla konsumentów i sektora edukacji, bez wentylatorów oraz z lżejszymi materiałami i urządzeniami.

Informacje o produktach i wydajności

1

Wyniki testów uzyskano przed instalacją najnowszych poprawek oprogramowania i aktualizacji oprogramowania sprzętowego, które służą do likwidacji luk w zabezpieczeniach określanych mianem „Spectre” i „Meltdown”. Po zainstalowaniu tych aktualizacji wyniki te mogą nie mieć zastosowania do posiadanego urządzenia lub systemu.

Oprogramowanie i obciążenia wykorzystane w testach wydajności mogły zostać zoptymalizowane pod kątem wydajnego działania tylko na mikroprocesorach Intel®. Testy wydajności, takie jak SYSmark* i MobileMark*, mierzą wydajność określonych systemów komputerowych, komponentów, oprogramowania, operacji i funkcji. Jakakolwiek zmiana wyżej wymienionych czynników może spowodować uzyskanie innych wyników. Aby wszechstronnie ocenić planowany zakup, w tym wydajność danego produktu w porównaniu z konkurencyjnymi, należy zapoznać się z informacjami z innych źródeł oraz innymi testami wydajności. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.intel.pl/benchmarks.

2

Według pomiarów w systemie Windows 10*, 1080p, przy 24 kl./s, przy lokalnym odtwarzaniu filmu, ze średnim poborem energii przez komponenty. Odłączono wszystkie urządzenia USB, połączono z lokalnym punktem dostępu Wi-Fi i ustawiono jasność ekranu na 200 nitów (wyłączono DPST, ustawiono jasność na 200 nitów na białym tle, a następnie włączono DPST). Odczekać 10 minut do momentu całkowitej bezczynności systemu operacyjnego. Uruchomiono film „Tears of Steel” (1080p, H264, 10 MB/s, 24 kl./s) za pomocą aplikacji Windows Filmy i telewizja. Zmierzono i obliczono średni pobór energii przez cały czas trwania filmu. Do obliczenia mediany wykorzystano dane z 3 prób.  Konfiguracja; procesor: Intel® Pentium® Silver N5000, PL1 = 6 W TDP, 4rdzenie/4wątki, do 2,7 GHz, pamięć RAM: 2 x 2 GB DDR4 2400, pamięć masowa: Intel SSD, system operacyjny: Windows* 10 RS2 bateria: 35 WHr, 12,5 cala, 1920 x 1080.

3

802.11ac 160 MHz zapewnia maksymalną przepustowość 1,73 Gb/s, 2 razy większą niż standardowe 802.11ac 2x2 80 MHz (867 Mb/s) oraz prawie 12 razy większą niż podstawowe Wi-Fi 1x1 BGN (150 Mb/s) wykorzystywane w dzisiejszych komputerach. Osiągnięcie gigabitowej łączności bezprzewodowej wymaga zastosowania routera/punktu dostępowego obsługującego kanał 160 MHz.

4

W oparciu o wyniki testu SYSmark* 2014 v1.5 na procesorze Intel® Pentium® Silver N5000, PL1=6 W TDP, 4 rdzenie / 4 wątki, do 2,7 GHz, pamięć RAM: 2 × 2 GB DDR4 2400, pamięć masowa: Intel® SSD, system operacyjny: Windows® 10 RS2 w porównaniu z procesorem Intel® Pentium® N3540, PL1 = 7,5 W TDP, 4 rdzenie / 4 wątki, do 2,66 GHz, pamięć RAM: 2 × 2 GB DDR3L-1333, pamięć masowa: Intel® SSD, system operacyjny: Windows® 10 RS2 (55% MOBILE) oraz procesorze Intel® Pentium® Silver J5005, PL1 = 10 W TDP, 4 rdzenie / 4 wątki, do 2,8 GHz, pamięć RAM: 2 × 2 GB DDR4 2400, pamięć masowa: Intel® SSD, system operacyjny: Windows® 10 RS2 w porównaniu z procesorem Intel® Pentium® J2900, PL1 = 10 W TDP, 4 rdzenie / 4 wątki, do 2,67 GHz, pamięć RAM: 2 × 2 GB DDR3L-1333, pamięć masowa: Intel® SSD, system operacyjny: Windows® 10 RS2 (60% DESKTOP).

5

W określonych branżowo idealnych warunkach dla połączeń Wi-Fi i przewodowych.

6

Cechy i zalety technologii Intel® zależą od konfiguracji systemu i mogą wymagać obsługującego je sprzętu, oprogramowania lub aktywacji usług. Wydajność może różnić się od podanej w zależności od konfiguracji systemu. Całkowite zabezpieczenie systemu komputerowego jest niemożliwe. Więcej informacji można uzyskać od sprzedawcy lub producenta systemu albo na stronie https://www.intel.pl.