Narzędzia diagnostyczne i wydajności dla Płyty główne Intel® do komputerów desktop

Dokumentacja

Konserwacja i wydajność

000005607

16-09-2020

W poniższej tabeli przedstawiono łącza do narzędzi i oprogramowania do testów i diagnostyki firmy Intel oraz innych firm. Te łącza są dostępne w niezmienionej postaci. Firma Intel nie poświadcza ani nie zaleca żadnego konkretnego narzędzia, oprogramowania ani witryny sieci Web.

Skontaktuj się z właścicielem, aby wykorzystać i obsłużyć wszystkie aplikacje innych firm.

Obszar funkcjiNarzędzie/oprogramowanie/witrynaOpis
ProcesorNarzędzie diagnostyczne procesorów Intel®Narzędzie diagnostyczne procesora Intel to bezpłatna aplikacja używana do weryfikacji funkcjonalności procesora Intel. Testy diagnostyczne w celu identyfikacji marki sprawdzają częstotliwość pracy procesora, sprawdzają określone funkcje procesora i przeprowadzają test naprężenia na procesorach.
ProcesorIntel® Processor Identification UtilityIntel® Processor Identification Utility identyfikuje markę, cechy, opakowanie, zamierzone częstotliwości i rzeczywiste częstotliwości pracy procesora. Możesz także użyć tego narzędzia, aby discern, kiedy procesor Intel® pracuje powyżej swojej znamionowej częstotliwości.
ProcesorPerfMonitor*PerfMonitor to narzędzie do monitorowania wydajności procesora, które umożliwia śledzenie częstotliwości czterech zdarzeń wybranych w zestawach list specyficznych dla modelu. Może być używana do identyfikowania wąskich gardeł systemu lub do monitorowania programu dla szybkości chybień w pamięci cache lub przewidywalności oddziałów. PerfMonitor może również służyć jako narzędzie do porównywania procesora na poziomie sprzętowym, porównujące kluczowe parametry różnych procesorów uruchamiających ten sam test.
ProcesorTmonitor*TMonitor wyświetla aktywny zegar poszczególnych rdzeni procesora. Bardzo wysoka częstotliwość odświeżania (20 razy na sekundę) pozwala na wizualizację najmniejszej zmiany zegara w czasie rzeczywistym. TMonitor wykrywa takie mechanizmy, jak technologia Intel® Turbo, a także pozwala na wyraźne wizualizowanie efektów działania procesora.
Procesor, grafikaOCCT*OCCT to narzędzie do sprawdzania stabilności, mające na celu testowanie procesorów, grafiki i zasilaczy.
Procesor, pamięćPROCESOR – Z *Procesor-Z jest aplikacją freeware, która gromadzi informacje na temat niektórych głównych urządzeń w systemie.
PamięciMemtest86 + *Bezpłatny program do testowania pamięci niezależnej.
PamięciWindows Memory Diagnostic *Narzędzie do bezpłatnego testowania pamięci dostarczone przez firmę Microsoft. Podobnie jak inne programy do testowania pamięci, Diagnostyka pamięci systemu Windows wykonuje serię obszernych testów, aby sprawdzić, czy jakieś informacje są błędne w pamięci komputera.
PodkręcaniaOverclock.netOverclock.net to społeczność internetowa, która składa się z forów, recenzji i artykułów związanych z nadrejestrowaniem.
PodkręcaniaOverclockerówOverclockers.com to społeczność internetowa zawierająca fora, opinie i artykuły związane z nadrejestrowaniem.
Kompletny system; PodkręcaniaPrime95*Używany przez tablety PC i nadzegary jako narzędzie do testowania stabilności.
Kompletny systemAIDA64*Kompleksowe narzędzie do diagnozowania komputerów – pomagające w instalowaniu, optymalizacji lub rozwiązywaniu problemów z komputerem. To narzędzie udostępnia wszystkie informacje o systemie, urządzeniach sprzętowych i zainstalowanych sterownikach, zabezpieczeniach systemu operacyjnego i metrykach stabilności.
Kompletny systemKreator PC 2010 *Narzędzie opracowane pod kątem wykrywania sprzętu, analizy i testy porównawcze: wydajność procesora, wydajność pamięci cache, wydajność pamięci RAM, wydajność dysku twardego, wydajność dysków CD/DVD, wydajność nośników wymiennych, wydajność wideo i wydajność kompresji MP3.
Kompletny systemHWMonitor*HWMonitor to program monitorujący sprzęt, który odczytuje główne czujniki zdrowotne: napięcia, temperatury, szybkość wentylatorów. Program obsługuje najczęściej spotykane układy czujników, takie jak seria ITE * IT87, większość usługi ICs Winbond * i inne. Program może także czytać Nowoczesne procesory z rdzeniami, a także dyski twarde klasy S. M. A. R. T i karty graficzne klasy podstawowej.
Kompletny systemTest wypalania *Narzędzie programowe, które jednocześnie przeprowadza testy naprężenia wszystkich głównych podsystemów komputera, w celu uzyskania trwałości, niezawodności i stabilności.
Kompletny systemPojedynczychNarzędzie do oceny wydajności systemu Windows (WinSAT) ocenia charakterystyki i możliwości komputera. Projektanci używają tego interfejsu API do opracowania oprogramowania, które optymalizuje ustawienia aplikacji w zależności od możliwości komputera.
Kompletny systemSpeedFan*SpeedFan monitoruje napięcia, prędkość wentylatora i temperatury w komputerach z układami monitorów sprzętu. Może również uzyskiwać dostęp do informacji o przegraniu S.M.A.R.T. i pokazywać temperatury dysku twardego.
Kompletny systemMonitor sprzętu Open HW *Otwieranie monitora sprzętu to bezpłatna aplikacja Open Source, która monitoruje czujniki temperatury, szybkość wentylatora, napięcie, obciążenie i prędkość zegara komputera. Obsługuje ona większość sprzętowych układów monitorujących na płytach głównych.
Kompletny systemHWiNFO32*HWiNFO32 to sprzętowe narzędzie diagnostyczne, obsługujące najnowsze komponenty, technologie branżowe i standardy. Gromadzi i przedstawia maksymalną ilość informacji możliwych do obsługi sprzętu komputerowego.
Kompletny systemHmonitor*Monitor czujników sprzętowych wykorzystuje układy czujnika na inteligentnych płytach głównych do śledzenia temperatury procesora, napięcia i wentylatorów chłodzących. Hmonitor stale monitoruje różne parametry.
Kompletny systemPerformanceTest*PassMark PerformanceTest pozwala na obiektywną test komputera przy użyciu innych testów szybkości i porównanie wyników z innymi komputerami.
Kompletny systemSpeccy*Speccy daje szczegółowe dane statystyczne na temat każdego urządzenia w komputerze, w tym procesora, płyty głównej, pamięci RAM, kart graficznych, dysków twardych, dysków optycznych i obsługi dźwięku. Speccy dodaje także temperatury różnych komponentów.
Grafiki
3DMark
Testy porównawcze uruchamiają testy intensywne, które ograniczają nawet najnowsze urządzenia. Porównując wynik testu z milionami innych osób, możesz znaleźć problemy ze sprzętem i oprogramowaniem.
GrafikiMonitorTest*Pozwala na badanie jakości i wydajności monitora komputera lub płaskiego panelu LCD.
AudioSoundCheck*Przeprowadź test karty dźwiękowej komputera, głośników i mikrofonu, aby sprawdzić, czy karta dźwiękowa umożliwia nagrywanie i odtwarzanie dźwięków przy różnych częstotliwościach próbkowania audio. Sprawdza również możliwości głośników w celu odtworzenia najwyższej i najmniejszej częstotliwości.
Dysk twardyZestaw narzędzi Intel® Solid State DriveNarzędzia i Diagnostyka dla dysków Intel® Solid State Drive.
Dysk twardyAutomaytczny zmieniacz Seagate SeaTools *Wszechstronne, łatwe w użyciu narzędzie diagnostyczne, które pomaga szybko sprawdzić stan dysku. Zawiera kilka testów, które analizują fizyczne nośniki na dysku firmy Seagate lub Maxtor lub na innych dyskach innych niż Seagate.
BezprzewodowyWirelessMon*Pozwala monitorować stan kart WiFi i gromadzić informacje o punktach i punktach dostępu w pobliżu sieci bezprzewodowej w czasie rzeczywistym.
KlawiaturyKeyboardTest*Sprawdza, czy wszystkie klucze na klawiaturze funkcjonują prawidłowo. Sprawdza diody LED klawiatury, analizuje kody skanowania wewnętrznego wygenerowane przez klawiaturę, a także mierzy szybkość wpisywania.
UsbSprzężenie zwrotne USB 2,0Aktywne wtyki sprzężenia zwrotnego to najszybszy i najbardziej wydajny sposób sprawdzenia, czy porty USB działają prawidłowo.