Informacje prawne dotyczące instalacji lub aktualizacji bezprzewodowego sprzętu

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000005687

28-07-2021

Instalacja lub używanie kart sieci bezprzewodowej Intel® podlega przepisom prawa obowiązującym w danym kraju. W niektórych krajach certyfikacja kart sieci bezprzewodowej Intel® wymaga certyfikowania anteny, która ma być stosowana wspólnie w systemie, natomiast w niektórych krajach certyfikacja karty sieci bezprzewodowej Intel® na pełnym poziomie systemu jest wymagany. Na przykład w USA oficjalne zasady dotyczące używania anten z certyfikowanymi modułami są objęte częściami regulaminu 15.203, 15.247 oraz 15.407. Są one dostępne i/lub pobrane na stronie FCC.

Karta sieci bezprzewodowej Intel® zainstalowana w systemie sprzedawanym na rynku nie musi oznaczać, że ta sama karta sieci bezprzewodowej może być wykorzystana lub zainstalowana w dowolnym innym systemie z wyżej wymienionego powodu.

Ponieważ w każdym kraju mogą wystąpić inne wymagania regulacyjne, przed zainstalowaniem/zmianą karty sieci bezprzewodowej Intel® w systemie należy skontaktować się z producentem systemu w celu określenia, czy karty sieciowe Intel® Wireless, które planujesz zainstalować, są zatwierdzone do użytku w Twoim systemie i kraju. Musisz przestrzegać wymagań producenta po zatwierdzeniu.

Jeśli producent nie posiada niezbędnych atestów, strona instalowaca urządzenie jest odpowiedzialna za zatwierdzenia. Instalacja kart sieciowych w nieautoryzowanym systemie może być bezprawna. Użytkownik końcowy nie jest autoryzowany do instalacji kart sieci bezprzewodowej Intel® (z wyjątkiem produktów detalicznych poniżej). Jedynie producent lub jego autoryzowany przedstawiciel może zainstalować karty sieciowe.

Jeśli integracja została już przeprowadzona, ważne jest również, aby zrozumieć, że może ona nie działać z powodu problemów ze zgodnością sprzętu, oprogramowania lub zależności.

Firma Intel jest dostawcą komponentów do laptopów i nie produkuje ani nie sprzedaje kompletnych systemów laptopów. Producent Twojego systemu mógł zmienić funkcje, włączyć modyfikacje lub wprowadzić inne zmiany w dostarczanych przez niego oprogramowaniu lub sprzęcie.

Jedynymi dostępnymi w sprzedaży detalicznej kartami sieci bezprzewodowej obsługiwanymi przez firmę Intel są intel® Dual Band Wireless-AC 7260 + Bluetooth® dla komputerów stacjonarnych, zestaw Intel® Dual Band Wireless-AC 8265 Desktop Kit, Intel® Dual Band Wireless-AC 9260 Industrial IoT Kit, zestaw Intel® Wi-Fi6 (Gig+) do komputerów stacjonarnych. Te produkty przeznaczone do sprzedaży detalicznej są przeznaczone do instalacji na komputerze stacjonarnym z antenami w pakiecie. Nie są one przeznaczone do rozbudowy karty sieci bezprzewodowej w laptopach.

Podobne tematy
Dlaczego mój laptop nie rozpoznaje mojej nowej karty sieci bezprzewodowej Intel®?