Brak problemów z Płyty główne Intel® do komputerów stacjonarnych procesorem rozruchowym i pamięcią

Dokumentacja

Rozwiązywanie problemów

000005674

14-09-2021

Problemy zarówno z procesorem, jak i pamięcią nie powodują problemów z rozruchem.
 

Insektowanie lub przegrzewanie procesorów
Sprawdź narzędzie do sprawdzania zgodności procesorów i płyt głównych Intel® i upewnij się, że nowy procesor jest kompatybilny z Twoją płytą. Jeśli procesor jest kompatybilny, spróbuj go usunąć i przeinstalować ponownie, aby upewnić się, że jest on prawidłowo zainstalowany. Narzędzie do sprawdzania zgodności określa również, czy nowy procesor wymaga określonej wersji płyty głównej komputera stacjonarnego, czy konkretnej wersji SYSTEMU BIOS.

Jeśli procesor się przegrzewa, system się nie uruchamia lub przegrzewanie powoduje wyłączenie komputera krótko po uruchomieniu. Sprawdź następujące informacje:

  • Wentylatory na procesorze są prawidłowo podłączone i działają.
  • Termoprzewodzący materiał interfejsu lub termoprzewodzący jest prawidłowo zastosowany do procesora.
  • Wentylator zasilacza i wszelkie inne wentylatory zewnętrznych obudowy działają prawidłowo.
  • Wentylatory zewnętrzne są niezakłócone i są oddalone o co najmniej kilka cali od obiektu i innych elementów.

Problemy z pamięcią
Różne problemy z pamięcią mogą nie powodować sytuacji rozruchu:

  • Przejdź do przetestowanej pamięci, aby znaleźć listę pamięci dla swojej płyty głównej. Jeśli zainstalowana pamięć jest podana jako kompatybilna, usuń i zainstaluj ponownie pamięć, upewniając się, że ta pamięć jest w pełni osadzona w gniazdach.
  • Niektóre płyty główne do komputerów stacjonarnych wymagają zapełnienia gniazd pamięci w określonej kolejności. Zapoznaj się ze specyfikacją techniczną produktu dla płyty głównej komputera stacjonarnego.
  • Jeden, dwa lub trzy komunikaty przy rozruchu mogą wskazywać na wadliwą pamięć, co powoduje awarię rozruchu. Aby wyizolować określony moduł pamięci jako wadliwy, uruchom komputer za pomocą jedynie jednego modułu pamięci zainstalowanego na raz.