Jak zainstalować procesor Intel® oparty na LGA1366 w gnieździe

Dokumentacja

Instalacja i konfiguracja

000007101

02-10-2017

Poniższe diagramy i instrukcje opisują, w jaki sposób instalować LGA1366 i bxts13a –e wentylatorowe oparte na procesorach® Intel. W tych instrukcjach założono, że wentylator-bxts13a – jest nowy i ma zastosowany przez fabrykę materiał interfejsu termicznego stosowany w odniesieniu do dna wentylatora-bxts13a –.

Możesz także obserwować integrację procesorów Intel® opakowanych na podstawie LGA1366.

Twój procesor może lub nie być wyposażony w pokrywę procesora. Wczesne procesory są wyposażone w pokrywę, ale procesory z tworzywa sztucznego są dostępne w przypadku wysyłki w plastiku.

 1. Otwórz dźwignię kielicha, naciskając dźwignię w dół i oddaloną od gniazda (A). Unieś dźwignię B.
  Processor Installation step 1
 2. Otwórz płytkę ładunkową (C). NIE DOTYKAJ STYKÓW GNIAZD (D).

  Processor Installation step 2Do not touch the socket contacts

   

 3. Usunąć pokrywę zabezpieczającą z płyty ładunkowej. Nie należy odrzucać osłony ochronnej. Zawsze zamieniaj pokrywę gniazda w przypadku usunięcia procesora z gniazda.

   

  Processor Installation step 3

 4. Wyjąć przetwórcę ze osłony ochronnej. PRZYTRZYMAJ PROCESOR TYLKO NA BRZEGACH. NIE DOTYKAJ DNA PROCESORA. Nie należy odrzucać osłony ochronnej. Zawsze zamieniaj pokrywę procesora w przypadku usunięcia procesora z gniazda.

   

  Processor Installation step 4Do not touch the bottom of the processor

 5. Przytrzymaj procesor za pomocą przycisku kciuka i indeksu, tak jak pokazano na ekranie. Upewnij się, że Twoje palce jest wyrównane do wycinania gniazdek (F). Wyrównaj nacięcia (G) z gniazdem (H). Obniż poziom procesora bez pochylania lub przesuwania go w gnieździe.

   

  Processor Installation step 5

 6. Zamknąć płytkę ładunkową. Naciśnij i przytrzymaj na płycie ładunkowej (I), aby zamknąć i zaangażować dźwignię gniazdek (J).

   

  Processor Installation step 6

 7. Po zainstalowaniu płyty głównej w obudowie, Umieść wentylator-bxts13a – na płycie głównej i Wyrównaj urządzenia do złączy przez otwory. Musisz wyrównać złączkę przez otwory lub ryzyko uszkodzenia dolnej części złączy. Uważaj, aby nie uszkodzić materiału interfejsu termicznego podłączonego do dna wentylatora – bxts13a –.

  Trzymaj wentylator-bxts13a – w miejscu i przesuwaj się na wierzchu każdego złącza. Alternatywna konfiguracja złączy w trakcie procesu instalacji. Należy usłyszeć klikanie podczas przesuwania każdego elementu złączy.

  Delikatnie rozciągnąć każdy z złączy, aby sprawdzić, czy wszystkie cztery są bezpiecznie przymocowane. Niemocowany element złączy zapobiega dobrym plombom pomiędzy wentylatorem i bxts13a – oraz może prowadzić do zawodowego działania procesora.

  . Processor Installation step 7
 8. Podłącz złącze kabla do wentylatorów 4-przewodowych do płyty głównej o 4-stykowym nagłówku wentylatora procesora. 4-stykowe złącze przewodowe do wentylatora procesora można podłączyć do płyty głównej o 3-pinowej wentylatora procesora, jeśli nagłówek wentylatorów 4-stykowych nie jest dostępny.
  Processor Installation step 8

   

Tematy pokrewne
Instalacja gniazda LGA1366 dla procesorów Intel®
Centrum instalacji procesorów Intel®
Jak stosować materiały interfejsu termicznego (TIM)