Dostępne narzędzia firmy Intel® do zarządzania dyskami półprzewodnikowymi (SSD)

Dokumentacja

Konserwacja i wydajność

000006231

10-05-2023

Poniższe narzędzia mogą być wykorzystane do zarządzania stanem i aktualizacją oprogramowania sprzętowego dysków SSD Intel® Optane™ oraz Intel® Optane™ produktów pamięci.

Przed wykonaniem modernizacji, aktualizacji, optymalizacji dysku lub aktualizacji oprogramowania sprzętowego, postępuj zgodnie z tymi zaleceniami:

 • Regularnie kopiuj zapasowe dane.
 • Jeśli korzystasz z laptopa, upewnij się, że laptop jest podłączony do prądu przemienianego.
Co warto wiedzieć o tych narzędziach firmy Intel®?
 • Te narzędzia firmy Intel® są obsługiwane tylko na platformach opartych na procesorach x86/x64.
 • Aktualizacje oprogramowania sprzętowego i funkcje rozszerzone są obsługiwane wyłącznie na dyskach SSD Intel® Optane™ oraz produktach z Intel® Optane™ pamięci.
 • Dodatkowa dokumentacja dla każdego narzędzia jest dostępna na ich odpowiedniej stronie Centrum pobierania.
Intel® Memory and Storage Tool GUI (graficzny interfejs użytkownika) Intel® Memory and Storage Tool wiersza polecenia (interfejs wiersza poleceń) Intel® SSD Firmware Update Tool

Jest to narzędzie do zarządzania dyskami dla dysków Intel® Optane™ SSD i urządzeń z Intel® Optane™ pamięci, obsługiwane w systemie Windows* w łatwym w użyciu graficznym interfejsie użytkownika.

Użyj tego narzędzia do zarządzania urządzeniami SSD klienta i centrum danych Intel® Optane™ i aktualizacji do najnowszego oprogramowania sprzętowego.

Pobierz Intel® Memory and Storage Tool GUI (graficzny interfejs użytkownika).

Jest to narzędzie do zarządzania dyskami dla dysków Intel® Optane™ SSD i urządzeń z Intel® Optane™ pamięci, obsługiwane w systemach Windows*, Linux* i ESXi*.

Użyj tego narzędzia do zarządzania urządzeniami SSD klienta i centrum danych Intel® Optane™ i aktualizacji do najnowszego oprogramowania sprzętowego.

Pobierz Intel® Memory and Storage Tool CLI (interfejs wiersza poleceń).

To narzędzie jest wykorzystywane specjalnie do aktualizacji dysków SSD Intel® Optane™ do najnowszego oprogramowania sprzętowego produkcji.

Po kliknięciu w link Centrum pobierania dla tego narzędzia, przeczytaj sekcję Szczegółowy opis . W tej sekcji znajdują się wytyczne dotyczące przedinstalowania, wymagania systemowe i inne najważniejsze informacje.

Pobierz Intel® SSD Firmware Update Tool.

  Powiązane artykuły
  Film: monitorowanie stanu Intel MAS i aktualizacje oprogramowania sprzętowego
  Jak znaleźć wersję oprogramowania sprzętowego SSD?