Czy mój procesor obsługuje Technologia wirtualizacji Intel®?

Dokumentacja

Kompatybilność

000005486

13-07-2022

Technologia wirtualizacji Intel® umożliwia wielu obciążeń roboczych udostępnienie wspólnego zestawu zasobów. Na współdzielonym sprzęcie zwirtualizowanym szereg obciążeń roboczych może się wspólnie odnaleźć, jednocześnie zachowując pełną izolację od siebie, swobodnie migrować po różnych infrastrukturach i skalować w razie potrzeby.

Technologia wirtualizacji Intel® wymaga systemu komputerowego z następującymi elementami. Skontaktuj się z dostawcą, aby uzyskać więcej informacji.

 • Procesor
 • Chipset
 • BIOS
 • System operacyjny
 • Sterowniki urządzenia

Oto lista wszystkich procesorów Intel® obsługujących Technologia wirtualizacji Intel®

Aby dowiedzieć się, czy Twój procesor Intel® obsługuje Technologia wirtualizacji Intel®, użyj jednej z poniższych opcji:

P: Jak mogę sprawdzić, czy mój procesor Intel obsługuje Technologia wirtualizacji Intel® (VT-x) ?

 1. Zidentyfikuj swój procesor Intel®. Zapoznaj się z Jak zidentyfikować procesor Intel®?
  • Naciśnij klawisz Windows i literę S jednocześnie. Windows plus S
  • Wpisz informacje o systemie.
  • Możesz także kliknąć na przycisk Windows keyWindows i zacząć wpisywać Informacje o systemie.
  • Zapamiętaj numer swojego procesora, znajdujący się w sekcji Procesor.
 2. Odwiedź stronę strona ze specyfikacjami produktu (ark.intel.com). Wprowadź numer procesora w pole wyszukiwania, które znajduje się po prawej stronie.

  Na stronie z procesorem, w zakładce Bezpieczeństwo i niezawodność, sprawdź, czy Technologia wirtualizacji Intel® (VT-x) jest obsługiwany.

  Użyjemy procesora Intel® Core™ i7-12700K jako przykładu:

  1. Wprowadź numer procesorów w polu wyszukiwania.

   Enter the number of the processors in the search box

  2. Na stronie ze specyfikacją dla procesorów, i poniżej Bezpieczeństwo i niezawodność, poszukaj pola Technologia wirtualizacji Intel® (VT-x).

   Intel Virtualization Technology (VT-x) field

P: Jak włączyć lub wyłączyć Technologia wirtualizacji Intel® (VT-x)?

Dzięki procesorowi Intel® obsługująceowi VT-x oraz systemowi BIOS obsługująceemu VT-x, można ją włączyć lub wyłączyć w BIOS-ie. Jeśli ta opcja nie jest dostępna w BIOS-ie, zapoznaj się z producentem płyty głównej w celu uzyskania dokładnych instrukcji.

P: Mój procesor obsługuje Technologia wirtualizacji Intel® (VT-x), ale nie mogę go włączyć w BIOS-ie.

Jeśli procesor obsługuje VT-x, ale opcja włączenia lub wyłączenia jej w BIOS-ie jest dostępna, skontaktuj się z producentem płyty głównej, aby sprawdzić, jak włączyć tę opcję.

P: Jak mogę stwierdzić, czy Technologia wirtualizacji Intel® (VT-x) jest włączona lub wyłączona w moim systemie?

Możesz skorzystać z Intel® Processor Identification Utility , aby sprawdzić, czy Twój system jest w stanie Technologia wirtualizacji Intel®.

Korzystając z tego narzędzia, wybierz zakładkę Technologie procesora . Sprawdź, czy opcje Technologia wirtualizacji Intel® są zaznaczone, czy nie.

Oto przykład, aby pokazać Ci, że technologia Intel® Virtualization jest dostępna.

Intel Virtualization is available

Oto przykład, aby pokazać Ci, że technologia Intel® Virtualization jest niedostępna.

Intel Virtualization is not available

Jeśli Technologia wirtualizacji Intel® nie jest zaznaczone w narzędziu, może okazać się, że Twój procesor nadal obsługuje Technologia wirtualizacji Intel®, ale jest już używany przez oprogramowanie wykorzystujące hipernadzorcę. W takim przypadku możesz również skorzystać z Menedżera zadań, aby sprawdzić tę sytuację.

Oto przykład, aby pokazać Ci, że technologia Intel® Virtualization jest włączona za pomocą Menedżera zadań:

Intel Virtualization is enabled using Task Manager

Korzystając z poniższej tabeli, możesz sprawdzić, czy Twój procesor obsługuje technologię Intel® Virtualization, czy jest ona wyłączona, oraz uzyskać dodatkowe informacje.

Intel® Processor Identification UtilityMenedżer zadańObserwacji
Technologia Intel® Virtualization zaznaczonaWirtualizacja jest włączonaTechnologia Intel® Virtualization jest włączona i dostępna do użytku.
Technologia Intel® Virtualization zaznaczonaWirtualizacja jest wyłączonaTechnologia Intel® Virtualization jest wyłączona w BIOS-ie.
Technologia Intel® Virtualization nie jest zaznaczonaWirtualizacja jest włączonaTechnologia Intel® Virtualization jest włączona, ale jest używana przez inne oprogramowanie na tym komputerze.
Technologia Intel® Virtualization nie jest zaznaczonaWirtualizacja jest wyłączonaTechnologia Intel® Virtualization nie jest obsługiwana przez procesor.

P: Jeśli procesor Intel® obsługuje technologię Intel® Virtualization (VT-x), czy chipset, system operacyjny i sterowniki też powinny ją obsługiwać?

obsługa Intel® VT-x wymaga, aby zarówno procesor, jak i BIOS obsługiwali tę pomoc. Chociaż, jeśli wymagany jest również VT-d (Virtualization Trusted I/O), bios, chipset i procesor również muszą ją obsługiwać.

P: Jak wyłączyć technologię Intel® Virtualization (VT-x), jeśli opcja w BIOS-ie jest niedostępna?

Dzięki procesorowi Intel® obsługująceowi VT-x oraz systemowi BIOS obsługująceemu VT-x, można ją włączyć lub wyłączyć w BIOS-ie. Jeśli ta opcja nie jest dostępna w BIOS-ie, zapoznaj się z producentem płyty głównej w celu uzyskania dokładnych instrukcji.