Często zadawane pytania dotyczące kart sieci bezprzewodowej Intel®

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000006057

28-10-2021

Kliknij lub odpowiedni temat, by uzyskać szczegółowe informacje:

Instalacja i konfiguracja

Która wersja systemu Windows* obsługuje mój produkt? Zobacz Systemy operacyjne obsługiwane przez produkty bezprzewodowe Intel® Wireless aby uzyskać więcej informacji.
Gdzie mogę znaleźć najnowszy sterownik dla mojego produktu? Możesz zobaczyć dwa numery wersji z kartą sieci bezprzewodowej Intel®, oprogramowaniem lub wersją pakietu oraz wersją sterownika. Wersja oprogramowania/pakietu jest używana w Centrum pobierania. Oprogramowanie/pakiet może zawierać wiele wersji sterownika dla różnych kart sieci bezprzewodowej Intel®. Zobacz
Zrozumienie wersji Oprogramowanie Intel® PROSet/Wireless i wersji sterownika aby uzyskać więcej informacji.
Jeśli posiadasz kartę sieciową z rodziny Intel® Wireless 7265, zobacz równieżDlaczego widzę inną wersję sterownika Wi-Fi z moimi kartami z rodziny Intel® Wireless 7265?
Dlaczego po instalacji/aktualizacji widzę inną wersję sterownika? Pobierz najnowszy sterownik dla swojej karty sieci bezprzewodowej Intel®..
Czy mogę zainstalować wiele kart sieci bezprzewodowej Intel® w jednym komputerze?Nr. Intel software i sterowniki obsługują jedynie jedną kartę sieciową zainstalowaną na jednym komputerze.
Jestem klientem korporacyjnym i potrzebuję pomocy w przypadku problemu z instalacją. Do kogo mam się zwrócić? Przejrzyj instrukcje instalacji dyskretnej za pomocą XML lub MSI. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, skontaktuj się z Pomoc techniczna firmy Intel.
Gdzie mogę znaleźć wersję sterownika mojej karty sieci bezprzewodowej Intel®? Najłatwiejszym sposobem jest korzystanie z Intel® Driver & Support Assistant aby automatycznie zidentyfikować i zaktualizować sterownik karty sieci bezprzewodowej Intel®.
Możesz również zrobić to ręcznie:
Dlaczego nazwa mojej karty sieciowej Intel® Tri-Band nie została poprawnie rozpoznana?ZobaczInna nazwa karty sieciowej w Menedżerze urządzeń dla niektórych kart sieciowych Intel® Wireless Gigabit aby uzyskać więcej informacji.
Czym są moduły Integrated Intel® Wireless-AC (CNVi) i Companion RF (CRF)?ZobaczJakie są zintegrowane moduły Intel® Wireless-AC (CNVi) i moduł towarzyszący RF (CRF) aby uzyskać więcej informacji.

Łączność

Czym jest uAPSD i dlaczego miałbym go używać?
  • uAPSD to akronim oznaczacy nieplanowane automatyczne oszczędzanie energii. Jest to funkcja urządzeń Wi-Fi umożliwiająca oszczędzanie energii. Jest to funkcja Wi-Fi, która zapewnia klientowi większe oszczędności zużycia energii. Oszczędność energii może być przydatna przy wydłużeniu czasu pracy baterii laptopa.
  • Zidentyfikowaliśmy problemy z niektórymi punktami dostępu, które prowadzą do zmniejszenia wydajności po włączeniu uAPSD. Dowiedz się więcej o tym, jak włączyć lub wyłączyć uAPSD oraz jak może to wpłynąć na wydajność bezprzewodową.
Moja nowa karta sieci bezprzewodowej 802.11ac nie połączy się z moim routerem 802.11bgn. Co należy zrobić?
  • Sprawdź, czy Twój router ma problemy ze współpracą z uAPSD.
  • Przejrzyj zalecane ustawienia dla łączności w wersji 802.11n. Ustawienia są również przydatne w przypadku trybu 802.11ac.
  • Ustawienie szerokości kanału na routerze bezprzewodowym na 20 MHz — najlepsza opcja dla sieci 2,4 GHz.
  • Skontaktuj się z producentem routera bezprzewodowego, aby uzyskać aktualizację oprogramowania sprzętowego.
Po wymianie karty sieci bezprzewodowej Intel® mojego komputera nie łączy się ona zgodnie z oczekiwaniami. Co należy zrobić?
Ile klientów jest obsługiwanych podczas korzystania z karty sieci bezprzewodowej Intel® w sieci hostowanej?Karta sieci bezprzewodowej Intel® może obsługiwać maksymalnie ośmiu klientów w sieci hostowanej.
UwagaTa funkcja nie jest już obsługiwana w systemie Windows 10 przez najnowsze karty sieci bezprzewodowej Intel®. Dowiedz się, dlaczego sieci hostowane i ad-hoc nie działają w systemie Windows® 10, aby uzyskać więcej informacji.
Co to jest inny tryb kanału (DCM)?DCM odnosi się do funkcji rozwiązania Wi-Fi PAN firmy Intel. Funkcja ta umożliwia kilku wirtualnym kartom MAC, przy użyciu tej samej karty sprzętowej, działanie na dwóch lub więcej różnych kanałach radiowych.
Czy mogę stworzyć sieć ad-hoc w zakresie częstotliwości 5 GHz?Nr. Ze względu na wymagania prawne sieć ad-hoc nie jest obsługiwana w zakresie częstotliwości 5 GHz przy użyciu kart sieci bezprzewodowej Intel®.
UwagaTa funkcja nie jest już obsługiwana w systemie Windows 10 przez najnowsze karty sieci bezprzewodowej Intel®. Dowiedz się, dlaczego sieci hostowane i ad-hoc nie działają w systemie Windows® 10, aby uzyskać więcej informacji.
Które kanały 5 GHz są obsługiwane przez karty sieci bezprzewodowej Intel®?Karty sieci bezprzewodowej Intel® z standardem 802.11a obsługują kanały 5 GHz i są Standard IEEE 802.11a zgodny ze standardem bezprzewodowej sieci LAN. Implementacja może się różnić w zależności od lokalnych wymogów regulacyjnych.

Informacje o produkcie

Gdzie mogę znaleźć aktualną Deklarację zgodności (DoC) dla mojej bezprzewodowej karty sieciowej Intel®?Dokumenty regulacyjne i dokumenty doc są wymienione przez kartę sieci bezprzewodowej Intel®. Certyfikaty regulacyjne, w tym GOST i telco dostępne również dla wszystkich produktów Intel®.
Dlaczego warto skontaktować się z producentem oryginalnego sprzętu (OEM) w celu uzyskania bezprzewodowego oprogramowania i pomocy technicznej?
  • Instalacja lub wykorzystanie kart sieci bezprzewodowej Intel® podlega przepisom prawnym dotyczącym danego kraju. W niektórych krajach produkty mogą być instalowane wyłącznie w systemach o zatwierdzeniu regulacyjnym na poziomie systemu. Zgodę musi uzyskać producent systemu (OEM/ODM) lub instalator. Przed instalacją urządzenia w systemie należy skontaktować się z producentem systemu, aby ustalić, czy produkt jest zatwierdzony do użytku w określonym systemie w określonym kraju. Należy również przestrzegać wymogów producenta dotyczących po zatwierdzeniu.
  • Jeśli producent nie ma niezbędnych zatwierdzeń, strona instalująca urządzenie jest odpowiedzialna za te zatwierdzenia. Instalacja kart sieciowych w nieautoryzowanym systemie może być niezgodna z prawem.
  • Użytkownik końcowy nie jest upoważniony do instalacji kart sieci bezprzewodowej. Ich instalację może zainstalować jedynie producent lub autoryzowany przedstawiciel.
Czy mogę zmienić adres MAC mojej karty sieci bezprzewodowej Intel®?

Adres MAC (Media Access Control) jest kodowany przez karty sieci bezprzewodowej Intel® i nie może zostać zmieniony.

Niektóre aplikacje innych firm mogą przyswajać adres MAC. Ze względów bezpieczeństwa nie obsługujemy tej praktyki.

 

Powiązane tematy
Potrzebuję pomocy ze sterownikami karty sieci bezprzewodowej
Często zadawane pytania — produkty Intel® Wi-Fi
Często zadawane pytania — enterprise and IT Admin
Często zadawane pytania — Bluetooth*
Często zadawane pytania dotyczące Intel® Wireless Docking