TA-843: Zachodnioeuropejski Digital * WD5000YS dysk offline dla Podstawowy system pamięci masowej Intel® SS4000-E

Dokumentacja

Konserwacja i wydajność

000008428

29-06-2017

Zgłoszono problem związany z dyskami SSD Digital * WD5000YS dyski twarde, które przeprowadziły offline w Podstawowy system pamięci masowej Intel® SS4000-E. System jest uruchamiany bez żadnych problemów przez pewien czas, a następnie jeden z dysków porzuci tryb offline. Może się on pojawić na jednym z czterech możliwych dysków w obudowie. Jeśli system pracuje w konfiguracji RAID1, RAID10 lub RAID5, dane powinny być nadal dostępne. Jeśli dysk zostanie zastąpiony lub usunięty, a następnie ponownie wstawiony, wolumin RAID rozpocznie proces odbudowywania. Dane konfiguracji RAID RAID0 lub liniowej mogą zostać utracone.

Analiza wykazała, że dysk WD5000YS (wersja oprogramowania firmware 07.02 E07) zostanie przestawiony na nieodpowiadający stan z nieznanymi przyczynami. System nie jest w stanie skomunikować się z dyskiem lub przełączyć go z powrotem w tryb online i oznacza dysk jako w trybie offline. Dysk pozostanie w tym stanie aż do chwili, kiedy jego moc zostanie przetworzona, przez usunięcie i ponowne włożenie dysku lub wyłączenie zasilania komputera. Informacje o błędach zostały przekazane do cyfrowej linii Digital do analizy. Cyfrowe urządzenie Digital wyraża zgodę na to, że źródło awarii jest w zachowaniu dysku twardego. W trakcie badań na zachodnim dysku cyfrowym ustalono, że ten problem dotyczy YSej rodziny dysków i rodziny KS.

Cyfrowa sieć Digital określiła rozwiązanie tego problemu poprzez poprawkę oprogramowania sprzętowego dla dysków twardych. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego działania naprawczego, zobacz w poniższym poradniku technicznym.

Poradnik techniczny w tej ramach – 843 (PDF)icon


Nazwa pliku: TA8432BC. PDF
Rozmiar: 24 KB
Data: styczeń 2007
Poprawka: 2,0

Uwaga: Pliki PDF wymagają programu Adobe Acrobat Reader*.