TechNote: problem ze współdziałaniem punktu dostępowego z uAPSD

Dokumentacja

Konserwacja i wydajność

000005615

01-12-2017

Ta Notatka techniczna jest przeznaczona dla klientów, którzy występują mniej niż oczekiwana wydajność karty bezprzewodowej.
 

Problem
Firmy Intel określiły problemy z Internetu rzeczy (współdziałania) z niektórymi punktami dostępu, które pozwalają na zmniejszenie przepustowości danych odebranych. Podczas wykonywania uAPSD punkt dostępu przestaje wykonywać agregacje w zakresie odbioru, co spowodowało zmniejszona przepustowość danych odebranych:

 • 11n 20 MHz, zamiast nawet 100 MB/s – około 30 MB/s.
 • 11n 40 MHz, około 60 MB/s zamiast 200 MB/s.

Gdy funkcja uAPSD jest wyłączona, Oszczędzanie energii nie jest realizowane. Nie ma innego wpływu. Oszczędność energii powoduje przywrócenie poziomu punktu dostępu, który nie jest w stanie uAPSD.
 

Zakres
uAPSD jest zaimplementowany dla tych kart bezprzewodowych Intel, począwszy od Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless i sterowników, wersja 16,6:

 • Karta Intel® Dual Band Wireless-AC 7265
 • Karta Intel® Dual Band Wireless-N 7265
 • Karta Intel® Wireless-N 7265
 • Karta Intel® Dual Band Wireless-AC 7260
 • Karta Intel® Dual Band Wireless-AC 7260 dla komputerów stacjonarnych
 • Karta Intel® Dual Band Wireless-N 7260
 • Karta Intel® Wireless-N 7260

Punkty dostępu wykazujące zmniejszoną przepustowość danych RX to:

 • Karta TP-Link * przełącznik-WA801N
 • Karta NetGear * 3700


Łagodzenia
Uwaga to jest problem związany z punktem dostępu, a nie z kartą bezprzewodową Intel. Rozwiązanie Intel uAPSD umożliwia 17.0.2 Włączanie/wyłączanie jako wybrane przez użytkownika w interfejsie GUI właściwości karty sieciowej o Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless i sterownikach w wersji v (lub nowszej). Jeśli wyłączenie uAPSD w właściwościach karty poprawia emisję przepustowości, należy skontaktować się z dostawcą punktów dostępu w celu uzyskania zaktualizowanego oprogramowania układowego, które rozwiązuje ten problem. Najnowsza wersja Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless i sterowników jest dostępna w witrynie Centrum pobierania pomocy technicznej firmy Intel.
 

Screenshot of Intel® Dual Band Wireless-AC 7260 properties window


Często zadawane pytania

Kliknij temat lub temat, aby uzyskać szczegółowe informacje:

Co to jest uAPSD?

uAPSD to akronim w przypadku niezaplanowanego automatycznego dostarczania energii, który jest funkcją urządzeń Wi-Fi, które pozwalają zaoszczędzić energię. uAPSD jest również znany jako WMM-Fi Save lub WMM-PS. UAPSD to funkcja sieci Wi-Fi, która zapewnia większą oszczędność energii na kliencie w przypadku niskich, okresowych i bezwrażliwych trybów ruchu, takich jak VoIP.

uAPSD zapewnia algorytm STA w celu pobierania ruchu danych o jakości (QoS) emisji pojedynczej w AP, przez wysyłanie klatek wyzwalacza. W trakcie kojarzenia/ponownego kojarzenia, algorytm STA negocjuje możliwości uAPSD z punktem dostępu. W przypadku punktu dostępu o nieuAPSDym zastosowaniu, algorytm STA wykorzystuje starsze mechanizmy w celu pobrania starszych ramek buforowych oszczędzających energię.

UAPSDowy punkt dostępu anonsuje swoją możliwość poprzez ustawienie uAPSD bitu w polu informacji QoS w elemencie WMM Information lub w elemencie parametru WMM. Funkcje te są anonsowane w nadajnikach, odpowiedziach na sondy i odpowiedziach dotyczących powiązań.

Inne niż wymienione dwa punkty dostępu, to inne punkty dostępu, które przedstawiają ten problem?Firma Intel i jej klienci przetestowały wiele punktów dostępu, a tylko te dwie zidentyfikowane punkty dostępowe wykazują zachowanie, ale mogą być inne.
Czy istnieje inny wpływ niż zmniejszona przepustowość danych RX?Testowanie i analiza problemu oznacza, że jedynym symptomem jest zmniejszona przepustowość RX.
Czy problem dotyczy karty Intel® Dual Band Wireless-AC 3160?Nr. uAPSD nie jest obsługiwana przez kartę 3160.
Temat pokrewny
Co to są zaawansowane ustawienia karty Wi-Fi?