Dowiedz się więcej o Intel® PROSet/Wireless Software

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000005649

26-03-2021


 

W systemie Windows® 10, Intel® PROSet/Wireless Software lub Intel® PROSet/Wireless Wi-Fi jest nazwą nadano pakietowi instalacyjnemu, który zawiera sterowniki Wi-Fi i interfejs API (Application Programmable Interface) przeznaczony dla producentów systemów do tworzenia aplikacji, które wchodzą w interakcje z kartami sieci bezprzewodowej Intel® i platformą. Oprogramowanie to jest niezbędne do prawidłowego działania urządzeń bezprzewodowych Intel® lub WiFi.

Musisz jedynie zainstalować sterownik Wi-Fi zamiast pełnego pakietu Intel® PROSet/Wireless Software dla systemu Windows® 10. Począwszy od wersji 20.120 w Centrum pobierania dostarczany jest pakiet instalacyjny jedynie dla sterownika .

Producent Twojego systemu mógł jednak wstępnie zainstalować system Intel® PROSet/Wireless Software systemu, by umożliwić funkcje specyficzne dla producenta OEM. Najnowsze informacje na temat producenta OEM Intel® PROSet/Wireless Software pomocą techniczną producenta Twojego komputera.

Ważna informacja

Starsze Intel® PROSet/wireless Wi-Fi oraz wersje DCH zostały umieszczone w stanie wyekwolujnia (EOL), począwszy od wersji pakietu oprogramowania 21.50.X.

 

Kliknij lub temat, by uzyskać szczegółowe informacje:

Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless Software lub Intel® PROSet/Wireless Wi-Fi to nazwa pakietu instalacyjnego, który zawiera sterowniki Wi-Fi i inne komponenty oprogramowania dla kart sieci bezprzewodowej Intel w systemie Windows 7/8.1*.

Składa się on z następujących kluczowych komponentów, które mogą się różnić w zależności od posiadanej wersji systemu operacyjnego Windows:

Sterownik Wi-Fi

Pakiet Intel® PROSet/Wireless Software sterowniki Wi-Fi dla różnych kart sieci® Intel® obsługiwanych przez ten pakiet. Wersja sterownika Wi-Fi instalowana na twoim systemie może być inna niż wersja pakietu Intel PROSet/Wireless Software tym sterowniku.
Na przykład w Intel PROSet/Wireless Software 19.50.1 wersja sterownika Wi-Fi dla technologii Intel® Dual Band Wireless-AC 7260 to 18.33.6.2.

Szczegółowe informacje na temat Intel® PROSet/Wireless Software wersji sterownika i wersji sterownika.

Zestaw narzędzi administratora1

User-added image

Domyślnie nie zainstalowano.

Administratorzy IT mogą wykorzystać to narzędzie do tworzenia niestandardowych pakietów profilu sieciowego. Mogą one wyeksportować pakiety do systemów klienckich z systemem Microsoft Windows*.

Intel® PROSet/Wireless Wi-Fi Connection Utility dla Windows 8.1 i starszych (Intel® PROSet/Wireless Enterprise Software)1

User-added image

Domyślnie nie zainstalowano, a system Windows® 10 nie obsługuje tego narzędzia.
Zapewnia funkcjonalne zarządzanie połączeniami Wi-Fi, takie jak:

 • Tworzenie i modyfikowanie profilów sieciowych
 • Połączenie z siecią Wi-Fi
 • Sterowanie radiem Wi-Fi

To narzędzie jest przeznaczone głównie dla systemu Windows XP* i Windows 7*. Zapewnia on dodatkowe funkcje Wi-Fi, które nie są natywnie obsługiwane w systemie operacyjnym Windows. Następujący podzbiór narzędzi jest również zainstalowany podczas instalacji narzędzia:

 • Narzędzie połączeń WPS: umożliwia łączenie się z bezprzewodowym punktem dostępu za pomocą konfiguracji Wi-Fi Protected Setup (WPS). Windows 10 nie obsługuje tego narzędzia. System operacyjny Windows obecnie natywnie obsługuje tę funkcjonalność.
 • Intel® Wireless Troubleshooter: to narzędzie pomaga rozwiązać podstawowe problemy z bezprzewodowymi połączeniami sieciowymi. Windows 10 nie obsługuje tego narzędzia. Nowsze wersje systemu Windows mają wbudowane możliwości diagnostyczne.
 • Bezprzewodowa komunikacja imprez: umożliwia śledzenie, wyświetlanie i rejestrowanie zdarzeń bezprzewodowych w plikach, które można wysyłać do działu obsługi klienta.
 • Ręczne narzędzie diagnostyczne: umożliwia uruchomienie podstawowego zestawu diagnostyki, który sprawdza funkcjonalność Twojej karty sieciowej Wi-Fi.
 • Zaawansowane statystyki firmy Intel: pokazują informacje o połączeniu Wi-Fi z bezprzewodowym punktem dostępu.
Rozszerzenia oprogramowania bezprzewodowego
 • Programowalny interfejs aplikacji (API) ustawiony dla producenta systemu w celu tworzenia aplikacji, które wchodzą w interakcje z kartą sieciową I platformą Wi-Fi.
 • Twój komputer może być wyposażony w obsługę takich funkcji, jak Cisco Compatible eXtensions* (CCX).
  Oprogramowanie CCX nie jest instalowane domyślnie z Intel® PROSet wersji 19.0 i późniejszej. W celu instalacji zapoznaj się z funkcją Cisco* Compatible Extensions (CCX) i obsługą Intel® PROSet/Wireless Software 19.0 i nowszych
UwagaCcX został usunięty z oprogramowania Intel® PROSet/Wireless WiFi w wersji 20.90 i późniejszej.

1 Te funkcje nie są instalowane domyślnie. Aby zainstalować, zobacz jak wykonać niestandardową instalację oprogramowania bezprzewodowego Intel® PROSet bezprzewodowej.

 

Podobne tematy
Zaktualizuj swój sterownik karty sieciowej Wi-Fi i Intel® PROSet/Wireless Software
Znalezienie pakietu jedynie dla sterownika Wi-Fi dla karty sieci bezprzewodowej Intel® Wireless
Zaktualizowany proces instalacji dla Intel® PROSet/Wireless Software