Co zrobić, jeśli nie możesz nawiązać połączenia z prędkością 300 Mb/s przy pomocy urządzenia 802.11n

Dokumentacja

Rozwiązywanie problemów

000006491

28-10-2021

Osiągnięcie maksymalnej wydajności twojego urządzenia w wersji 802.11n wymaga kilku kluczowych funkcji.

Najpierw upewnij się, że masz router bezprzewodowy w pełni obsługujący standard 802.11n.

Co to oznacza?

802.11n obejmuje obsługę łączenia kanałów. Możliwe jest wdrożenie łączenia kanałów w zakresie 2,4 GHz, ale nie jest tak skuteczne, jak 5 GHz. Pasmo 2,4 GHz ma trzy kanały. Połączenie dwóch z nich wpływa na sąsiednie routery bezprzewodowe korzystające z tego pasma. W paśmie 2,4 GHz można łączyć tylko jeden kanał. Możliwe jest również, że w pobliżu routery bezprzewodowe korzystające z jednego z kanałów połączeń będą zakłócać sieć 802.11n, co zmniejszy wydajność.

W paśmie 5 GHz dostępnych jest o wiele więcej kanałów. Posiadanie kilku routerów bezprzewodowych w tym samym miejscu jest optymalnym rozwiązaniem do osiągnięcia maksymalnych prędkości 802.11n.

Anteny to kolejny kluczowy element poprawy wydajności w 802.11n. Większa część anteny generalnie poprawia wydajność. Obecnie większość urządzeń posiada dwie lub trzy anteny.

Kolejnym ważnym elementem jest pełna obsługa funkcji IEEE. Udoskonalone funkcje MAC z funkcją zwarciem z zabezpieczeniami krótkimi, agregacją pakietów oraz zmniejszonymi odstępami między klatkami (RIFS) znacznie poprawiają wydajność warstwy MAC.

W poniższej tabeli pokazano, że dwa strumienie przestrzenne z łączeniem kanałów w paśmie 5 GHz oraz obsługa osłony krótkiej osłony IEEE zapewniają najlepszą wydajność.

Skontaktuj się z producentem routera bezprzewodowego, aby sprawdzić, czy Twój router obsługuje wszystkie te funkcje.
 

Table showing that two spatial streams with channel bonding in the 5 GHz band and support for the IEEE short guard interval gives the best performance