Sześć filarów innowacji technologicznych dla informatyki nowej generacji

Firma Intel wdraża innowacje w oparciu o sześć filarów rozwoju technologii, aby wyzwolić moc danych dla branży i naszych klientów.

Witamy w przyszłości opartej na danych

Wyobraź sobie świat z mniejszą liczbą ograniczeń. Świat, w którym architekci mogą wybrać najlepsze narzędzia informatyczne do konkretnego zadania i wdrożyć je w dowolnym miejscu bez wysiłku. Świat, w którym programiści mogą pracować komfortowo na różnych rodzajach sprzętu, a dane płyną swobodnie bez ograniczeń pamięci i połączeń. Świat bogatych, szczegółowych danych, które są dostępne, gdy są potrzebne – i są bezpieczne w każdym punkcie.

Firma Intel pomogła ukształtować nowoczesny świat informatyki. Teraz, gdy z firmy opartej na komputerach PC zmieniliśmy się w firmę opartą na danych, nie mierzymy naszego postępu już tylko usprawnieniami tranzystorów i procesorów. Dzięki innowacjom w naszych sześciu podstawowych filarach kształtujemy przyszłość opartą na danych. Przyszłość, w której firma Intel unowocześnia świat – i demokratyzuje moc obliczeniową dla wszystkich.

Innowacje w procesie technologicznym i pakowaniu

Firma Intel wprowadza nowy paradygmat dla prawa Moore'a. Nasze zsynchronizowane i opracowywane wspólnie z innymi producentami usprawnienia w tranzystorach, pakowaniu i konstrukcji układów scalonych pozwalają skokowo zwiększać wydajność w informatyce. Żadna inna firma nie ma naszego unikatowego zestawu uzupełniających się kompetencji, które otwierają nowe możliwości w informatyce.

Tranzystory

Plany innowacji nadające tempo nadzwyczajnemu postępowi.

Pakowanie

Katalizator umożliwiający zupełnie nowe rozwiązania w architekturze systemu.

Integracja

Producenci urządzeń zintegrowanych (IDM) dla najlepszych w swojej klasie produktów.

Poznaj proces technologiczny i pakowanie

Różne architektury. Niespotykany wybór.

Zastosowania informatyki stają się coraz bardziej różnorodne, a różne typy zadań wymagają różnych rodzajów architektur informatycznych. Wyjątkowa oferta firmy obejmuje różnorodne architektury skalarne, wektorowe, macierzowe i przestrzenne, stosowane w procesorach, procesorach graficznych, akceleratorach i gniazdach FPGA. W rezultacie nasi klienci mogą skorzystać z narzędzi informatycznych najlepiej dopasowanych do ich potrzeb.

Skalarna

Uniwersalne, wydajne i energooszczędne komputery ogólnego przeznaczenia ze światowej klasy procesorem Intel®.

Wektorowa

Przetwarzanie równoległe dzięki zintegrowanej karcie graficznej Intel® i zewnętrznym procesorom graficznym.

Macierzowa

Nowe, innowacyjne instrukcje procesora oraz skonstruowane specjalnie do tego celu akceleratory Intel® zapewniające SI bezkonkurencyjną wydajność.

Przestrzenna

Programowalne układy Intel® FPGA umożliwiające przyspieszenie dopasowane do potrzeb.

Poznaj architektury

Zmiana hierarchii pamięci operacyjnej i masowej

Firma Intel stworzyła hierarchię pamięci operacyjnej i masowej, która oszczędza architektom systemów, programistom i inżynierom konieczności obchodzenia luk obniżających przez lata wydajność nośników danych. Dzięki naszej nowej technologii konstrukcji pamięci możemy zaoferować pełną gamę zaawansowanych produktów powstałych dzięki rewolucyjnym innowacjom poprawiającym wydajność pamięci masowej.

Pamięć

Technologie Intel® 3D XPoint™ oraz Intel® 3D NAND.

Produkty

Moduły pamięci trwałej Intel® Optane™ DC, dyski Solid State Drive (SSD) oraz dyski SSD Intel® 3D NAND.

Integracja

Głęboka integracja platform projektowanych wspólnie z procesorami Intel.

Ekosystem

Współpraca z partnerami z branży oraz wsparcie dla programistów.

Poznaj pamięci operacyjne i masowe

Połączenia w hiperskali

W świecie opartym na danych dynamiczny zakres połączeń jest ogromny. Firma Intel dostarcza wiodące technologie, które rozciągają się od mikronów do mil poprzez wszystkie warstwy połączeń – od modułów i pakietów po centra przetwarzania danych i sieci bezprzewodowe.

Zabezpieczenia zbudowane na zaufaniu

Firma Intel z pełnym zaangażowaniem tworzy produkty zapewniające zaawansowane mechanizmy ochrony przed obecnymi zagrożeniami, priorytetowo traktując wbudowane technologie na poziomie półprzewodnikowym oraz funkcje zabezpieczeń i ochrony prywatności od brzegu sieci do chmury.

Obietnica „bezpieczeństwo przede wszystkim”
Podczas projektowania zabezpieczeń aktywnie i konsekwentnie uwzględniamy konsekwencje decyzji projektowych w obszarze bezpieczeństwa i zapewniamy naszym produktom odporność na czynniki zewnętrzne.

Rozwiązania partnerskie
Produkty i narzędzia, które umożliwiają partnerom ekosystemu tworzenie rozwiązań zoptymalizowanych pod kątem zabezpieczeń.

Wdrażanie i integracja
Kompleksowa oferta rozwiązań z obszarów technologii brzegowych, urządzeń końcowych, centrów przetwarzania danych, chmury i sieci opartych na wspólnym fundamencie zabezpieczeń wbudowanych w układy półprzewodnikowe.

Poznaj zabezpieczenia

Ujednolicone oprogramowanie. Gwałtowny wzrost innowacyjności.

W firmie Intel pracujemy bez wytchnienia, kształtując przyszłość informatyki przez kompleksowe rozwiązania, wspierane przez wydajne, otwarte i produktywne oprogramowanie. Oprogramowanie Intel® uwalnia pełen potencjał sprzętu we wszelkich zadaniach, domenach i architekturach.

Bezkompromisowa wydajność

Poprawa wydajności liczona w rzędach wielkości na rdzeń dzięki optymalizacji oprogramowania.

Otwarte innowacje

Głębokie i stałe zaangażowanie w projekty open source.

Niezrównana wydajność

Biblioteki, narzędzia, zasoby oraz ujednolicony model programistyczny, które ułatwiają pracę programistom.

Zapoznaj się z oprogramowaniem

Więcej zasobów

Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób innowacyjne technologie Intel® tworzą nową erę informatyki.

Firma Intel wprowadza filary strategiczne

Strategiczna zmiana podejścia firmy Intel do modeli projektowania i konstrukcji obejmuje fundament składający się z oferty światowej klasy technologii oraz własności intelektualnej.

Przeczytaj artykuł

Innowacje w architekturze

Firma Intel przedstawia komputery z procesorami wykonanymi w technologii 10 nm, architekturę procesorów nowej generacji dla centrów przetwarzania danych, pierwszą w branży technologię pakowania układów logicznych 3D i wiele innych rozwiązań.

Więcej informacji

Co nas czeka

W tym okolicznościowym magazynie upamiętniającym 50-lecie firmy Intel przyglądamy się innowacjom, które mają kształtować przyszłość informatyki – od technologii czujników, przez robotykę, po rewolucję związaną ze sztuczną inteligencją.

Pobierz magazyn

Sześć filarów innowacji technologicznych dla informatyki nowej generacji

Firma Intel wdraża innowacje w oparciu o sześć filarów rozwoju technologii, aby wyzwolić moc danych dla branży i naszych klientów.

Zastrzeżenie

Cechy i zalety technologii Intel® zależą od konfiguracji systemu i mogą wymagać obsługującego je sprzętu, oprogramowania lub aktywacji usług. Wydajność może różnić się od podanej w zależności od konfiguracji systemu. Żaden produkt ani komponent nie jest całkowicie bezpieczny. Więcej informacji można uzyskać od sprzedawcy detalicznego lub producenta systemu bądź na stronie intel.pl.

Wszystkie podane tu informacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.