Dostępne narzędzia do uruchamiania formatu niskiego poziomu lub bezpiecznego wymazywania danych na Intel® Optane™ dyskach SSD

Dokumentacja

Konserwacja i wydajność

000006198

14-01-2023

Poniżej postępuje kilka możliwych scenariuszy problemów, w których warto rozważyć uruchomienie formatu niskiego poziomu lub bezpieczne usunięcie na Intel® Optane™ dysku SSD:

  • Jeśli system operacyjny doświadcza spowolnienia lub zamrożenia.
  • Jeśli podczas instalacji systemu operacyjnego wystąpiły błędy.
  • Jeśli podczas diagnostyki odczytu lub zapisu wystąpiły awarie.
  • W przypadku błędów wyświetlanych podczas zwykłego formatu/inicjalizacji lub partycji na dysku SSD.
  • W przypadku podejrzenia problemów z integralnością danych na dysku SSD.

Pamiętaj, że format niskiego poziomu lub bezpieczne usuwanie usunie wszystkie dane znajdujące się na dysku SSD. Jeśli dysk SSD jest dyskiem rozruchowym, zalecana jest nowa instalacja systemu operacyjnego po niskopoziomowym formacie lub bezpiecznym wykasowaniu.

WażneZawsze kopia zapasowa danych przed uruchomieniem formatu niskiego poziomu lub bezpieczną wymazywaniem.

Dostępne narzędzia

Narzędzie Intel® Memory and Storage tool umożliwia wykonanie formatu niskiego poziomu lub bezpieczne usunięcie. Niektóre zalecenia wraz z instrukcjami instrukcji są dostępne w artykule Jak niskoformatować Intel SSD z Intel® Memory and Storage Tool.

Alternatywnie można również wykorzystać narzędzie innej firmy do wykonywania tych operacji. Oto kilka narzędzi innych firm, za pomocą których możesz również korzystać w formacie niskiego poziomu:

Notatki
  • Szybki format w systemie Windows* ustawia na dysku system z pustą kartą i instaluje sektor rozruchowy. Pełny format systemu Windows* jest identyczny jak szybki format i skanuje cały dysk w poszukiwaniu usterek.
  • Niskopoziomowy format zapytań do każdej komórki, aby sprawdzić, czy została ona napisana. Ten format następnie zapisuje zero w komórce. Ten rodzaj formatu jest również znany jako zerowanie dysku lub opróżnianie dysku.
  • Bezpieczne usunięcie usuwa wszystkie dane z dysku. Oznacza to, że system zapisuje 1 i 0 na dyskach, co powoduje minimalne zużycie dysku.
  • Dla Twojej wygody udostępniamy łącza do narzędzi i witryn innych firm. Niekoniecznie promujemy oferowane tam treści, produkty lub usługi. Nie oferujemy wsparcia technicznego dla narzędzi innych firm.