Dowiedz się, czy do sterowników graficznych obsługiwana jest DDC/CI

Dokumentacja

Kompatybilność

000007175

29-10-2020

Sterowniki grafiki Intel® obsługują interfejs (DDC/CI) VESA Display Data Channel w połączeniu z złączem DVI, HDMI *, VGA lub DisplayPort *.

Aby uzyskać dostęp do DDC/CI, aplikacje innych firm muszą korzystać z funkcji interfejsu API sterownika graficznego (Application Programming Interface) firmy Intel za pośrednictwem zestawu CUI SDK (Common User Interface Software Development Kit). Funkcje API i zestaw SDK sterownika nie są publicznie dostępnymi treściami i są używane wyłącznie dla programistów. Aby zażądać dostępu do specyfikacji API i CUI SDK sterownika graficznego Intel, programista może skontaktować się z przedstawicielem handlowym firmy Intel w celu uzyskania pomocy lub uzyskania pomocy od producenta płyty głównej, producenta komputera lub Intel® Authorized Distributor.

W systemach operacyjnych Windows Vista * i Windows 7 * aplikacje innych firm mogą uzyskiwać dostęp do DDC/CI za pomocą funkcji API sterownika Intel CUI w zestawie SDK firmy Intel lub za pomocą funkcji API Configuration monitorów systemu operacyjnego za pośrednictwem zestawu Windows * SDK. Te funkcje interfejsu API systemu operacyjnego są nowe dla systemów Windows Vista i Windows 7 i nie są obsługiwane w poprzednich wersjach systemu Windows.

Jeśli aplikacja ma problemy z dostępem DDC/CI za pośrednictwem połączenia DisplayPort, użyj najnowszego sterownika graficznego.