Zmień wersję systemu BIOS Intel® NUC na poprzednią wersję

Dokumentacja

Instalacja i konfiguracja

000006922

08-10-2021

UwagaPrzed podjęciem próby obniżenia poziomu systemu BIOS przeczytaj informacje o wersji systemu BIOS.  Niektóre wersje uniemożliwiają obniżenie wersji.

Obniżenie wersji systemu BIOS może zburzyć funkcje i usunąć poprawki zabezpieczeń dołączone do najnowszej wersji BIOS. Firma Intel nie zaleca obniżania wersji systemu BIOS, ale możesz to zrobić z jednego z następujących powodów:

  • Niedawno zaktualizowaliśmy system BIOS, a teraz masz problemy z komputerem Intel® NUC. Przykłady: komputer się nie uruchamia, funkcje już nie działają.

  • W ramach gwarancji na komputer Intel® NUC otrzymasz wymianę systemu BIOS, która jest nowsza niż ta, która została znormalizowana przez firmę.

Etapy przejścia systemu BIOS na starszą wersję są takie same, jak w przypadku przejścia na nowszą wersję.

  1. Pobierz instalator BIOS dla wersji niezbędnej od Centrum pobierania.
  2. Uruchom narzędzie aktualizacji systemu BIOS.
  3. Upewnij się, że chcesz obniżyć swoją erę.
  4. Kontynuuj proces obniżania wersji.

Produkty Intel® NUC obsługują Intel® Management Engine (Intel® ME).  Obniżenie stanu systemu BIOS nie jest zalecane ze względów bezpieczeństwa. Jeśli system BIOS z Intel ME musi zostać obniżony, a obniżenie wersji wpływa na wersję Intel ME, aktualizacja odzyskiwania systemu BIOS to jedyna metoda, z której możesz skorzystać.

Pełne instrukcje można znaleźć w instrukcjach aktualizacji i odzyskiwania systemu BIOS dla produktów Intel® NUC.