Dowiedz się więcej o wielu wejściach wielokrotnego wyjścia

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000005714

15-06-2021

Co to jest multiple-input multiple-output?

Multiple-Input Multiple-Output (MIMO) to technologia bezprzewodowa, która wykorzystuje wiele nadajników i odbiorników do przesyłania większej liczby danych jednocześnie. Wszystkie produkty bezprzewodowe w standardach 802.11n obsługują standard MIMO. Technologia pozwala w 802.11n osiągnąć wyższą szybkość niż produkty bez 802.11n.

Aby wdrożyć MIMO, stacja (urządzenie przenośne) lub punkt dostępu (AP) musi obsługiwać MIMO. Zarówno stacja, jak i AP muszą obsługiwać MIMO, w celu uzyskania optymalnej wydajności i zasięgu.

Technologia MIMO wykorzystuje naturalną falę radiową o nazwie multipath. W przypadku wielościeżkowych, przesyłanych informacji wyłania się od nas, odkażania i innych przedmiotów, chować otrzymującą antenę wiele razy pod różnymi kątami i nieznacznie w różnych momentach. W przeszłości wielościeżek był przyczyną zakłóceń i spowalniał sygnały bezprzewodowe. Technologia MIMO korzysta z wielu inteligentnych nadajników i odbiorników o dodanym wymiarze przestrzennym, zwiększając wydajność i zasięg.

Funkcja MIMO zwiększa moc przechwytywania sygnału odbiornika, umożliwiając antenom łączenie strumieni danych latujących z różnych tras i w różnych momentach. Inteligentne anteny korzystają z technologii różnorodność przestrzennej, która umożliwia dobre wykorzystanie anten. Gdy anteny będą przewyższać liczbę strumieni przestrzennych, anteny mogą dodać różnorodność odbiorników i zwiększyć zasięg.

Więcej anten zwykle równoznaczne jest z większą prędkością. Karta sieci bezprzewodowej z trzema antenami może mieć prędkość 600 Mb/s. Karta sieciowa z dwoma antenami ma prędkość 300 Mb/s. Router potrzebuje wielu anten i musi w pełni obsługiwać wszystkie funkcje 802.11n, aby osiągnąć najwyższą możliwą prędkość.

Starsze urządzenia bezprzewodowe korzystają z technologii SINGLE-Input Single-Output (HDMI). Za jednym razem mogą wysyłać lub odbierać tylko jeden strumień przestrzenny.
 

Podobne tematy
Aktualnych 10 najczęściej zadawanych pytań
Technologia® Centrino® Wi-Fi 802.11n wysiada z firm
Ułatwia definiowanie standardów sieci bezprzewodowej 802.11n i innych standardów bezprzewodowej sieci LAN