Wyłączenie opcji wideo na płycie głównej w celu dodania karty graficznej

Dokumentacja

Rozwiązywanie problemów

000006903

26-09-2022

Co widzisz?

Nie można dodać karty graficznej.

Jak to naprawić

W przypadku płyt głównych Firmy Intel®, takich jak płyta główna Intel® CA810 do komputerów stacjonarnych i płyta główna Intel CA810E do komputerów stacjonarnych: Podstawową kartę graficzną można zmienić z wewnętrznego AGP na dodatkową kartę PCI za pomocą narzędzia do konfiguracji bios płyty głównej.

  • Znajdź to ustawienie na zaawansowanym ekranie w sekcji Konfiguracja wideo. 
  • Aby uzyskać dostęp do narzędzia do konfiguracji BIOS, naciśnij klawisz F2 podczas uruchamiania systemu. Kiedy naciśnij klawisz F2, aby przejść do wyświetlaczy konfiguracyjnych na ekranie podczas uruchamiania systemu, naciśnij klawisz F2 w tym czasie.

Dla płyt głównych innych firm, które korzystają z rodziny chipsetów Intel® 810: Zajrzyj do konfiguracji BIOS pod kątem podobnych opcji do tych oferowanych na płytach głównych firmy Intel. Na przykład: podstawowa karta graficzna, ustawienia karty graficznej, podstawowy film — AGP lub PCI lub wbudowane wyłączenie lub włączenie wideo. Niektórzy producenci płyt głównych nie wdrażają tej opcji w swoim BIOS-ie. Skontaktuj się z producentem systemu lub płyty głównej, aby uzyskać więcej informacji dotyczących ustawień systemu BIOS.

Jeśli istnieje jedynie ustawienie systemu BIOS umożliwiające zmianę głównej karty graficznej: Ustawienie tego ustawienia na PCI nie wyłącza całkowicie zintegrowanej karty graficznej. Zamiast tego ustawi go jako dodatkową kartę sieciową do obsługi wielumonitorów. Jeśli obsługa wielumonitorów nie jest pożądana, możesz wyłączyć sterownik grafiki dla rodziny chipsetów Intel® 810 (w oprogramowaniu) w Menedżerze urządzeń.

Aby wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną w Menedżerze urządzeń:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę kontrolera karty graficznej Intel®, a następnie kliknij Właściwości.
  2. Zaznacz element oznajmiony jako "Istnieje" we wszystkich profilach sprzętowych.
  3. Ponownie obuwać.
  4. Wróć do Menedżera urządzeń, a następnie wróć do właściwości kontrolera karty graficznej Intel®.
  5. Kliknij pole wyboru dla elementu o wył. Wyłączony w tym profilu sprzętowym.
Jeśli to nie zadziała, zmień sterownik kontrolera karty graficznej Intel® na standardowy sterownik VGA. Jeśli podstawowa karta graficzna ustawiona jest na PCI w systemie BIOS, zintegrowana karta graficzna powinna być wyświetlana jako wyłączona w Menedżerze urządzeń po ponownym uruchomieniu.