Omówienie systemu BIOS dla produktów Intel® NUC

Dokumentacja

Informacje o produkcie i dokumentacja

000006714

27-08-2021

Kliknij lub temat, by uzyskać szczegółowe informacje:

Czym jest BIOS i UEFI?

BIOS (Basic Input/Output System) to program, który kontroluje komputer od czasu jego zasilania do czasu, aż system operacyjny przejmie jego kontrolę. Celem systemu BIOS jest identyfikacja i zainicjowanie procesora, pamięci, dysków twardych, dysków optycznych i innego sprzętu.

Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) to specyfikacja definiująca interfejs oprogramowania pomiędzy oprogramowaniem systemowym i platformowym. UEFI zastępuje interfejs oprogramowania sprzętowego Bios (Basic Input/Output System), a większość z implementacji oprogramowania sprzętowego UEFI zapewnia starszą obsługę usług BIOS.

Czym jest CMOS?

CMOS (Complementary Metal-Oxide Semiconductor) to układ scalony zasilany baterią wewnątrz komputera, który przechowuje informacje. Jest on również określany jako zegar w czasie rzeczywistym (RTC) lub nieulotna pamięć RAM (NVRAM).

Kiedy mogę zaktualizować system BIOS?

Zaktualizuj BIOS na swoim komputerze, tylko jeśli nowsza wersja SYSTEMU BIOS może rozwiązać konkretny problem. Nie zalecamy aktualizacji systemu BIOS w przypadku komputerów, które tego nie wymagają. Wszystkie zmiany w systemie BIOS znajdują się w Uwagach o wersji dołączonych do aktualizacji systemu BIOS w Centrum pobierania.

Gdzie mogę otrzymać aktualizacje SYSTEMU BIOS?

Wszystkie aktualizacje systemu BIOS są dostępne w Centrum pobierania.

Jak zaktualizować system BIOS?

Istnieje kilka metod aktualizacji systemu BIOS Intel® NUC do najnowszej wersji. Liczba opcji dostępnych dla poszczególnych modeli może być różna w zależności od obsługi dysku i rozmiaru pliku aktualizacji systemu BIOS. Zapoznaj się z instrukcjami aktualizacji systemu BIOS.

Gdzie mogę znaleźć słownik ustawień BIOS?

Listę ustawień BIOS wraz z ich przeznaczeniem i opcjami można znaleźć w słowniku ustawień SYSTEMU BIOS.

Jak mogę wejść do konfiguracji systemu BIOS?

Za pomocą programu konfiguracji BIOS można wyświetlić i zmienić ustawienia systemu BIOS komputera. Możesz uzyskać dostęp do programu konfiguracji BIOS, naciskając klawisz F2 po uruchamianiu testu pamięci Power-On-Self-Test (POST) i przed rozpoczęciem uruchamiania systemu operacyjnego.

Jeśli po dokonaniu zmian ustawień BIOS nastąpią jakiekolwiek problemy, takie jak wydajność lub problemy z wydajnością, zresetuj płyty głównej komputera stacjonarnego do wartości domyślnych:

  1. Naciśnij klawisz F2 podczas uruchamiania komputera, aby wejść do konfiguracji systemu BIOS.
  2. Naciśnij klawisz F9, by ustawić ustawienia domyślne.
  3. Naciśnij klawisz F10, aby zapisać i wyjść.

Jeśli po zmianie ustawień systemu BIOS system się zamknie lub nie uruchomi się, wykonaj odzyskiwanie systemu BIOS.

 

Powiązany temat
Rozwiązywanie problemów z biosem na komputerach Intel® NUC
Wyczyszczenie CMOS na urządzeniach Intel® NUC