Informacje o Intel® Extreme Tuning Utility

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000005774

30-08-2021

Intel® Extreme Tuning Utility (Intel® XTU) to prosta aplikacja dostrajania wydajności systemu Windows*, która umożliwia doświadczonym entuzjastom podkręcanie, monitorowanie i podkręcanie systemu. Interfejs oprogramowania zawiera zestaw mocnych funkcji, typowych dla większości platform dla entuzjastów. Interfejs ten oferuje również specjalne funkcje dostępne w nowych procesorach i® Intel® i płytach głównych.

Download Pobierz Intel® Extreme Tuning Utility.

Kliknij lub pytanie, by uzyskać szczegółowe informacje:

Po czym poznać, że mój procesor jest obsługiwany przez Intel® XTU?
  1. Zidentyfikuj swój procesor Intel® lub zanotuj numer procesora Intel®, na który musisz się zwrócić.
  2. Lista obsługiwanych procesorów znajduje się w Intel® XTU stronę pobierania. Wyszukaj swój procesor na liście pod "Ten plik do pobrania jest prawidłowy dla wymienionych poniżej produktów"

Jak mogę uzyskać dostęp Intel Extreme Tuning Utility do premiery? Naciśnij klawisz Windows.Windows keyna klawiaturze i zacznij wpisywać Intel® Extreme Tuning Utility w obszarze Aplikacje.
Czy jest jakieś dokumenty pomocy dotyczące korzystania z narzędzia Intel® Extreme Tuning Utility?

Po uruchomieniu narzędzia Intel® XTU kliknij zakładkę Pomoc w prawym górnym rogu aplikacji, aby wyświetlić dokument pomocy na temat korzystania z tego narzędzia.

Help window

 

Dlaczego nie widzę żadnych elementów sterujących po uruchomieniu oprogramowania?Po zakończeniu instalacji upewnij się, że system został ponownie uruchomiony. Jeśli problem nadal występuje, sprawdź w Menedżerze urządzeń następujące sterowniki:
  • Iocbios2 zainstalowany w ukrytych urządzeniach
  • Sterownik sterowania BIOS ACPI w urządzeniach systemowych
Jeśli sugestie nie rozwiążą tego problemu, zdaj raport. Dołącz plik dziennika z pliku C:\ProgramData\Intel\Intel Extreme Tuning Utility\Logs.
Dlaczego brakuje mi kontroli dostrajania w moim systemie?Intel Extreme Tuning Utility różne sterowniki i zapewnia dostęp do funkcji w zależności od konfiguracji płyty głównej i procesora systemu. Nie wszystkie procesory obsługują wszystkie mechanizmy sterowania w czasie rzeczywistym. Producenci płyt głównych mogą ograniczyć dostęp do różnych elementów sterujących, które nie są w stanie podkręcać tych ustawień przez użytkownika.
Jak całkowicie odinstalować Intel Extreme Tuning Utility?

Postępuj zgodnie z instrukcjami tutaj, aby odinstalować Intel® XTU.

Dlaczego nie uruchamia się Intel® XTU po zainstalowaniu go w moim systemie?
  1. Intel® XTU tylko odblokowane procesory. Są to procesory K lub Core-X. Instalacja Intel® XTU na zablokowanym systemie procesora może napotkać nieoczekiwane problemy.
  2. Jeśli jest to system OEM (producent oryginalnego sprzętu), sprawdź ustawienia systemu BIOS producenta OEM, ponieważ niektórzy producenci OEM korzystający z własnych narzędzi do podkręcania mogą mieć problem zgodności z Intel® XTU.
  3. Przed aktualizacją do najnowszej wersji zawsze usuń Intel® XTU i usuń wszystkie foldery Intel® XTU Intel® XTU systemu. Upewnij się, że wersja systemu operacyjnego jest obsługiwana przez najnowsze Intel® XTU.
Mam zainstalowane narzędzie Intel Extreme Tuning w moim laptopie, ale dlaczego nie mogę podkręcać procesora?

Niektóre wersje procesorów Intel® Extreme Tuning Utility być zainstalowane w laptopach, a te wersje nie będą działać w celu podkręcania.  Jest tak, ponieważ podkręcanie z Intel® Extreme Tuning Utility działa wyłącznie dla procesorów z liczbą K lub X.

Kiedy narzędzie jest zainstalowane na Twoim laptopie z nieobsługiwanym procesorem, użytkownik może wyświetlić parametry informacji o systemie, takie jak informacje o procesorze oraz informacje o płycie głównej i BIOS.  Jednakże korzystanie z narzędzia do zmiany parametrów w laptopie, np. napięcia rdzenia, może skutkować niekonwencją i niewiarygodnym zachowaniem nieobsługiwanego procesora.

Dlaczego nie mogę podkręcać procesora, jeśli narzędzie zainstalowano prawidłowo na moim systemie? Nawet jeśli narzędzie jest prawidłowo zainstalowane na Twoim systemie, narzędzie to będzie obsługiwać wyłącznie procesory o numerach K lub X. Informacje na temat obsługiwanych procesorów znajdują się w łącze do pobrania.
Do kogo mogę się zwrócić, aby uzyskać pomoc Intel Extreme Tuning Utility? Możliwy jest kontakt Pomoc techniczna firmy Intel, a także na nasze forum można znaleźć na stronie Społeczność pomocy technicznej firmy Intel.