Omówienie produktów Technologia pamięci Intel® Rapid

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000005610

05-12-2018

Jakie możliwości zapewnia technologia pamięci Intel® Rapid (Intel® RST)?
Intel® RST zapewnia nowe poziomy ochrony, wydajności i możliwości rozbudowy na platformach stacjonarnych i przenośnych. Korzystając z jednego lub wielu dysków twardych, możesz skorzystać z mniejszej wydajności i zużycia energii. Jeśli korzystasz z więcej niż jednego dysku, możesz uzyskać dodatkową ochronę przed utratą danych w przypadku awarii dysku twardego.

Interfejs użytkownika technologii Intel Rapid Storage Technology zapewnia tworzenie i zarządzanie pamięcią masową w prosty i intuicyjny sposób. W połączeniu z Technologia odzysku Intel® Rapid możesz łatwo skonfigurować ochronę danych przy użyciu dysku zewnętrznego.

Technologia Intel® Smart Response to funkcja Technologia pamięci Intel® Rapid (Intel® RST), która umożliwia
  • Podwójny dysk – tańszy i dysk SSD o małej pojemności, używany w połączeniu z niskim kosztem dysku twardego o dużej pojemności (dysk twardy); Lub
  • dysk o stałym stanie hybrydowym (SSHD) zapewnia wysoką wydajność, efektywną pod względem kosztów rozwiązanie pamięci masowej.

W jaki sposób technologia Intel RST pomaga chronić przechowywane dane?
Cenne dane przechowywane są chronione przed awarią dysku twardego w przypadku, gdy system jest skonfigurowany do dowolnych trzech poziomów RAID odpornych na uszkodzenia: RAID 1, RAID 5 lub RAID 10. Dzięki płynnemu przechowywaniu kopii danych na jednym lub kilku dodatkowych dyskach twardych, dowolny dysk twardy może się kończyć niepowodzeniem bez utraty danych lub podczas przestojów systemu. Po usunięciu uszkodzonego dysku i zainstalowaniu zastępczego dysku twardego, odporność na uszkodzenia danych jest łatwo przywracana.

Technologia Intel Rapid Storage może także zwiększyć wydajność aplikacji do pobierania wymagających dużej ilości dysków, takich jak Edycja domowych filmów wideo. Dzięki połączeniu z dwóch do sześciu dysków w konfiguracji RAID 0, dane mogą być jednocześnie dostępne na każdym dysku. Konfiguracja ta przyspiesza czas reakcji aplikacji wymagających dużej ilości danych. W związku z równoważeniem obciążenia dysków nawet systemy z technologią RAID 1 mogą korzystać z szybszych czasów rozruchu i odczytu danych.

Czy Intel RST pomocy nie tylko z pojedynczymi dyskami?
Dzięki technologii AHCI wydajność pamięci masowej jest większa dzięki natywnej kolejce poleceń (NCQ). Ten port AHCI zapewnia dłuższy czas pracy baterii dzięki zarządzaniu energią łączy (LPM), który może zmniejszyć zużycie energii dla chipsetu i dysku twardego Serial ATA (SATA).
 

Do czego służą funkcje pamięci Intel® Optane™owej? Z czego można korzystać?
Poznaj więcej szczegółowych informacji na temat funkcji pamięci Intel® Optane™.

Tematy pokrewne
RAID 0, 1, 5, 10, macierz RAID, RAID-Ready
Obsługiwane chipsety i kontrolery kontrolera Intel®
Funkcje RAID wg chipsetu/kontrolera