Korzystanie z kontrolerów Intel® RAID za pomocą GPT (GUID Partition Table)

Dokumentacja

Instalacja i konfiguracja

000006690

08-04-2019

Jak mogę użyć tabeli partycji GUID (GPT)?

Tabela GPT została wprowadzona jako część inicjatywy Extensible Firmware Interface (EFI). Tabela GPT zapewnia bardziej elastyczny mechanizm partycjonowania dysków niż starszy schemat partycjonowania dysku głównego z głównym rekordem rozruchowym (MBR), który był powszechnie stosowany dla komputerów.

Partycja to ciągły obszar pamięci masowej na dysku fizycznym lub logicznym, który funkcjonuje w taki sposób, jakby był oddzielnym dyskiem fizycznym. Partycje są widoczne dla oprogramowania sprzętowego systemu i zainstalowanych systemów operacyjnych. Oprogramowanie układowe systemu steruje dostępem do partycji przed uruchomieniem systemu operacyjnego, a następnie system operacyjny kontroluje ten dostęp po jego uruchomieniu.
 

Tabela partycji GUID (PDF)icon
Niniejszy dokument zawiera przewodnik krok po kroku, który umożliwia zainstalowanie systemu operacyjnego na dysku GPT na sprzęcie Intel Hardware RAID w środowisku uEFI.


Nazwa pliku: gpt_white_paper_1_1. PDF
Rozmiar: 4,0 MB
Data: 2015 kwietnia
Poprawka: 1,1

Uwaga: Pliki PDF wymagają programu Adobe Acrobat Reader*.

Tematy pokrewne
Nie można zainstalować systemu operacyjnego lub wykonać rozruchu na partycji większej niż 2 TB za pomocą kontrolerów Intel® Integrated RAID Modules i Intel® RAID
Narzędzie do konfigurowania infrastruktury interfejsu HID dla serwerowych płyt głównych Intel® i systemów serwerowych Intel®