Łączenie bezpośredniego dostępu do pamięci (DMA)

Dokumentacja

Konserwacja i wydajność

000007456

25-03-2019

DMA (bezpośredni dostęp do pamięci) pozwala urządzeniu sieciowemu na przenoszenie danych pakietów bezpośrednio do pamięci systemowej, co zmniejsza wykorzystanie procesora. Jednak częstotliwość i losowe interwały, w których docierają pakiety, nie pozwalają systemowi na wprowadzanie mniejszych Stanów poboru energii. Łączenie DMA pozwala karcie sieciowej na zbieranie pakietów przed zainicjowaniem zdarzenia DMA. Może to zwiększyć opóźnienia sieci, ale także zwiększyć szanse, w których system zużywa mniej energii. Karty i urządzenia sieciowe oparte na Intel® Ethernet Controller I350 (i późniejszych kontrolerach) obsługują łączenie DMA.

Wyższe wartości w tym samym czasie są zapisywane z większą ilością energii DMA, ale mogą zwiększyć opóźnienia w sieci systemu. W przypadku włączenia łączenia DMA należy również ustawić opcję "Minimalność przerwań". Minimalizuje to wpływy opóźnień narzucone przez łączenie DMA i zapewnia większą szczytową wydajność sieci. Należy włączyć łączenie DMA na wszystkich aktywnych portach w systemie. Nie możesz uzyskać żadnych oszczędności w zakresie energii, jeśli są one włączone tylko dla niektórych portów w systemie. Istnieje także kilka ustawień systemu BIOS, platformy i aplikacji, które będą miały wpływ na potencjalne oszczędności w zakresie energii.

Kontroler sieci Intel® I350 i DMA – białe dokumenty (PDF)icon
Oficjalny dokument zawierający dodatkowe informacje i zalecenia dotyczące łączenia DMA.

Rozmiar: 232 KB
Data: 2011 sierpnia

Uwaga: Pliki PDF wymagają programu Adobe Acrobat Reader*

Temat pokrewny:
Informacje o technologii: łączenie DMA: redukowanie zużycia mocy w centrach przetwarzania danych dzięki zastosowaniu wiązania DMA