Jak otworzyć Panel sterowania dla grafiki Intel®

Dokumentacja

Instalacja i konfiguracja

000005596

11-11-2020

Intel® Graphics Control Panel możesz otworzyć w systemie Windows 7 * i nowszych, korzystając z trzech różnych metod. Mimo że ta opcja jest wciąż dostępna, firma Intel zaleca zainstalowanie Centrum sterowania grafiką Intel®. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz często zadawane pytania. Aby zainstalować centrum obsługi grafiki Intel, zapoznaj się z powyższymi instrukcjami.

Przed kontynuowaniem: Upewnij się, że w systemie zainstalowano Intel® Graphics Control Panel. Jeśli nie jest zainstalowana w systemie, sprawdź informacje o tych instrukcjach instalacyjnych. Panel sterowania Graphics nie jest już powiązany z pakietami sterowników DCH. Musi być on pobierany i instalowany oddzielnie. Jest to zgodne z wymaganiami firmy Microsoft w zakresie uniwersalnych platform Windows (UWP).

Metoda 1: Metoda menu Start systemu Windows (zalecana)

Wyszukać Intel® Graphics Control Panel w menu Start systemu Windows. Kliknij dwukrotnie ikonę Intel® Graphics Control Panel. Jest to zalecana metoda używana w większości systemów.

Metoda 2: Metoda trybu stacjonarnego

W trybie pulpitu kliknij prawym przyciskiem myszy pulpit. Następnie wybierz Ustawienia grafiki Intel®. Ta metoda jest dostępna tylko w systemach, w których zainstalowano starsze sterowniki.

Intel Graphics Settings

UwagaJeśli menu kontekstowe kliknięcia prawym przyciskiem myszy nie pojawi się, oznacza to, że system ma zainstalowany sterownik grafiki DCH (Component deklaracyjne) w systemie Windows. Opcja Ustawienia grafiki Intel® nie jest już dostępna w przypadku korzystania ze sterowników grafiki systemu Windows DCH. Uzyskać więcej informacji.

Metoda 3: metoda klasy hot-key

Intel® Graphics Control Panel można otworzyć za pomocą kombinacji klucza aktywnego. Na klawiaturze naciskaj jednocześnie kombinację Ctrl + Alt + F12.

UwagaProducenci oryginalnego sprzętu (OEM) mogą wyłączyć określone funkcje klucza.

Jeśli powyższe metody nie działają, zobacz informacje poniżej:

Aby uzyskać informacje dotyczące rozwiązywania problemów , nie można uruchomić programu Intel® Graphics Control Panel po zainstalowaniu go w Sklepie Microsoft® Store .

Tematy pokrewne
Jak zainstalować Intel® Graphics Control Panel
Błąd podczas instalowania aplikacji Intel® ze sklepu Microsoft® Store
Często zadawane pytania na temat sterowników systemu Windows * DCH dla grafiki Intel®
Uruchomienie Intel® Graphics Control Panel nie powiedzie się po zainstalowaniu go ze sklepu Microsoft® Store
Jak wyłączyć/włączyć ikonę Intel® zasobnik graficzny