Zwiększ wydajność bezprzewodową w standardach 802.11n.

Dokumentacja

Konserwacja i wydajność

000006042

26-03-2021

Wydajność sieci bezprzewodowej dzięki standardowi IEEE* 802.11n różni się w zależności od konfiguracji sieci, zakłóceń z innych sąsiednich sieci, implementacji zabezpieczeń, częstotliwości (2,4 GHz lub 5 GHz) oraz obsługi routerów bezprzewodowych dla opcjonalnych funkcji. Zapoznaj się z następującymi dokumentami, aby rozwiązać problemy z wydajnością sieci bezprzewodowej.

Jakie pierwsze kroki należy podjąć w celu poprawy wydajności sieci 802.11n?

Zapoznaj się z zaawansowanymi informacjami w trybie 802.11n:

Funkcja MIMO umożliwia wykorzystanie wielu kanałów przestrzennych do przesyłu i przyjmowania danych, zwiększając przepustowość danych w bezpośredniej korelacji z liczbą użytych anten.

Łączenie kanałów musi być obsługiwane zarówno na routerze klienckim, jak i bezprzewodowym. Korzystanie z dwóch kanałów zwiększa ilość informacji, które można przesyłać za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego. Przyrównuje się do sposobu, w jaki dwupasmowy pas ruchu może pomieścić więcej samochodów niż tylko jednopasmowy.

Firma Intel zaleca łączenie kanałów 5 GHz. Twój router bezprzewodowy powinien obsługiwać częstotliwość 5 GHz (802.11a) w celu implementacji łączenia kanałów zgodnie z zaleceniami.

Producenci routerów obsługują różne wersje wersji 802.11n. Wersja z nieudzytelną obsługą takich funkcji, jak krótki czas ochrony i agregacja klatek. Brak wsparcia dla tych funkcji może zmniejszyć maksymalną szybkość i zmniejszyć wydajność kart sieci bezprzewodowej Intel® bezprzewodowych. Narzędzie Connect with Intel® Centrino® technology technology testuje i weryfikuje routery.