Jak otworzyć panel sterowania dla grafiki Intel® graficznej

Dokumentacja

Instalacja i konfiguracja

000005596

15-01-2021

Możesz otworzyć okno Intel® Graphics Control Panel Windows 7*, Windows 8*/8.1* i Windows® 10, korzystając z trzech różnych metod poniżej. Ta opcja jest nadal dostępna, dlatego firma Intel zaleca korzystanie Intel® Graphics Command Center tym celu. Aby zainstalować Intel® Graphics Command Center, zapoznaj się z tymi instrukcjami. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz to często zadawane pytania.

Przed podjęciem dalszej pracy: Upewnij się, że Twój system posiada Intel® Graphics Control Panel zainstalowany. Jeśli nie jest on zainstalowany na Twoim systemie, zapoznaj się z tymi instrukcjami instalacji. Graficzny panel sterowania nie jest już dołączony do pakietów sterowników DCH. Plik należy pobrać i zainstalować oddzielnie. Jest to zgodne z wymogami uniwersalnej platformy Windows (UWP) firmy Microsoft.

Metoda 1: metoda menu start systemu Windows (zalecana)

W menu Start systemu Windows wyszukaj Intel® Graphics Control Panel. Kliknij dwukrotnie ikonę Intel® Graphics Control Panel przycisku. Jest to zalecana metoda, która ma być stosowana w większości systemów.

Metoda 2: metoda skrótu klawiszowego

Możesz otworzyć okno Intel® Graphics Control Panel pomocą skrótu klawiszowego. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie klawisz CTRL+ALT+F12.

Uwaga

Producenci oryginalnego sprzętu (OEM) mogą wyłączyć niektóre funkcje skrótów klawiszowych.

Metoda 3: metoda trybu pulpitu (wyłącznie dla systemów ze starszymi sterownikami)

W trybie pulpitu kliknij prawym przyciskiem myszy w Pulpit. Następnie wybierz Intel® Graphics Settings. Ta metoda jest dostępna tylko dla systemów z zainstalowanymi starszymi sterownikami.

Intel Graphics Settings

Uwaga

Jeśli menu kontekstowe nie pojawia się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, w Twoim systemie zainstalowano sterownik DCH (Declarative Componentized Hardware) karty graficznej dla systemu Windows. Opcja Intel® Graphics Settings nie jest już dostępna w przypadku korzystania ze sterowników DCH grafiki Windows*. Więcej informacji.

Jeśli powyższe metody nie działają, zapoznaj się z poniższymi informacjami:

W celu Intel® Graphics Control Panel rozwiązywania problemów zapoznaj się z Intel® Graphics Control Panel nie uruchamia się po zainstalowaniu go ze sklepu Microsoft® Store.

Podobne tematy
Jak zainstalować Intel® Graphics Control Panel
Błąd podczas instalacji aplikacji Intel® ze sklepu Microsoft® Store
Często zadawane pytania dotyczące sterowników DCH grafiki® Intel® dla systemu Windows*
Intel® Graphics Control Panel się uruchomić po zainstalowaniu go ze sklepu Microsoft® Store
Jak wyłączyć/włączyć ikonę grafiki Intel® w zasobniku