Wprowadzenie do płyt głównych Intel® Galileo

Dokumentacja

Instalacja i konfiguracja

000005912

16-09-2020

Galileo board

Jest to pierwsza instalacja samouczków, dzięki której możesz korzystać z płyty głównej Intel® Galileo.

Po zakończeniu lekcji będziesz:

  • Poznaj podstawową strukturę programów Arduino *.
  • Napisz kod w poprawnej składni.
  • Dopoznaj się z omówieniem interfejsu użytkownika Arduino.
  • Wybrałeś swoje pierwsze wyzwania.
Ostrożność
caution icon

Przed podłączeniem kabla USB do komputera zawsze Podłącz zasilacz. Podłączenie kabla do micro USB może spowodować uszkodzenie płyty głównej. Po podłączeniu zasilacza można włączyć zieloną diodę LED ( umieszczoną u dołu po lewej stronie płyty). Po kilku sekundach, drugie diody LED z etykietą Klient USB (ponad złączem USB) włącza się, wskazując, że jest gotowe do użycia.

Connecting the microUSB cable by itself can damage your board

Cechy płyty głównej programu Intel® Galileo

Arduino

Płyta Intel Galileo to pierwsza płyta Arduino oparta na architekturze Intel. Nagłówki (które z kablem zworki znajdują się na płycie głównej) są oparte na modelu pinout Arduino 1,0, który znajduje się na płytach Arduino Uno R3. Zapewnia to możliwość korzystania z zgodnych osłon (modułów, które można podłączyć do nagłówków), co pozwala na rozszerzenie funkcjonalności płyty głównej. Podobnie jak Uno, zestaw ten posiada 14 cyfrowych złączy I/O, 6 analogowe urządzenia wejściowe, port szeregowy oraz ICSP nagłówek do programowania szeregowego.

Quark

Płyta główna składa się z procesora Intel® Quark SoC X1000, opracowanego z myślą o Internecie rzeczy. Jest ona mniejsza i większa niż moc Intel Atom® procesora, dzięki czemu doskonale nadaje się do małych, tanich projektów.

Ethernet

W górnej części płyty znajduje się po prawej stronie, podobnie jak gniazdko audio z serii UART, ma 100 MB, czyli port Ethernet, który pozwala firmie Intel Galileo na łączenie się z sieciami przewodowymi. Gdy płyta jest podłączona do Internetu, wszystko jest możliwe.

Mini-PCIe

Intel Galileo to pierwsza zatwierdzona płyta główna Arduino, która zapewnia Gniazdo Mini PCI Express (mPCIe). Dzięki temu można łączyć standardowe moduły mPCIe, takie jak karty Wi-Fi, Bluetooth i karty SIM na telefony komórkowe.

Zegar w czasie rzeczywistym (RTC)
Synchronizuj dane między modułami za pomocą zegara zintegrowanego czasu rzeczywistego na płytach głównych. Za pomocą biblioteki czas Arduino możesz dodawać Timekeeping funkcje do programu. Projekty bezprzewodowe mogą wykonywać synchronizację w czasie rzeczywistym za pomocą danych czasu protokołu NTP (Network Time Protocol) i GPS (Global Repozycji systemu).
Aby zachować czas między resetowaniem systemu, Dodaj baterię z komórkami monety do płyty głównej urządzenia Intel Galileo.

Micro SD

Użyj opcjonalnego czytnika kart SD-Board Micro, dostępnego za pośrednictwem biblioteki Secure Digital (SD). W przeciwieństwie do innych Arduinos, firma Intel Galileo nie zapisuje szkiców (programów) pomiędzy Stanami zasilania na płycie głównej, bez karty SD. Korzystając z karty Micro SD, możesz przechowywać do 32 GB danych!

System

Za pomocą obrazu systemu Linux dla technologii Intel Galileo można uzyskać dostęp do portów szeregowych, złączy Wi-Fi i płyt głównych z wykorzystaniem języków programowania, takich jak Advanced Sound Linux (ALSA), Video4Linux (V4L2), Python, Secure Shell (SSH), Node. js i OpenCV. Korzystanie z tych dodatkowych funkcji dostarczonych przez system Linux wymaga karty Micro SD. Skorzystaj z mocy obliczeniowej Intel Quark i Utwórz coś.


Wprowadzenie
Wprowadzenie
Arduino IDE
Cześć ludzie
Zawijaj w górę