Często zadawane pytania na temat technologii Bluetooth®

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000005821

19-10-2020

Kliknij temat lub temat, aby uzyskać szczegółowe informacje:

Co to jest technologia Bluetooth®?

Technologia Bluetooth® to technologia bezprzewodowa, która umożliwia komunikację bezprzewodową na krótkich zakresach między urządzeniami elektronicznymi. Większość najnowszych kart bezprzewodowych Intel® obsługuje technologię Bluetooth.

Podobnie jak w przypadku sieci Wi-Fi, Technologia Bluetooth działa na częstotliwości 2,4 GHz. W porównaniu z siecią Wi-Fi Technologia Bluetooth ma mniejsze zużycie energii, ale jest krótsza i mniejsza niż przepustowość. Stanowi to doskonały kandydat dla aplikacji przenośnych, które nie wymagają długich zakresów i wysokiej przepustowości, podczas gdy niski pobór energii umożliwia działanie urządzenia Bluetooth przy małej baterii. Na przykład za pomocą technologii Bluetooth można bezprzewodowo łączyć myszy, klawiatury, zestawy słuchawkowe i głośniki z laptopem.

Czy możesz jednocześnie korzystać z radia Bluetooth i Wi-Fi?

Tak, możliwe jest jednoczesne wykorzystanie technologii Bluetooth i sieci Wi-Fi na kartach bezprzewodowych Intel, nawet gdy działają one na tym samym paśmie częstotliwości (2,4 GHz).

Jeśli to możliwe, zalecamy korzystanie z 5 GHz dla sieci Wi-Fi, nawet jeśli nie korzystasz z technologii Bluetooth. Zapobiega potencjalnym zakłóceniom połączeń Bluetooth i Wi-Fi, a pasmo 5 GHz jest zwykle mniej przeciążone niż 2,4 GHz dla sieci Wi-Fi.

Pomoc techniczna dla systemu Windows *

Istnieją różne profile Bluetooth i wersje obsługujące różne modele użytkowania. W systemie Windows® 10 obsługiwane profile i wersje Bluetooth są również w dużej mierze zależne od systemu operacyjnego. Szczegółowe informacje można znaleźć w temacie obsługa wersji i profilu Bluetooth w systemie Windows 10 .

Czy firma Intel obsługuje sterowniki innych firm w systemie Linux *?

Obsługa systemów Linux * dla kart bezprzewodowych Intel®.

Kto oferuje oprogramowanie i sterowniki do Bluetooth?

Producent komputera może dostosowywać sterowniki i oprogramowanie, aby włączyć lub zmienić funkcje lub zapewnić lepsze działanie komputera.

Skontaktuj się z producentem, aby uzyskać najnowsze informacje o aktualizacjach i pomocy technicznej. Jeśli nie możesz już uzyskać od producenta komputera obsługi sterowników, możesz pobrać ogólne sterowniki firmy Intel.

Stanowczo zaleca się, aby najnowsze aktualizacje systemu Windows były aktualne. Upewnij się, że masz wszystkie najnowsze poprawki i poprawki związane z technologią Bluetooth firmy Microsoft.

 

Tematy pokrewne
Jak działa technologia Bluetooth?
Obsługa systemów Linux * dla kart bezprzewodowych Intel®
Jak uzyskać dostęp do przewodnika po użytkownikach Intel dla technologii Bluetooth®
Funkcje Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless technologii Bluetooth®
Pobierz oprogramowanie dla bezprzewodowej technologii Bluetooth® firmy Intel®