Przegląd narzędzi dysk półprzewodnikowy Intel® / SSD Intel®

Dokumentacja

Konserwacja i wydajność

000006231

25-06-2022

Uwaga

Firma Intel na rynku dysków SSD NAND została przejęta przez SK hynix i obecnie jest firmą Solidigm™.  Więcej informacji można znaleźć w zmianach w pomocy technicznej .

Poniższe narzędzia mogą być wykorzystane do zarządzania stanem dysków SSD Intel® Optane™ i Solidigm SSD (dysków Intel® markowych dysków SSD NAND) i aktualizacji oprogramowania sprzętowego.

UwagaPoniższe narzędzia są obsługiwane na platformach opartych na procesorach x86/x64.

Przed wykonaniem modernizacji, aktualizacji, optymalizacji dysku lub aktualizacji oprogramowania sprzętowego, postępuj zgodnie z tymi zaleceniami:

  • Regularnie kopiuj zapasowe dane.
  • Jeśli korzystasz z laptopa, upewnij się, że laptop jest podłączony do prądu przemienianego.

 

WskazówkaWszystkie dyski i moduły oparte na technologii Intel® Optane™ mają nazwę "Optane".  Jeśli nie posiadasz dysku, prawdopodobnie jest to dysk SSD oparty na technologii Intel® NAND


Kliknij lub odpowiedni temat, by uzyskać szczegółowe informacje:

Intel® Memory and Storage Tool GUI (graficzny interfejs użytkownika) dla dysków SSD i modułów Intel® Optane™

Jest to narzędzie do zarządzania dyskami dla dysków Intel® SSD i urządzeń z Intel® Optane™ pamięci, obsługiwane w systemie Windows* w łatwym w obsłudze graficznym interfejsie użytkownika.

Użyj tego narzędzia do zarządzania urządzeniami Intel® SSD klienta i centrum danych oraz aktualizacji do najnowszego oprogramowania sprzętowego.

Pobierz Intel® Memory and Storage Tool

Intel® Memory and Storage Tool (interfejs wiersza poleceń) dla dysków SSD i modułów Intel® Optane™

Jest to narzędzie do zarządzania dyskami dla urządzeń z Intel® SSD i Intel® Optane™ pamięci, obsługiwanych w systemach Windows*, Linux* i ESXi*.

Użyj tego narzędzia do zarządzania urządzeniami Intel® SSD klienta i centrum danych oraz aktualizacji do najnowszego oprogramowania sprzętowego.

Pobierz Intel® Memory and Storage Tool (interfejs wiersza poleceń)

Intel® SSD Firmware Update Tool

To narzędzie służy do aktualizacji Intel SSD do najnowszego oprogramowania sprzętowego produkcji, aby umożliwić najlepszą wydajność.

Pobierz Intel® SSD Firmware Update Tool

UwagaPo kliknięciu linku centrum pobierania dla tego narzędzia, przeczytaj sekcję Szczegółowy opis . W tej sekcji znajdują się wytyczne dotyczące przedinstalowania, wymagania systemowe i inne najważniejsze informacje.
Narzędzie pamięci masowej Solidigm™

Jest to narzędzie do zarządzania dyskami dla dysków SSD Solidigm (dyski SSD NAND marki Intel®), obsługiwane w systemie Windows* w łatwym w użyciu graficznym interfejsie użytkownika. Jest również dostępny z interfejsem wiersza poleceń.

Użyj tego narzędzia do zarządzania dyskami SSD z interfejsami PCIe*/NVMe* i SATA oraz dyskami SSD centrum danych, a także do aktualizacji do najnowszego oprogramowania sprzętowego.

Pobierz narzędzie Solidigm™ Storage Tool

 

Powiązane tematy
Film: monitorowanie stanu Intel MAS i aktualizacje oprogramowania sprzętowego
Jak znaleźć wersję oprogramowania sprzętowego SSD?