Często zadawane pytania dotyczące technologii Bluetooth®

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000005821

26-03-2021

Kliknij lub temat, by uzyskać szczegółowe informacje:

Czym jest technologia Bluetooth®?

Bluetooth® to technologia bezprzewodowa, która umożliwia bezprzewodową komunikację krótkiego zasięgu pomiędzy urządzeniami elektronicznymi. Większość z najnowszych kart® Intel® obsługuje technologię Bluetooth.

Podobnie jak Wi-Fi, Bluetooth działa na częstotliwości 2,4 GHz. W porównaniu z siecią Wi-Fi, Bluetooth ma niższe zużycie energii, ale nie ma go w zasięgu i wolniejsza przepustowość. To sprawia, że jest on doskonałym kandydatem do zastosowań przenośnych, które nie wymagają długiego zasięgu i wysokiej przepustowości, a niski pobór energii pozwala urządzeniu Bluetooth na działanie przy małej baterii. Na przykład bezprzewodowe podłączanie myszy, klawiatur, zestawów słuchawkowych i głośników do laptopa za pomocą technologii Bluetooth.

Czy można jednocześnie korzystać z radiów Bluetooth i Wi-Fi (czy mogą one współistniać)?

Tak, na kartach sieci bezprzewodowej Intel można jednocześnie korzystać z technologii Bluetooth i Wi-Fi, nawet gdy działają one w tym samym paśmie częstotliwości (2,4 GHz).

Gdy jest to możliwe, zalecamy korzystanie z technologii Wi-Fi o częstotliwości 5 GHz, nawet jeśli nie korzystasz z technologii Bluetooth. Zapobiega ona potencjalnym zakłóceniom połączeń Bluetooth i Wi-Fi, a pasmo 5 GHz jest zwykle mniej zatłoczone niż pasmo 2,4 GHz w przypadku sieci Wi-Fi.

Pomoc techniczna dla systemu Windows*

Istnieją różne profile i wersje Bluetooth, które obsługują różne modele użytkowania. W systemie Windows® 10 obsługiwane profile i wersje Bluetooth również w dużej mierze zależą od systemu operacyjnego. W celu szczegółowych informacji zapoznaj się z wersją Bluetooth i obsługą profilu w systemie Windows 10.

Czy firma Intel obsługuje sterowniki dla systemu Linux* innych firm?

Obsługa systemu Linux* dla kart® Intel*.

Kto dostarcza oprogramowanie i sterowniki dla Technologii Bluetooth?

Producent Twojego komputera może dostosować sterowniki i oprogramowanie, tak aby umożliwić lub zmienić funkcje, lub też zapewnić usprawnione działanie Twojego komputera.

Skontaktuj się z producentem w celu aktualizacji najnowszych aktualizacji i informacji dotyczących pomocy technicznej. Jeśli producent Twojego komputera nie oferuje już wsparcia technicznego sterowników, możesz pobrać ogólne sterowniki firmy Intel.

Zdecydowanie zalecamy, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami systemu Windows. Upewnij się, że masz wszystkie najnowsze poprawki i poprawki firmy Microsoft związane z Bluetooth.

 

Podobne tematy
Jak działa technologia Bluetooth?
Obsługa systemu Linux* dla kart® Intel® Wireless
Jak uzyskać dostęp do instrukcji obsługi technologii Bluetooth® Intel
Funkcje dla Intel® PROSet/Wireless Software technologii Bluetooth®
Pobierz oprogramowanie dla technologii bezprzewodowej Intel® Bluetooth®.