Przykład świata Hello dla płyt głównych Intel® Galileo

Dokumentacja

Instalacja i konfiguracja

000006402

11-02-2020

Przypnij 13

Ta zawartość może wyglądać dobrze w przypadku zakończenia pracy płyty głównej Intel® Galileo.

Numer PIN 13 ma podłączoną diodę LED. Możesz uruchomić swój pierwszy szkic, uzyskując dostęp do tego dołączanej płyty głównej. Jest to pierwszy krok w zakresie podłączania zewnętrznych diod LED i modułów.

Większość diod LED jest wrażliwa na energię elektryczną. Podobnie jak w przypadku płyty głównej, wskaźniki LED mają maksymalną ilość napięcia, które mogą upłynąć przed podgrzaniem powodujących szkodę. Jako inżynier jest w stanie dowiedzieć się, jak obliczyć odporność na napięcie w celu umożliwienia właściwego natężenia przepływu prądu w całym obwodzie. Dzięki temu sprzęt jest w dobrej temperaturze i pod kontrolą. Rezystor jest używany do ograniczania natężenia prądu w obrębie obwodu.

Załaduj szkic

Oprogramowanie Arduino * jest wyposażone w przykłady kodu, w którym pokazano, w jaki sposób wykorzystać niektóre z dostępnych modułów dla płyty głównej Intel® Galileo. Aby uruchomić pierwszy szkic, przejdź do pliku > – przykłady > 01. podstawy, ≫ migotać.

Masz już połączenie z portem szeregowym. Aby potwierdzić, sprawdź z prawej strony Arduino zintegrowane środowisko programistyczne.


Serial Port

Identyfikator portu szeregowego może się różnić. Wybierz jeden z nich zaczynający się od cu. USBModem. Jeśli używasz systemu Windows *, port zaczyna się od modelu COM.

Aby rozpocząć pracę ze swoim szkicem, przejdź do: plik ≫ przekazania.

UwagaPo wybraniu polecenia Prześlij z menu plik może pojawić się skrót klawiaturowy dla tej akcji. Memorize skróty klawiaturowe, aby skutecznie wykorzystać czas.

 

Po przeprowadzeniu szkicu na szachowniczie powinna pojawić się dioda LED. Ten migotanie diody LED jest programowo związane z numerem PIN 13.

LED location highlight

Co się stanie po przesłaniu szkicu na płycie głównej firmy Intel® Galileo?

Po pierwsze, szkic staje się skompilowany i przechowywany w pliku tymczasowym. Jeśli na płycie Intel Galileo jest obecny szkic, zostaje on zatrzymany. Następnie oprogramowanie kopiuje szkic do pliku, który ładuje i uruchamia nowy szkic.


Wprowadzenie
Wprowadzenie
Arduino IDE
Cześć ludzie
Zawijaj w górę