Często zadawane pytania dotyczące wielu wyświetlaczy

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000005580

05-05-2021

Kliknij lub temat, by uzyskać szczegółowe informacje:

O

Co to jest wiele wyświetlaczy lub wielu monitorów?

Wiele wyświetlaczy, nazywanych też wieloma monitorami lub wieloma wyświetlaczami, jest funkcją obsługiwaną przez sterowniki grafiki® Intel®. Umożliwia ono wyświetlanie wyświetlaczy na więcej niż jeden wyświetlacz jednocześnie.

Monitor Intel Graphics Driver następujące konfiguracje wielu wyświetlaczy:

Jakie są wymagania systemowe w zakresie obsługi wielu wyświetlaczy?

Twój komputer musi posiadać następujące elementy:

 • Złącze fizycznego wyjścia wideo.
  • Wymagane jest co najmniej jedno złącza. Laptopy mogą mieć złącza wyjściowe wideo na stacji dokującej, w złączu lub za pomocą specjalnego przewodu producenta.
 • Podłączone są dwa lub więcej urządzeń wyświetlających.
  • Skontaktuj się z producentem komputera w celu sprawdzenia konfiguracji wielu wyświetlaczy obsługiwanych przez Twój komputer.
Czy mogę zainstalować zewnętrzną kartę graficzną PCI Express* i wykorzystać ją jednocześnie z kartą graficzną Intel® Graphics?

№. Nie możesz użyć karty graficznej Intel® wraz z zewnętrznym kontrolerem karty graficznej PCI Express. Instalacja kontrolera karty graficznej PCI Express wyłącza grafikę firmy Intel.

Ustawienia dla wielu wyświetlaczy

Czym jest tryb klonowania i jak mogę go włączyć?

Tryb klonowania służy do wysyłania tej samej zawartości, rozdzielczości i głębi kolorów do różnych urządzeń wyświetlających przy różnych częstotliwościach odświeżania. Zobacz, jak włączyć tryb klonowania.

Czym jest tryb pulpitu rozszerzonego i jak mogę go włączyć?

Dzięki trybowi pulpitu rozszerzonego otrzymasz większy pulpit Windows*, który obejmuje wiele urządzeń wyświetlających. Możesz przenosić aplikacje z jednego urządzenia wyświetlającego na drugie. Wyświetlacze mogą obsługiwać różne rozdzielczości, głębię kolorów i częstotliwości odświeżania.

Zapoznaj się z metodami włączania trybu pulpitu rozszerzonego.

Czym jest tryb 3-wyświetlaczy i jak mogę go włączyć?

Tryb 3-display to konfiguracja umożliwiająca jednoczesną aktywność trzech wyświetlaczy. Możesz włączyć tryb pulpitu rozszerzonego lub tryb klonowania podczas korzystania z trzech wyświetlaczy.

Zapoznaj się z metodami włączania trybu 3-display.

Czym jest przesuwanie i jak mogę je włączyć?

Po włączeniu przesuwanie pozwala na wyświetlanie o wysokiej rozdzielczości na większym ekranie, jednocześnie wyświetlając przybliżaną wersję na mniejszym ekranie. Przykładem może być wbudowany wyświetlacz do laptopa lub telewizor, który obsługuje stałą lub ograniczoną rozdzielczość.

Nie wszystkie komputery obsługują przesuwanie. Skontaktuj się z producentem komputera, aby uzyskać informacje na temat obsługi wielu wyświetlaczy.

Mniejszy wyświetlacz wyświetla się z pomocą myszy. Ponieważ ekrany mają różne rozmiary, mysz może znajdować się w różnych pozycjach na każdym ekranie.

Aby włączyć przesuwanie:

 1. Włącz tryb klonowania lub pulpitu rozszerzonego.
 2. Na jednym z urządzeń wyświetlających wybierz rozdzielczość większą niż obsługiwana rozdzielczość dla wyświetlacza.
 3. Kliknij Zastosuj. Wybrany wyświetlacz zostanie teraz przesuwany.

Mimo, że instygnia znajduje się w przybliżanym obszarze mniejszego ekranu, to jest to normalne. Kiedy insygnia przesuwa się w pobliżu krawędzi mniejszego ekranu, widok przesuwa się w stronę tej jednostki, aż dotrzesz do krawędzi pełnego ekranu. Widok na większym ekranie nie ma wpływu. Pozostaje ona taka sama bez względu na aktywność mniejszego (przesuwania) ekranu.

Jak mogę zmienić stanowisko w monitorze?
 1. W trybie pulpitu kliknij prawym przyciskiem myszy w Pulpit.
 2. Wybierz Właściwości grafiki > Wiele wyświetlaczy.
 3. Na ekranie pozycjonowania kliknij lewym przyciskiem myszy wyświetlacz, który chcesz przenieść, i przeciągnij go na pozycję.
Nie widzę ani nie mogę wybrać pierwszego monitora/urządzenia wyświetlającego, gdy podłączę drugie urządzenie. Jak rozwiązać ten problem?
 • Sprawdź, czy inny wyświetlacz jest fizycznie podłączony do komputera.
 • Sprawdź, czy drugi wyświetlacz jest włączony.
 • Spróbuj ponownie podłączyć kabel wideo na obu końcach: gdzie jest on podłączony do wyświetlacza i komputera.
 • Spróbuj użyć okna właściwości karty graficznej.
 • Spróbuj ponownie uruchomić komputer.
 • Jeśli korzystasz z laptopa i pracuje on na baterii, spróbuj podłączyć laptopa do zewnętrznego źródła zasilania. W niektórych laptopach złącze zewnętrznego wyświetlacza nie jest włączone, gdy laptop pracuje na baterii.
 • Spróbuj użyć innego przewodu.
 • Niektóre monitory mają więcej niż jedno złącze wejścia. Sprawdź, czy wyświetlacz jest skonfigurowany do korzystania ze złącza wejściowego, lub spróbuj użyć innego złącza wejściowego na monitorze. Może być konieczne przejście do odpowiedniego złącza wejściowego lub źródła za pomocą przycisku lub menu.
Jak ustawić wyświetlacz zewnętrznych jako główne urządzenie wyświetlające?
 1. W trybie pulpitu kliknij prawym przyciskiem myszy na Pulpit i wybierz Właściwości karty graficznej.
 2. Kliknij Wyświetlacz > Wiele wyświetlaczy.
 3. Kliknij strzałkę rozwijaną w trybie operacyjnym. Wybierz Pulpit rozszerzony lub Wyświetlacz klonowania.
 4. Kliknij strzałkę rozwijaną w celu wyświetlenia głównego. Wybierz wyświetlacz, którego chcesz użyć. Dodatkowy wyświetlacz automatycznie wypełnia się z drugim urządzeniem. Kliknij Zastosuj > OK.

 

UwagaNiektórzy producenci laptopów mogą zezwalać wyłącznie na to, aby wyświetlacz do laptopów był głównym urządzeniem wyświetlacym.
Podobne tematy
Intel® Driver & Support Assistant
Często zadawane pytania dotyczące wielu wyświetlaczy dla starszych® graficznych firmy Intel
Grafika HD Intel® 4000/2500
Technologia HDMI – często zadawane pytania