Informacje regulacyjne dotyczące bezprzewodowej instalacji lub modernizacji sprzętu

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000005687

21-01-2022

Instalacja lub wykorzystanie kart sieci bezprzewodowej Intel® podlega przepisom prawnym dotyczącym danego kraju. Niektóre kraje wymagają, aby karty sieci bezprzewodowej Intel® były certyfikowane za pomocą anteny przeznaczonej do wspólnego użytkowania w systemie, podczas gdy niektóre kraje wymagają certyfikatu karty sieci bezprzewodowej Intel® na pełnym poziomie systemu. Przykładowo, w USA oficjalne zasady dotyczące korzystania z anten z certyfikowanymi modułami są objęte zasadami części 15.203, 15.247 i 15.407. Dostęp do nich można uzyskać lub pobrać na stronie FCC.

Karta sieci bezprzewodowej Intel® zainstalowana w systemie sprzedawanym na rynku nie musi oznaczać, że ta sama karta sieci bezprzewodowej może być wykorzystywana lub instalowana w innych systemach z wyżej wymienionego powodu.

Ponieważ każdy kraj może mieć inne wymagania regulacyjne, przed instalacją/zmianą karty sieci bezprzewodowej Intel® w systemie należy skontaktować się z producentem systemu w celu ustalenia, czy karty sieci bezprzewodowej Intel®, które planujesz zainstalować, są zatwierdzone do użytku w Twoim systemie i kraju. Uczestnik programu musi przestrzegać wymogów producenta po zatwierdzeniu.

Jeśli producent nie ma niezbędnych zatwierdzeń, strona instalująca urządzenie jest odpowiedzialna za zatwierdzenia. Instalacja kart sieciowych w nieautoryzowanym systemie może być niezgodna z prawem. Użytkownik końcowy nie jest upoważniony do instalacji kart sieci bezprzewodowej Intel® Wireless (z wyjątkiem produktów dostępnych w sprzedaży detalicznej poniżej). Jedynie producent lub jego autoryzowany przedstawiciel może zainstalować karty sieciowe.

Jeśli integracja została już przeprowadzona, należy również zrozumieć, że może ona nie działać z powodu problemów lub zależności ze zgodnością sprzętu lub oprogramowania.

Firma Intel jest dostawcą komponentów do laptopów i nie produkuje ani nie sprzedaje kompletnych systemów laptopów. Producent Twojego systemu mógł zmodyfikować funkcje, wprowadzić dostosowania lub dokonać innych zmian w zapewnianym przez nie oprogramowaniu lub opakowaniu sprzętowym.

Jedyną kartą sieci bezprzewodowej dla sprzedawców detalicznych obecnie obsługiwaną przez firmę Intel są karty Intel® Dual Band Wireless-AC 7260 + Bluetooth® do komputerów stacjonarnych, zestaw Intel® Dual Band Wireless-AC 8265 Desktop Kit, zestaw Intel® Dual Band Wireless-AC 9260 Industrial IoT, zestaw Intel® Wi-Fi6 (Gig+), zestaw Intel® Wi-Fi6E AX210 IOT Industrial and Embedded Kit. Te produkty przeznaczone są do instalacji w komputerze stacjonarnym z antenami w pakiecie. Nie są one przeznaczone do aktualizacji karty sieci bezprzewodowej w laptopach.

Powiązane tematy
Dlaczego mój laptop nie rozpoznaje mojej nowej karty sieci bezprzewodowej Intel®?