Często zadawane pytania na temat kart bezprzewodowych Intel®

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000006057

23-11-2020

Kliknij temat lub temat, aby uzyskać szczegółowe informacje:

Instalacja i konfiguracja

Która wersja systemu Windows * obsługuje moje produkty? Zobacz stronę Systemy operacyjne obsługiwane przez produkty bezprzewodowe Intel® , aby uzyskać więcej informacji.
Gdzie można znaleźć najnowszy sterownik produktu? Do karty bezprzewodowej Intel®, wersji oprogramowania lub pakietu oraz wersji sterownika mogą się pojawić dwa numery wersji. Wersja oprogramowania/pakietu jest używana w centrum pobierania. Oprogramowanie/pakiet może zawierać wiele wersji sterowników dla różnych kart sieci bezprzewodowej Intel®. Zobacz
Informacje o wersji Oprogramowanie Intel® PROSet/Wirelessej i wersji sterownika , aby uzyskać dalsze informacje.
Jeśli posiadasz adapter z rodziny Intel® Wireless 7265, zobacz teżDlaczego jest widoczna inna wersja sterownika Wi-Fi z moimi kartami z rodziny Intel® Wireless 7265?
Dlaczego po zainstalowaniu/uaktualnieniu widać inną wersję sterownika? Pobierz najnowszy sterownik karty bezprzewodowej Intel®.
Czy mogę zainstalować wiele kart bezprzewodowych Intel® w jednym komputerze?Nr. Oprogramowanie i sterowniki firmy Intel obsługują tylko pojedynczą kartę zainstalowaną na jednym komputerze.
Jestem klientem w przedsiębiorstwie i wymagam pomocy przy rozwiązaniu problemu z instalacją. Z kim mam się kontaktować? Przejrzyj instrukcje dotyczące instalacji dyskretnej przy użyciu kodu XML lub MSI. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, skontaktuj się z Obsługa klienta Intel.
Gdzie mogę znaleźć wersję sterownika karty bezprzewodowej Intel®? Najprostszym sposobem jest wykorzystanie Asystent pomocy technicznej & sterownika firmy Intel® Automatyczne identyfikowanie i aktualizowanie sterownika bezprzewodowej karty Intel®.
Możesz także zrobić to ręcznie:
Dlaczego nazwa karty Tri-bandy Intel nie jest poprawnie rozpoznawana?ZobaczInna nazwa karty w Menedżerze urządzeń dla niektórych kart Intel® Wireless Gigabit, aby uzyskać więcej informacji.
Co to jest moduł Integrated Intel® Wireless-AC (CNVi) i Companion RF (CRF)?ZobaczCo to są zintegrowane moduły Intel® Wireless-AC (CNVi) i Companion RF (CRF) , aby uzyskać więcej informacji.

Łączność

Co to jest uAPSD i dlaczego z niego korzystasz?
  • uAPSD to akronim w przypadku niezaplanowanego automatycznego dostarczania energii, który jest funkcją urządzeń Wi-Fi, które pozwalają zaoszczędzić energię. Jest to funkcja sieci Wi-Fi, która zapewnia wyższy poziom oszczędności energii na kliencie. Oszczędność energii może być pomocna przy wydłużeniu czasu pracy baterii komputera przenośnego.
  • Zidentyfikowano problemy z niektórymi punktami dostępu, które powodują zmniejszenie wydajności w przypadku włączenia uAPSD. Dowiedz się więcej o sposobie włączania lub wyłączania uAPSD oraz ich wpływu na wydajność sieci bezprzewodowej.
Nowa karta bezprzewodowa 802.11 AC nie nawiąże połączenia z routerem 802.11 BGN Co mam zrobić?
Po wymianie karty bezprzewodowej Intel® do komputera nie ma połączenia zgodnie z oczekiwaniami. Co mam zrobić?
Ile klientów jest obsługiwanych podczas korzystania z karty bezprzewodowej Intel® dla sieci obsługiwanej?Karta bezprzewodowa Intel® Wireless może obsługiwać maksymalnie ośmiu klientów w sieci obsługiwanej.
UwagaTa funkcja nie jest już obsługiwana w systemie Windows 10 z najnowszymi kartami sieciowymi Intel®. Dowiedzieć się, dlaczego sieci hostowane i ad hoc nie pracują w systemie Windows® 10 , aby uzyskać więcej informacji.
Co to jest inny tryb kanału (DCM)?DCM odnosi się do funkcji rozwiązania Wi-Fi PAN firmy Intel. Ta funkcja pozwala na działanie kilku wirtualnych urządzeń Mac używających tej samej karty, które działają na dwóch lub większej liczbie różnych kanałów radiowych.
Czy mogę utworzyć sieć ad hoc w 5 GHz?Nr. W związku z wymogami prawnymi sieć ad hoc nie jest obsługiwana przez 5 GHz za pomocą kart bezprzewodowych Intel®.
UwagaTa funkcja nie jest już obsługiwana w systemie Windows 10 z najnowszymi kartami sieciowymi Intel®. Dowiedzieć się, dlaczego sieci hostowane i ad hoc nie pracują w systemie Windows® 10 , aby uzyskać więcej informacji.
Które kanały 5 GHz są obsługiwane przez karty bezprzewodowe Intel®?Karty bezprzewodowe Intel® z technologią 802.11 a obsługują 5 GHz i są IEEE standard 802.11 a Standard sieci bezprzewodowej LAN. Implementacja może się różnić w zależności od lokalnych wymagań prawnych.

Informacje o produkcie

Gdzie mogę znaleźć bieżącą deklarację zgodności (DoC) dla karty bezprzewodowej Intel®?Dokumenty ustawodawcze i dokumentowe są wymienione na karcie Intel® Wireless Adapter. Świadectwa regulacyjne, w tym GOST i zastosowań telekomunikacyjnych są również dostępne dla wszystkich produktów firmy Intel®.
Dlaczego warto skontaktować się z producentem OEM w zakresie oprogramowania i pomocy technicznej dla urządzeń bezprzewodowych?
  • Instalacja lub wykorzystanie kart bezprzewodowych Intel® podlega przepisom prawnym określonym krajom. W niektórych krajach produkty mogą być instalowane tylko w systemach, które mają zatwierdzenie na poziomie systemu. Zatwierdzenie musi być uzyskane przez producenta systemu (OEM/ODM) lub Instalatora. Przed zainstalowaniem urządzenia w systemie należy skontaktować się z producentem systemu, aby ustalić, czy produkt jest zatwierdzony do użytkowania w określonym systemie w określonym kraju. Wymagane jest również przestrzeganie wymagań producenta dotyczących potwierdzeń post.
  • Jeśli producent nie posiada niezbędnych homologacji, Strona, która instaluje urządzenie, jest odpowiedzialna za te zatwierdzenia. Instalacja kart w nieautoryzowanym systemie może być niedozwolona.
  • Użytkownik końcowy nie ma uprawnień do instalowania kart sieciowych. Mogą być zainstalowane wyłącznie przez producenta lub upoważnionego przedstawiciela.
Czy mogę zmienić adres MAC karty bezprzewodowej Intel®?

Adres kontroli dostępu do nośników (MAC) jest zakodowany na kartach bezprzewodowych Intel® i nie można go zmienić.

Niektóre aplikacje innych firm mogą naśladować adres MAC. Ze względów bezpieczeństwa nie obsługujemy tej praktyki.

 

Tematy pokrewne
Potrzebuję pomocy ze sterownikami bezprzewodowymi
Często zadawane pytania – produkty Intel® Wi-Fi
Często zadawane pytania – Administracja firm i IT
Często zadawane pytania – Bluetooth *
Często zadawane pytania na temat Intel® Wireless Docking