Często zadawane pytania dotyczące Intel® Management Engine Verification Utility

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000005974

08-10-2018

Kliknij temat lub temat, aby uzyskać szczegółowe informacje:

Co to jest narzędzie do weryfikacji Intel® Management Engine (Intel® ME)? Wbudowana platforma oparta na wielu chipsetach Intel® to niewielki, niski podsystem komputerowy, zwany Intel® Management Engine (Intel® ME). Podczas uruchamiania system Intel® ME wykonuje różne zadania w stanie uśpienia, a kiedy system jest uruchomiony. Podsystem ten musi działać poprawnie, aby uzyskać najlepszą wydajność i możliwości komputera. To narzędzie sprawdza, czy Intel® ME podsystem działa i nie komunikuje się prawidłowo z systemem operacyjnym. To narzędzie może dać System Builder i użytkownikowi przejrzyste zrozumienie, że w przypadku problemów z uruchamianiem i wydajnością komputera Intel® ME nie jest w stanie zakłopotowania.
Do kogo służy to to narzędzie? To narzędzie zostało opracowane dla każdego, kto chce sprawdzić, czy podsystem Intel® ME działa prawidłowo. Ta funkcjonalność będzie głównie dotyczyć profesjonalnych budowniczych systemów lub administratorów IT, ale może rozszerzyć na użytkowników domowych, którzy chcą sprawdzić, czy ich komputery działają zgodnie z oczekiwaniami.
Które platformy i chipsety są obsługiwane? Obecnie wspieramy następujące chipsety, niezależnie od producenta systemu lub płyty głównej komputera:
  • Chipset Intel® Q57/H57/H55/P55 Express
  • Chipsety mobilne Intel® QM57/QS57/HM57/HM55/PM55 Express
UwagaTo narzędzie nie obsługuje starszych platform lub chipsetów, takich jak Chipsety z serii Intel® 4 lub rodziny Intel® 3 Series chipset.
Jakich języków i systemów operacyjnych obsługujesz?Obecnie obsługiwana jest tylko angielska wersja językowa. Oferujemy obsługę następujących systemów operacyjnych:
  • Windows XP * 32-bit SP2 i nowsze
  • Windows Vista * 32-bitowa i 64-bitowa; SP2 i nowszych
  • Windows 7 * 32-bitowa i 64-bitowa
Jakie są wymagania systemowe, aby korzystać z tego narzędzia? To narzędzie trzeba uruchomić na komputerze Intel® 5 Series Chipset (Zobacz powyżej), na którym zainstalowano następujące oprogramowanie:
  • Microsoft * .NET Framework 3,5 lub nowsza
  • Sterownik Interfejs Intel® Management Engine (Intel® MEI) (jeśli dotyczy systemu)
UwagaMusisz także mieć uprawnienia administratora lub uruchomić program jako administrator.
Gdzie mogę wysłać opinię na temat tego narzędzia? Wyślij komentarze do IntelMEVerificationUtilityFeedback@intel.com.
Co to narzędzie nie sprawdza? Narzędzie nie wykonuje testów sprzętowych ani rozbudowanych testów oprogramowania sprzętowego/systemu BIOS. Nie sprawdza, czy wszystkie Intel® ME oprogramowanie układowe i kod systemu BIOS są skonfigurowane lub działają prawidłowo, ponieważ sprawdza tylko właściwą komunikację. Ten komunikat jest dobrym wskaźnikiem Intel® MEgo stanu podsystemu, ale może nie gwarantować, że Intel® ME lub BIOS jest w pełni sprawny.
Temat pokrewny
Co to jest Intel® Management Engine?