Nowa pamięć operacyjna i masowa umożliwia gwałtowny rozwój

Uzupełnianie hierarchii zorientowanymi na dane usprawnieniami i innowacjami.

Produkty, które zmieniają hierarchię pamięci operacyjnej i masowej

Pamięć operacyjna i masowa są jak nieruchomości w tętniącym życiem centrum miasta. Im bliżej procesora jest pamięć, tym bardziej kosztowna i ograniczona jest jej pojemność. Tej pamięci – często DRAM – brakuje też trwałości. Jeśli procesor straci zasilanie, pamięć „zapomni” dane, które przechowuje.

Tworząc pamięć trwałą Intel® Optane™ wprowadziliśmy na rynek zupełnie nową klasę pamięci nieulotnej. Zapewnia ona unikalne połączenie dużej pojemności przystępnej cenowo oraz wsparcia trwałości danych, idealne dla baz danych w pamięci związanych z zadaniami SI i systemami obliczeniowymi dużej skali. W branży pamięci masowej opracowujemy przystępne cenowo, wydajne rozwiązania informatyczne, które pomagają przezwyciężyć wąskie gardła dzięki dyskom SSD Intel® Optane™ i Intel® QLC 3D NAND.

Integracja z platformą w celu optymalizacji wydajności

Pamięci operacyjna i masowa odgrywają kluczową rolę w dostarczaniu danych do procesora. Im lepiej działa ten łańcuch dostaw, tym płynniej będzie pracował system.

Opracowując nowe pamięci operacyjne i masowe integrujemy je z innymi składnikami naszych platform. Na przykład pamięć trwałą Intel® Optane™ zaprojektowano do optymalnej współpracy z naszymi procesorami. Od tworzenia nowych protokołów na magistrali pamięci operacyjnej aż po wprowadzanie zmian wewnątrz rdzenia i w systemie BIOS nasz wysoki poziom integracji platform zapewnia niezawodność, wydajność i bezpieczeństwo.

Wideo techniczne o 3Dxpoint

Kreowanie rzeczywistości z włączaniem ekosystemu

Innowacje sprzętowe stają się rewolucyjne dopiero, gdy deweloperzy i architekci rozumieją, jak uzyskać z nich jak najwięcej korzyści. Wiedząc, że nasze nowe podejście do pamięci fundamentalnie zmieni projektowanie infrastruktury i oprogramowania, pracowaliśmy nad ekosystemem przez około pięć lat przed premierą pamięci trwałej Intel® Optane™.

Firma Intel współpracowała z najważniejszymi producentami oprogramowania, hiperwizorów i oprogramowania pośredniczącego, takimi jak VMware, aby przeprogramować platformy w celu wykorzystania pamięci trwałej. Udostępniliśmy również otwarty, dostępny dla całej branży, model programowania pamięci, a także zestawy programistyczne do pamięci trwałej Intel® Optane™ i inne narzędzia, aby ułatwić pracę programistom.

Sześć filarów innowacji technologicznych dla informatyki nowej generacji

Firma Intel wdraża innowacje w oparciu o sześć filarów rozwoju technologii, aby wyzwolić moc danych dla branży i naszych klientów.

Zastrzeżenie

Cechy i zalety technologii Intel® zależą od konfiguracji systemu i mogą wymagać obsługującego je sprzętu, oprogramowania lub aktywacji usług. Wydajność może różnić się od podanej w zależności od konfiguracji systemu. Żaden produkt ani komponent nie jest całkowicie bezpieczny. Więcej informacji można uzyskać od sprzedawcy lub producenta systemu bądź na stronie intel.pl.

Wszystkie podane tu informacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.