Mysz i klawiatura nie działają podczas instalacji systemu Windows 7

Dokumentacja

Instalacja i konfiguracja

000017241

28-01-2020

Co widzisz?

Podczas instalowania systemu Windows 7 * za pomocą dysku flash USB na komputerze z procesorem Intel® NUC z portami USB 3,0 nie można kontynuować pracy poza ekranem SELECT . Klawiatura i mysz USB nie odpowiadają, więc nie możesz wybrać preferowanego języka.

Dlaczego go widzisz?

Instalator systemu Windows 7 nie posiada wbudowanego sterownika dla USB 3,0. Obsługuje tylko urządzenia USB 2,0. Firma Microsoft zakończyła powszechne wsparcie techniczne dla systemu Windows 7. Jest mało prawdopodobne, aby Instalator został zaktualizowany i zawierał sterowniki USB 3,0.

Jak rozwiązać ten problem

Skorzystaj z przewodnika poniżej, aby dowiedzieć się, jak korzystać z graficznego interfejsu użytkownika (GUI) narzędzia DISM. Narzędzie DISM aktualizuje obraz instalacyjny systemu Windows 7 *, dzięki czemu zawiera sterowniki USB 3,0.

Zainstaluj system Windows 7 * na komputerze Intel® NUC z portem USB 3,0 (PDF)PDF icon
Rozmiar: 845 KB
Data: 2018 sierpnia

UwagaNarzędzie instalacji USB dla systemu Windows 7 to narzędzie zaprojektowane z myślą o technologii gigabajta *, które pozwala zautomatyzować kroki opisane ręcznie w narzędziu DISM. Instrukcje dla tego narzędzia znajdują się w blogu codziennego rozpoznawania, w którym znajduje się dysk twardy. 

Łącze do tego narzędzia jest oferowane klientom firmy Intel w formie grzecznościowa. Intel nie zapewnia pomocy technicznej dla tego narzędzia i nie może pomóc w debugowaniu problemów, które mogą pojawić się w trakcie jego użytkowania.

 

Tematy pokrewne
Systemy operacyjne obsługiwane przez produkty Intel® NUC