Co zrobić w przypadku braku możliwości połączenia z 300 MB/s z urządzeniem 802.11 n

Dokumentacja

Rozwiązywanie problemów

000006491

19-10-2020

Osiągnięcie maksymalnej wydajności urządzenia 802.11 n wymaga zastosowania kilku kluczowych funkcji.

Najpierw upewnij się, że masz router bezprzewodowy, który w pełni obsługuje technologię 802.11 n.

Co oznacza?

802.11 n obejmuje obsługę wiązania kanałów. Jest możliwe wdrożenie kanału w 2,4 GHz, ale nie jest tak efektywne, jak 5 GHz. pasmo z 2,4 GHz ma trzy kanały. Połączenie dwóch z nich ma wpływ na routery bezprzewodowe korzystające z tego pasma. Możesz mieć tylko jeden kanał połączony w 2,4 GHz. Pobliskie routery bezprzewodowe korzystające z jednego z kanałów nie będą również powodowały zakłóceń w sieci 802.11 n, co pozwala zmniejszyć wydajność.

W paśmie 5 GHz dostępna jest większa liczba kanałów. Kilka routerów bezprzewodowych w tym samym miejscu jest optymalnym rozwiązaniem w celu osiągnięcia maksymalnej prędkości 802.11 n.

Anteny stanowią inny element klucza, który poprawia wydajność 802.11 n. Większa wydajność. Obecnie większość urządzeń ma dwie lub trzy anteny.

Innym ważnym elementem jest pełna obsługa funkcji IEEE. Udoskonalone funkcje MAC o krótki interwał zabezpieczeń, agregacja pakietów i zredukowane odstępy międzyklatkowe (RIFS) znacznie zwiększają efektywność warstwy MAC.

Poniższa tabela pokazuje, że dwa strumienie przestrzenne z kanałem powiązanym w paśmie 5 GHz i obsługa interwału IEEE Short Guard zapewniają najlepszą wydajność.

Skontaktuj się z producentem routera bezprzewodowego, aby dowiedzieć się, czy router obsługuje wszystkie te funkcje.
 

Table showing that two spatial streams with channel bonding in the 5 GHz band and support for the IEEE short guard interval gives the best performance