Prawo Moore’a zakłada, że koszt tranzystorów – modułów bazowych w erze cyfrowej – będzie spadać w stałym, niezwykle szybkim tempie. Cena i rozmiary tranzystorów, zmniejszające się stale w ciągu ostatnich 50 lat, przyczyniły się do gwałtownego wzrostu mocy obliczeniowej i wydajności energetycznej oraz zrewolucjonizowały nasz świat dzięki smartfonom, tabletom, komputerom osobistym i centrom przetwarzania danych o coraz większej mocy. Pozwoliły także, aby komputery stały się znaczącą, a jednak niewidoczną siłą w naszych domach, biurach, samochodach, fabrykach i wielu innych.

Przeczytaj, jak prawo Moore’a motywuje firmę Intel do tworzenia inteligentniejszych, szybszych i bardziej wydajnych procesorów

Podobne materiały

Podobne filmy

Mark Bohr z firmy Intel omawia nowy proces technologiczny tranzystora 14 nm i wyjaśnia, że szczeliny między trzema bramkami są teraz wyższe, cieńsze i rozmieszczone bliżej siebie, co przedkłada się na wyższą wydajność, mniejsze zużycie energii i dłuższy czas pracy baterii.

Obejrzyj film

Tranzystory Tri-Gate Intel® 3D i możliwość ich masowej produkcji oznaczają diametralną zmianę podstawowej struktury układu komputerowego. Dowiedz się więcej o historii tranzystorów.

Obejrzyj film