Jak zainstalować procesor LGA115x i LGA1200 do gniazda

Dokumentacja

Instalacja i konfiguracja

000005762

13-12-2021

Instrukcje te odnoszą się do procesorów opartych na pudełku LGA1150/LGA1151/LGA1155/LGA1156/LGA1200 i radiatorów wentylatora ze względu na podobny przebieg procesu instalacji. Należy pamiętać, że procesory te nie są kompatybilne z różnymi gniazdami ze względu na różnice w zakresie elektrycznym, mechanicznym i kluczyk.

Więcej informacji na temat integracji procesorów do komputerów stacjonarnych można znaleźć w Centrum instalacji procesorów Intel®.

Instrukcje te zakładają, że pudełkowany procesor i radiator wentylatora są nowe, a fabrycznie zastosowany materiał interfejsu termicznego nakłada się na dół radiatora wentylatora.

Na dole tej strony znajdują się łącza do dokumentów instalacyjnych dla niektórych gniazd. Dokumenty te zawierają informacje o tym, jak zresetować piny radiatora wentylatora, jak ponownie zastosować materiał interfejsu termicznego oraz link do filmu instalacyjnego.

Przed rozpoczęciem pracy: ten procesor powinien zostać profesjonalnie zainstalowany. Weź udział w odpowiednich wyładowaniach elektrostatycznych (ESD), np. za pomocą odpowiednich pasków do uziemienia, rękawiczki i ESD.

 1. Przyspiesz ją, aby ją odczepić (1) i podnieś ją (2).
  step 1

 2. Otwarta płyta obciążeniowa.
  Open the load plate

 3. Nie dotykaj styków gniazda ani dna procesora.

  Do not touch the socket contacts

  Do not touch the bottom of the processor

   

 4. Trzymaj procesor z palcami i indeksem nieusuwuj. Upewnij się, że pin 1 z gniazdem jest zgodny ze stykiem procesora 1. Upewnij się również, że nacięcie gniazda jest zgodne z nacięciem procesora. Obniż procesor prosto, bez zadymiania i zgłębić procesor w gnieździe. Delikatnie zwolnij procesor, upewniając się, że jest prawidłowo osadzony w gnieździe.
  Pin 1 alignment

 5. Otwórz płytę ładującą. Zdejmij pokrywę zabezpieczającą z płyty ładucyjnej. Nie odrzuć pokrywy zabezpieczającej. Zawsze wymieniaj pokrywę gniazda, jeśli procesor zostanie usunięty z gniazda.
  Remove the protective cover

 6. Do zamknięcia płyty obciążeniowej wymagana jest bardzo mała moc. Naciśnij w dół płytkę ładującą, zamknij i przykuwaj uchwyt gniazda.
  Press down on the load plate

 7. Płyta główna zainstalowana jest w obudowie i umieszcza radiator wentylatora na płycie głównej, dopasowując elementy złączne do zgrzebłów. Prawidłowo dopasowuj elementy złączne do usztywniania lub ryzykujesz uszkodzenie dna elementów złącznych. Należy również uważać, aby nie uszkodzić materiału interfejsu termicznego przymocowanego do dna radiatora wentylatora.
  Put the fan heat sink on the motherboard

 8. Zepchnij w dół górną część każdego z elementów złącznych w innym wzorze, jak pokazano poniżej, trzymając radiator wentylatora na miejscu. Przy spychaniu każdego elementa mocowania należy usłyszeć "kliknięcie". Delikatnie podkręć każdy element złączny, aby upewnić się, że wszystkie cztery elementy złączne są bezpiecznie przymocowane. Niełączonego złącza zapobiega powstawaniu wysokiej temperatury między radiatorem wentylatora a procesorem, a także może skutkować niewiarygodnym działaniem procesora.
  You should hear a click when pushing down each fastener

 9. Podłącz złącze przewodu 4-przewodowego wentylatora procesora do płyty głównej, 4-pinowego złącza wentylatora procesora. (Złącze przewodu 4-przewodowego wentylatora procesora można podłączyć do płyty głównej 3-pinowego złącza wentylatora procesora, jeśli nagłówek wentylatora 4-pinowego procesora nie jest dostępny).
  Connect the processor 4-wire fan cable connector

Powiązane tematy
Jak nakładać lub usuwać materiały termoprzewodzące (TIM)
Resetowanie pudełkowanych pinów radiatora procesora Intel®
Instalacja i integracja procesorów LGA1150 socket
Instalacja i integracja procesorów LGA1155 socket
Instalacja i integracja procesorów LGA1156 do gniazd