Informacje o uaktualnieniu procesora Intel® do komputerów stacjonarnych

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000005682

04-09-2020

Jeśli chcesz uaktualnić procesor do nowej generacji Intel® Core™, porównać Celeron® lub Pentium® procesorów lub porównać różne rodziny procesorów, możesz oglądać informacje na temat procesorów firmy Intel w zakresie wyszukiwania materiałów wideo lub zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi porównywania procesorów Intel®, korzystając ze strony specyfikacje produktów (Ark).

Przed aktualizacją procesora stacjonarnego skontaktuj się z producentem komputera lub płyty głównej. Producent jest zaznajomiony ze specyfikacją systemu i różnymi opcjami uaktualniania, a także mogą informować, które procesory obsługuje system lub płytę główną.

Nawet jeśli procesor i gniazdo płyty głównej pasują do siebie, mają one znaczenie krytyczne, aby upewnić się, że system BIOS płyty głównej obsługuje nowy procesor. Starsze płyty główne często nie mają obsługi systemu BIOS dla nowszych procesorów. Brak obsługi systemu BIOS dla procesora może spowodować uszkodzenie lub wyświetlenie błędnego działania systemu.

Kolejną uwagę na uaktualnienie jest to, że szybsze procesory i procesory z większą liczbą rdzeni mogą wpływać na temperaturę systemu. Musisz upewnić się, że obudowa i rozwiązanie termiczne współpracują z dopracą w perspektywie termicznej.

Jednym ze sposobów sprawdzenia zgodności procesora jest wykorzystanie Intel® Desktop Compatibility Tool i wyszukiwanie z procesorami lub płytami głównymi.

Aby uzyskać więcej informacji na temat procesora Intel® lub płyty głównej Intel®, wybierz jedno z poniższych łączy:

Zasoby procesora Intel® do komputerów stacjonarnych
Porównanie procesorów Intel dla komputerów stacjonarnychUżyj wykresu porównawczego, aby porównać procesory i funkcje pulpitu.
Zasoby pomocy technicznej dla komputerów stacjonarnych z procesorami IntelTen dokument zawiera użyteczne łącza do instalacyjnych filmów wideo, dokumentów integracyjnych i informacji gwarancyjnych.
Znajdź zgodne płyty główne dla procesorów Intel® do komputerów stacjonarnychUżyj tego narzędzia, aby wejść do procesora Intel do komputerów stacjonarnych w celu znalezienia zgodnych płyt głównych.
Intel® Processor Identification UtilityTo narzędzie identyfikuje procesor i pracuje z właściwą częstotliwością.
Informacje o produkcie IntelTen zasób zawiera szczegółowe specyfikacje dla wszystkich produktów firmy Intel.
Tematy pokrewne
Jak korzystać z Intel® Desktop Compatibility Tool