Technologia robotyki definiuje możliwości na nowo

Dowiedz się, jak robotyka jest dziś wykorzystywana i jak firma Intel pomaga kształtować przyszłość automatyki.

Potrzeby biznesowe napędzają trendy w technologii robotyki

Współczesne przedsiębiorstwa muszą działać szybciej i spełniać stale rosnące oczekiwania klientów, jednocześnie osiągając wyższy poziom efektywności biznesowej. Aby sprostać temu wyzwaniu, firmy szukają sposobów na wdrożenie robotyki i zapewnienie pracownikom możliwości skupienia się na najbardziej krytycznych i znaczących zadaniach. Znajdują one praktycznie nieograniczoną liczbę wartościowych zastosowań, takich jak autonomiczne roboty obsługowe w centrach handlowych, zrobotyzowane ramiona w zakładach produkcyjnych, roboty dostarczające przesyłki do klienta, a nawet roboty sanitarne i sprzątające.

We wszystkich branżach producenci robotów chcą znaleźć właściwą równowagę między ceną, wydajnością i współczynnikiem proporcji swojego robotycznego sprzętu. Producenci muszą osiągać doskonałe wyniki dzięki elastycznym i skalowalnym projektom. Wymagają one narzędzi i technologii, które zapewnią odpowiednią funkcjonalność - w tym wnioskowanie na podstawie sztucznej inteligencji - przy odpowiednim koszcie i w odpowiednim miejscu, za pośrednictwem odpowiedniego współczynnika proporcji lub typu robota.

Często zadawane pytania

Często zadawane pytania

Robotyka jest wykorzystywana w wielu branżach, aby umożliwić pracownikom skupienie się na najbardziej krytycznych i wartościowych zadaniach. Organizacje przemysłowe i produkcyjne, firmy zajmujące się magazynowaniem i logistyką, dostawcy usług medycznych oraz firmy zajmujące się handlem detalicznym, bankowością i hotelarstwem wykorzystują roboty do osiągania lepszych wyników biznesowych.

Producenci robotyki muszą dostarczać najnowocześniejsze, skalowalne rozwiązania w optymalnych cenach. Ich celem jest dostarczanie elastycznych, wysokowydajnych konstrukcji, które pomogą klientom osiągnąć ich cele.

Roboty muszą być w stanie widzieć, planować i działać. W tym celu potrzebują czujników (takich jak kamery), które pozwalają im zbierać informacje o otaczającym ich świecie, a także mocy obliczeniowej, która pomoże im przeanalizować te informacje i podjąć decyzję. Wreszcie, potrzebują narzędzi do działania, które pozwolą im podejmować działania w świecie fizycznym.

Oprogramowanie sztucznej inteligencji ma kluczowe znaczenie dla umożliwienia robotom autonomicznego funkcjonowania. Pozwala ono im zrozumieć informacje przechwycone przez różne technologie czujników i szybko podjąć logiczną decyzję na podstawie danych wejściowych.