Pamięć masowa – „być albo nie być” (na szczycie) dla wielu firm

Zarządzanie wzrostem pamięci masowej na potrzeby infrastruktury IT oraz chmury prywatnej i publicznej

Dzisiejsze systemy przechowywania muszą nie tylko nadążyć za ogromnym wzrostem ilości danych, lecz także sprostać największej w historii różnorodności typów danych i usług. Firmy przetwarzają ogromne ilości rozproszonych informacji, generowanych przez poszczególne jednostki biznesowe i różne funkcje – w tym systemy obsługi klienta, systemy cen i łańcuchy dostaw. Co gorsza, krytyczne informacje często przechowywane są poza siedzibami firm i przybierają postać niestrukturalną – np. konwersacji w mediach społecznościowych. Naszym wspólnym celem jest dziś skuteczne pozyskiwanie wartości biznesowej z ogromnych ilości przydatnych danych nowego typu – zwłaszcza w obliczu ich dalszego szybkiego wzrostu we wszystkich obszarach pamięci: od bloków, przez pliki i obiekty, aż po duże zbiory danych. Z dużym prawdopodobieństwem firmy, które chcą zachować konkurencyjność, będą już wkrótce zmuszone uruchomić projekty na rzecz skalowania pamięci masowych. Nowe podejścia do przechowywania na dużą skalę mogą okazać się pomocne w tym procesie.

Spełnianie potrzeb przechowywania danych w chmurze

Inteligentniejsze technologie chmury zapewniają firmom dodatkowe korzyści elastycznego modelu chmury hybrydowej, który łączy najlepsze cechy chmur prywatnych i publicznych w pojedynczym i zintegrowanym środowisku. Chmury hybrydowe dają elastyczność, wybór i łatwą skalowalność pozwalające zoptymalizować proces dostarczania usług, spełnić zróżnicowane potrzeby i zoptymalizować wykorzystywane środki, dzięki którym firmy mogą zyskać jeszcze większą prężność i wydajność. Obciążenie sieci jest dynamicznie równoważone między chmurami, pozwalając na szybkie skalowanie usług i wykorzystywanie nowych szans biznesowych.

Firma Intel dąży do uproszczenia metody wdrażania chmur hybrydowych w celu świadczenia usług poprzez rozwój fundamentalnych technologii, na których opierają się wydajne, energooszczędne i dobrze zabezpieczone środowiska chmury cechujące się wysokim poziomem dostępności. Prowadzimy bliską współpracę z innymi liderami branży, której przykładem jest inicjatywa Intel® Cloud for All, starając się przyspieszyć rozwój rozwiązań chmury i wzbogacić je o najnowsze funkcje platform, dzięki czemu proces wdrożenia ich do pracy w określonych warunkach będzie łatwiejszy. Ponadto dzięki wykorzystaniu infrastruktury definiowanej programowo firma Intel z powodzeniem zwiększa zakres wirtualizacji z poziomu niezależnych od siebie serwerów aż po całe centrum przetwarzania danych, co otwiera drogę do konfiguracji bardziej skalowanych środowisk chmury hybrydowej.

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach przetwarzania w chmurze

Przekształcanie wiedzy w innowację

To jest właściwy moment, aby zainwestować w kluczową technologię centrum przetwarzania danych — taką, która uporządkuje niezliczone pokłady danych i pozwoli wyciągać z nich wnioski. Rozwiązania firmy Intel umożliwiają niedrogie wdrożenie modeli pozyskiwania informacji z dużych zbiorów danych i ich analizy, pomagając osiągnąć wyższy poziom innowacyjności.

Architektura Intel® leży u podstaw tych zaawansowanych rozwiązań, umożliwiając szybkie i wydajne zbieranie, przetwarzanie, analizowanie i przechowywanie ogromnych zbiorów danych każdego rodzaju. Technologie te powstały we współpracy z wiodącymi firmami z branży oprogramowania do obsługi i analizy dużych zbiorów danych. Są łatwo dostępne, zoptymalizowane i oparte na otwartych standardach, dzięki czemu można je wykorzystać nawet do osiągnięcia bardzo ambitnych celów analitycznych.

Więcej informacji

Korporacyjne centrum danych

Centra przetwarzania danych to mechanizmy odgrywające kluczową rolę w procesie świadczenia usług, a tym samym wspierające rozwój technologiczny przedsiębiorstw i pozwalające budować ich przewagę konkurencyjną. Dowiedz się, dlaczego warto inwestować w rozwiązania optymalizujące centra przetwarzania danych oraz jak tego dokonać – z pomocą porad i narzędzi firmy Intel opartych o jej bogate doświadczenie w tej dziedzinie.

Zdobądź informacje i praktyczne wskazówki na temat optymalizacji centrum przetwarzania danych, aby zwiększyć wydajność operacyjną swojej firmy, dostarczać innowacyjne usługi i wykorzystywać nowe możliwości biznesowe. Wejdź do rozwijającego się świata technologii przetwarzania w chmurze z inteligentniejszym centrum danych. Przekształć swoje centrum danych w zoptymalizowaną platformę przetwarzania w chmurze z infrastrukturą definiowaną programowo (SDI) – rozwiązaniem nowej generacji, które stwarza nowe możliwości biznesowe.

Nowe centrum możliwości