Zaawansowane funkcje oparte na krzemie

Wbudowane funkcje przetwarzania, sieci i przechowywania danych mają synergistyczne działanie. Procesory Intel® Xeon® Scalable optymalizują łączność, zwiększając parametry przesyłowe bez obniżania bezpieczeństwa danych. Wybrane funkcje dodatkowe:

Optymalizacja wydajności

Dzięki doskonałej obsłudze procesów i wzrostowi przepustowości nowe funkcje, takie jak Intel® Advanced Vector Extension 512 (Intel® AVX-512), skracają czas zaawansowanych analiz i kompresji danych oraz przyspieszają działanie aplikacji przetwarzania dużych zbiorów danych (HPC).

Więcej informacji ›

Szybsza obsługa kluczowych procesów

Wbudowana technologia Intel® QuickAssist Technology (Intel® QAT) przyspiesza kompresję danych i szyfrowanie.

Więcej informacji ›

Wydajniejsze działanie

Wbudowany interfejs sieciowy o dużej szybkości Intel® Ethernet (osiągający transfer nawet na poziomie 4 × 10 GbE) pozwala obniżyć koszty utrzymania. Ogranicza zużycie energii i zmniejsza opóźnienia przy transferze dużych bloków danych czy migracji maszyn wirtualnych.

Więcej informacji ›

Większe bezpieczeństwo

Udoskonalone sprzętowo zabezpieczenia chronią dane i operacje systemowe bez obniżania wydajności urządzenia.

Dowiedz się więcej >

Nowe procesory Intel® Xeon® Scalable są teraz dostępne w czterech wariantach:

Platinum

Platinum

Procesory Intel® Xeon® Platinum charakteryzują się najwyższą w branży wydajnością obsługi kluczowych procesów i środowiska chmury hybrydowej, analizy danych w czasie rzeczywistym, uczenia maszynowego, jak również sztucznej inteligencji. Wyróżniają się niezrównanym postępem technologicznym, jaki się dokonał w zakresie ich obsługi operacji we/wy, pamięci, przechowywania i sieci.

Rdzenie CPU: maks. 28
Warianty gniazd: 8 i więcej
Pamięć RAM: maks. 12 TB

Więcej informacji

Gold

Gold

Procesory Intel® Xeon® Gold zapewniają wysoką wydajność, zaawansowaną niezawodność oraz udoskonalone sprzętowo zabezpieczenia na potrzeby wymagających centrów przetwarzania danych, przetwarzania w chmurze hybrydowej, sieci i przechowywania danych.

Rdzenie CPU: maks. 22
Warianty gniazd: maks. 4
Pamięć RAM: maks. 6 TB

Zobacz więcej

Silver

Silver

Procesory Intel® Xeon® Silver zapewniają zwiększoną sprzętowo wydajność i bezpieczeństwo systemów przetwarzania, sieci i pamięci masowej w centrach przetwarzania danych, zoptymalizowane pod kątem średnich i rozwijających się firm z sektora IT.

Rdzenie CPU: maks. 12
Warianty gniazd: maks. 2
Pamięć RAM: maks. 1,5 TB

Dowiedz się więcej

Bronze

Bronze

Procesory Intel® Xeon® Bronze cechują się optymalną wydajnością dla małych firm i serwerów klasy podstawowej do przechowywania danych.

Rdzenie CPU: maks. 8
Warianty gniazd: maks. 2
Pamięć RAM: maks. 1,5 TB

Przeczytaj informacje na ten temat

Maksymalnie wykorzystaj dane

Skalowanie drogą do sukcesu

Prężnie rozwijaj swoją działalność z wykorzystaniem rozwiązań opartych na procesorach Intel® Xeon® Scalable.

Zwinność i skalowalność usług chmury

Zarządzaj wymagającymi, bogatymi w dane procesami przetwarzania, w tym Internetem rzeczy, sztuczną inteligencją czy przetwarzaniem wizualnym, uzyskując znaczący wzrost wydajności, możliwości i funkcjonalności centrum przetwarzania danych.

Dowiedz się więcej

Usługi telekomunikacyjne gotowe na technologię 5G

Zarabiaj na chmurze dzięki elastycznym i zoptymalizowanym serwerom zgodnym ze standardami branżowymi oraz zwirtualizowanym i skoordynowanym usługom sieciowym.

Zobacz więcej

Systemy obliczeniowe dużej skali odpowiedzią na Twoje pytania

Zarządzaj dużymi zbiorami złożonych danych, szybciej wyciągaj z nich wnioski, opracowuj nowe produkty w krótszym czasie i dokonuj nowych odkryć naukowych, które wcześniej były niemożliwe.

Dowiedz się więcej

Sztuczna inteligencja zoptymalizowana pod kątem głębokiego uczenia maszynowego

Szybkie i bezproblemowe skalowanie pozwala na 2,1-krotne zwiększenie wydajności głębokiego uczenia maszynowego w porównaniu do poprzednich generacji, zapewnia maksymalną elastyczność obsługi procesów sztucznej inteligencji i mieszanych, a także umożliwia osiągnięcie niezawodności klasy serwerowej.

Więcej informacji

Ujawniamy fakty

Niezależni producenci oprogramowania już zaprzęgają do pracy procesory Intel® Xeon® Scalable. Przeczytaj o zastosowaniach w różnych technologiach i gałęziach przemysłu.

Dowiedz się więcej ›

Więcej informacji1

Informacje o produktach i wydajności

1

Wyniki testów uzyskano przed instalacją najnowszych poprawek oprogramowania i aktualizacji oprogramowania sprzętowego, które służą do likwidacji luk w zabezpieczeniach określanych mianem „Spectre” i „Meltdown”. Po zainstalowaniu tych aktualizacji wyniki te mogą nie mieć zastosowania do posiadanego urządzenia lub systemu.

Oprogramowanie i obciążenia wykorzystane w testach wydajności mogły zostać zoptymalizowane pod kątem wydajnego działania tylko na mikroprocesorach Intel®. Testy wydajności, takie jak SYSmark* i MobileMark*, mierzą wydajność określonych systemów komputerowych, komponentów, oprogramowania, operacji i funkcji. Jakakolwiek zmiana wyżej wymienionych czynników może spowodować uzyskanie innych wyników. Aby wszechstronnie ocenić planowany zakup, w tym wydajność danego produktu w porównaniu z konkurencyjnymi, należy zapoznać się z informacjami z innych źródeł oraz innymi testami wydajności. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.intel.pl/benchmarks.