Jak zainstalować procesor LGA115x i LGA1200 w gnieździe

Dokumentacja

Instalacja i konfiguracja

000005762

06-10-2020

Instrukcje te dotyczą procesorów opartych na zastosowaniach i LGA1150/LGA1151/LGA1155/LGA1156/LGA1200 oraz sink ciepła wentylatora w związku z podobieństwem procesu instalacji. Należy zauważyć, że te procesory nie są kompatybilne między różnymi gniazdami z powodu różnic elektrycznych, mechanicznych i z wykorzystaniem kluczy.

Aby uzyskać więcej informacji na temat integrowania procesorów stacjonarnych, odwiedź centrum instalacji procesorów Intel® .

W tych instrukcjach założono, że procesory i ujścia ciepła wentylatora są nowe, a fabrycznie stosowany materiał interfejsu termicznego jest stosowany w odniesieniu do dna ujścia ciepła wentylatora.

U dołu tej strony znajdują się łącza do dokumentów instalacyjnych dla niektórych gniazd. W tych dokumentach znajdują się informacje na temat sposobu resetowania wypchnięcia sink ciepła wentylatora, sposobu ponownego zastosowania ciepła w interfejsie oraz łącza do filmów instalacyjnych.

 1. Przesuń dźwignię w dół, aby ją odciąć (1) i podnieść ją (2).
  step 1

 2. Otwórz płytkę ładowania.
  Open the load plate

 3. Nie dotykaj styków gniazd ani DNA procesora

  Do not touch the socket contacts

  Do not touch the bottom of the processor

   

 4. Przytrzymaj procesor za pomocą przycisku kciuka i indeksu palców. Upewnij się, że gniazdo PIN 1 wyrównuje z numerem PIN procesora (1). Upewnij się także, że gniazdo naruszy z nacięciami procesora. Obniż poziom procesora bez przechylania lub przesuwania procesora w gnieździe. Łagodnie Zwolnij procesor, upewniając się, że jest prawidłowo umiejscowiony w gnieździe.
  Pin 1 alignment

 5. Otwórz płytkę ładunkową. Usunąć osłonę zabezpieczającą z płyty ładunkowej. Nie należy odrzucać osłony ochronnej. Zawsze zamieniaj pokrywę gniazda w przypadku usunięcia procesora z gniazda.
  Remove the protective cover

 6. Zamknięcie płyty ładunkowej wymaga bardzo małej siły. Naciśnij na płycie ładunkowej, Zamknij i Zaangażuj dźwignię gniazd.
  Press down on the load plate

 7. Włóż płytę główną w obudowie, podłączając dmuchawę do ciepła wentylatora na płycie głównej, dopasowując elementy złączy poprzez otwory. Wyrównaj elementy złączy przez właściwe otwory lub grozi uszkodzeniem DNA złączy. Należy również uważać, aby nie uszkodzić materiału interfejsu termicznego dołączonego do dna ujścia ciepła wentylatora.
  Put the fan heat sink on the motherboard

 8. Wypchnięcie na górze każdego z złączy w alternatywnym wzorze, jak pokazano poniżej, przy jednoczesnym umieszczeniu w nim ujścia ciepła wentylatora. Podczas przesuwania każdego elementu złączy należy wysłuchać "kliknięcia". Łagodnie rozciągnąć na każdym złączu, aby upewnić się, że wszystkie cztery elementy złączy są bezpiecznie przymocowane. Niemocowany element złączy zapobiega wykorzystaniu dobrej pieczęci dla ujścia ciepła wentylatora i procesora, a także może prowadzić do niezawodnego działania procesora.
  You should hear a click when pushing down each fastener

 9. Podłącz złącze kabla do wentylatorów 4-przewodowych do płyty głównej o 4-stykowym nagłówku wentylatora procesora. (4-stykowe złącze kablowe wentylatora procesora może być podłączone do płyty głównej o 3-pinowej wentylatora procesora, jeśli nagłówek wentylatora 4-stykowy nie jest dostępny.)
  Connect the processor 4-wire fan cable connector

Tematy pokrewne
Resetowanie wentylatora w zapakowanym procesorem Intel® Bxts13a – pinezki
Instalacja i integracja procesorów LGA1150 Sockets
Instalacja i integracja procesorów LGA1155 Sockets
Instalacja i integracja procesorów LGA1156 Sockets